Czy to kolko jeszcze zyje ?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Muzzy
Posty: 7
Rejestracja: śr października 11, 2006 10:13

Czy to kolko jeszcze zyje ?

Post autor: Muzzy » śr listopada 01, 2006 9:53

hej,

jezdze od miesiaca, mam roleczki hokejowe Bauer. Jestem dosc ciezki i zaczynam juz krecic bardzo ciasno, zwlaszcza tylem. Ostatnio uslyszalem dziwne odglosy w lewej rolce - po przyjsciu do domu przygladnalem sie kolkom dokladnie. Okazuje sie, ze kolka srodkowe /drugie i trzecie/ w obu rolkach wygladaja dziwnie - oponka odchodzi od "felgi". Ze srodka mozna wygrzebac takie drobinki - w dotyku jak guma w drobnych kuleczkach - widac na zdjeciu. Nie wiem, czy to kolko juz poprostu odjechalo do krainy cieni, czy cos z nim mozna zrobic, czy to poprostu tak ma byc. To odspojenie oponki jest dokladnie w tym samym miejscu po obu stronach koleczka - moze tam w srodku cos peklo ?

zalaczam fotke, prosze o pomoc,

zdrowka,

Muzzy

Obrazek[/img]

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » śr listopada 01, 2006 10:52

Kółeczek już nie odratujesz - widać, że to jakiś stary model. Lepiej i bezpieczniej kupić nowe.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
małysz
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 193
Rejestracja: śr marca 23, 2005 4:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski, chwilowo Poznań
Kontakt:

Post autor: małysz » śr listopada 01, 2006 11:05

zico pisze:Kółeczek już nie odratujesz - widać, że to jakiś stary model. Lepiej i bezpieczniej kupić nowe.
Dobrze powiedziane! Opony już nie przykleisz, może być już tylko gorzej!
"Bruk to nasz wróg"
Pozdrawiam
Damian

Muzzy
Posty: 7
Rejestracja: śr października 11, 2006 10:13

Post autor: Muzzy » śr listopada 01, 2006 11:08

Tak, to stary model,

kupilem roleczki model X30 sprzed 7 lat, nowki w pudeleczku, jak z fabrylki no i najwazniejesz moj rozmiar 47,5. Zawierzylem, ze hokejowe Bauery uniosa moje 110 kg - widac nie uniosly.

Co kupic ? czy sa kolka o ktorych mozna powiedziec, ze dadza rade takiemu slonikowi ? POtrzebuje rozmiar 72 mm. Mysle, ze w miare zdobywania doswiadczenia na osmiu kolkach beda one narazone coraz bardziej na duze sily.

Sprobuje reklamowac te kolka - w koncu kupilem je z gwarancja.
Czyli uwazasz , ze cos w nich peklo ?

zdrowka,

Muzzy

Awatar użytkownika
małysz
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 193
Rejestracja: śr marca 23, 2005 4:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski, chwilowo Poznań
Kontakt:

Post autor: małysz » śr listopada 01, 2006 11:12

Przy takim ciężarze to normalne, że opona odchodzi od felgi. Musisz kupić twarde kółka 84-85A.
"Bruk to nasz wróg"
Pozdrawiam
Damian

Muzzy
Posty: 7
Rejestracja: śr października 11, 2006 10:13

Post autor: Muzzy » czw listopada 02, 2006 1:37

Przegladnalem wszystkie posty na forum dotyczace kolek. Wynika z tego , ze najlepsze /rozumiem, ze najmocniejsze rowniez/ sa Hyperformance, niestety link byl do rozmiaru 80mm.

BYl tez link do koleczek w moim rozmiarze 72mm

http://www.sklephokejowy.com/projector. ... 1151533985
twardosc tez wyglada na OK, tylko co to za firma ? Czy te beda wytrzymale - przypominam - 110 kg ciala plus zaciecie do mocniejszego podkrecenia - ciasne szybkie koleczka, w ktorych az czuc jak roleczki odjezdaja, a chcialbym jeszcze czasem podskoczyc :?

Jesli macie jakies namiary na koleczka Waszym zdaniem odpowiednie dla mnie - prosze piszcie,

Pozdrawiam,

Muzzy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”