Jakie rolki na długie dystanse?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Hanita
Posty: 2
Rejestracja: wt września 12, 2006 9:51

Jakie rolki na długie dystanse?

Post autor: Hanita » wt września 12, 2006 9:56

Mam rolki dla pań - Rossignole. Ostatnio byłmam na maratonie - 100 km i stwiewrdzam że są za ciężkie siadł mi kręgosłup, no i z prędkoćią niezbyt. Nie mówiąc już o dziurach. Jakie rolki polecilibyście na długie dystanse, które nie byłyby tak wrażliwe na dziury i nierówności. Widziałam równieżtakie niskie rolki, bez osłony na kostki, czy one są dobre. No i kijki. Gdzie to wszystko można kupić. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » wt września 12, 2006 10:14

W tym sezonie będzoe ciężko z rozmiarówką i dostępnością.
Z jakiego miasta jesteś?

Jeśli chodzi o długie dystanse i o wybór rolek - przede wszystkim lekkie, czyli buty wykonane najlepiej z carbonu i aluminiowa szyna (są jeszcze magnezowe, bardzo lekkie - ale nie tak mocne jak aluminium).
Przykład: rolka carbonowa z niskim butem i aluminiową szyną: Rollerblade Problade, z wysokim butem Rollerblade Pro Marathon, jest oczywiście wiele innych modeli i firm, ale te głównie mi przychodzą na myśl i które były dostępne w sklepach w tym roku w szerokiej rozmiarówce.

Poszukaj na forum - już było wiele na ten temat doboru rolek do jazdy długodystansowej.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Hanita
Posty: 2
Rejestracja: wt września 12, 2006 9:51

:)

Post autor: Hanita » wt września 12, 2006 10:24

Dzięki Zico, jestem z okolic Wrocławia. Wybieram sie na maraton do Poznania. Może zdążę coś zakupić, jeśli nie , pojade na tym , co mam. :)

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1485
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » wt września 12, 2006 12:14

Zbiera się ekipa z Wrocławia i okolic na maraton w Poznaniu. Gdzie trenujesz? W samym Wrocławiu nie ma za bardzo gdzie jeździć i zaczynam się rozglądac po okolicznych wioskach.
Co do rolek, to w Poly Sport w Wiśle można kupić dobry sprzęt <nie podajemy linków>/my_page.php?uid=162515 - tutaj jest adres, oprócz tego rollsport w Warszawie i mayer w Poznaniu - poszukaj na forum, na pewno znajdziesz adresy.
Pozdrawiam Piotrek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”