Wrocław, uwaga zaczynam ;)

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
gilbeert
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 8:08
Moje rolki: Rollerblade Astro 5
Lokalizacja: Wrocław

Wrocław, uwaga zaczynam ;)

Post autor: gilbeert » sob lipca 15, 2006 8:11

Witam forum!
Odbiło mi na starość i zaczynam uczyć się jeździć - kompletnie od zera, bez wcześniejszych doświadczeń w czymkolwiek, co mogłoby mi pomóc.
Dzięki złapanemu na forum rozeznaniu, dziś kupiłem rolki i nie zawaham się ich użyć. Po pokoju już śmigam ;)
Jakbyście mieli okazję zobaczyć trzydziestolatka jeżdżącego na ochraniaczach wokół wrocławskiego osiedla Nowy Dwór - to będę to z pewnością ja :lol:
A może ktoś w okolicy jest podobnie "zaawansowany" i chciałby razem pocierpieć?

Pozdrawiam,
gilbeert

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » sob lipca 15, 2006 8:17

Jest na forum kilka osób z Wrocławia, więc jest duża szansa, że przeczytają Twojego posta i przynajmniej czasem będziesz miał towarzystwo. Zawsze to raźniej.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » sob lipca 15, 2006 9:14

WFH pisze:Jest na forum kilka osób z Wrocławia, więc jest duża szansa, że przeczytają Twojego posta i przynajmniej czasem będziesz miał towarzystwo. Zawsze to raźniej.
Pozdrawiam
Jest 100% szansa, że przeczyta to ktoś z Wrocławia:D
Na pewno pojeździmy... na razie jednak mam związane ręce, bo jestem poza Wrocławiem.
A póki co pozwolę sobie na nieodpowiedzenie do końca, bo właśnie idę na festyn...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » sob lipca 15, 2006 10:18

PeterCave pisze:Jest 100% szansa, że przeczyta to ktoś z Wrocławia:D
Na pewno pojeździmy... na razie jednak mam związane ręce, bo jestem poza Wrocławiem.
A póki co pozwolę sobie na nieodpowiedzenie do końca, bo właśnie idę na festyn...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
A nie mówiłem? :twisted: :twisted: :twisted:
Poczekaj, aż PeterCave wytrzeźwieje, to napewno Ci odpisze :lol: :lol: :lol:

gilbeert
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 8:08
Moje rolki: Rollerblade Astro 5
Lokalizacja: Wrocław

pierwsze wrażenia

Post autor: gilbeert » ndz lipca 16, 2006 12:21

Zgodnie z obietnicą, siejąc popłoch wśród przerażonych przechodniów przedarłem się wokół osiedla po wydawać-by-się-mogło ścieżce rowerowej.
Tak dziewczyno i chłopcze stojący na przystanku, ten gość chwytający się trawy, to ja.

Schody zaczęły się już za drzwiami mieszkania, gdzie przeliczyłem, że mieszkam całe c z t e r n a ś c i e stopni nad poziomem osiedla. Zaraz po ruszeniu spod bramy zawisłem jeszcze na wierzchołku ogranicznika prędkości osiedlowej uliczki, ale później, jak rozwinąłem skrzydła było już tylko ciekawiej...
Korzenie pobliskich drzew wynurzały się na chwilę z asfaltu, chcąc popatrzeć "kto to jedzie?", dotąd nietowarzyskie psiaki osiedlowe nagle wszystkie zapałały chęcią zapoznania.
Najmilej wspominam jednak przysypane piaskiem z kamyczkami rozlazłe płyty chodnikowe i delikatne zjazdy w dół ścieżki ku samochodowym(!) drogom wjazdowym do osiedla.
Pod koniec ból w krzyżu stawał się nieznośny i musiałem zrobić kilka szybkich wyprostów, z których każdy wiązał się z uciekaniem rolek do przodu i panicznym szukaniem gruntu.
Stwierdziłem, że czas posiedzieć chwilę na ławce albo - lepiej - w domu przed kompem.
I tak jestem już po pierwszej próbie. Tylko przypadkowo nie wywinąłem ani jednego orła, żyję - należałoby powiedzieć - bogatszy o kilka doświadczeń:
- miejsce docelowe treningu musi być odpowiednio oddalone od miejsca zamieszkania, aby uniemożliwić dotarcie tam bezpośrednio na rolkach realizowane poprzez wyjście z domu i schodzenie po schodach,
- aby pokonać ogranicznik prędkości należy tejże odpowiednio dużo nabrać,
- nie na każdej nawierzchni jeździ się równie przyjemnie, a na niektórych jeździć się nie da,
- jak bolą plecy, to najlepiej bez wyprostu jechać od razu do domu.

Tak, PeterCave, z chęcią bym pojeździł... Kiedyś się nauczę!

z przymrużeniem oka,
gilbeert

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » ndz lipca 16, 2006 10:41

No to masz już pierwsze doświadczeni, z czasem będzie coraz lepiej!
Powodzenia!!!

Awatar użytkownika
nortH
Posty: 39
Rejestracja: wt czerwca 27, 2006 11:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: nortH » ndz lipca 16, 2006 11:09

hyhy 1 raz i bez gleby super :D :D jeszcze kilka wyjazdow i zaczniesz skasac nad progami zjezdzac po skochach w bloku i omijac wystajace korzenie drzew 8) :twisted:
rower,snowboard,roleczki czego chciec wiecej:D:D

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » ndz lipca 16, 2006 1:10

No to początek z głowy !!!
Z czasem korzenie będą mniej zainteresowane Twoim pojawieniem się na drodze a pieski stwierdzą, że nie mają z Tobą szans :D
Myśle jednak, że koledzy z Wrocławia pomogą Tobie zarówno w doskonaleniu jazdy jak i wskazaniu ciekawych miejsc do jazdy.
pozdrawiam i życzę sukcesów :!: :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » ndz lipca 16, 2006 1:45

WFH pisze: Poczekaj, aż PeterCave wytrzeźwieje, to napewno Ci odpisze :lol: :lol: :lol:
Wróciłem i już ODPOCZĄŁEM po fajnej, wiejskiej imprezie:D
Niestety, Gilbeert, w wakacje jestem poza Wrocławiem i wrócę najwcześniej we Wrześniu.
Tutaj masz miejsca, które warto odwiedzić:
http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=540 możesz dopisać w tamtym temacie opis Twojego terenu rolkowania na Nowym Dworze, już kilku znajomych polecało mi te rejony, ale byli to bardziej informatycy niż rolkarze...
Do nauki jazdy we Wrocławiu polecam szczególnie ścieżkę rowerową przy ulicy Dembowskiego. Jest szeroka, w miarę długa, daleko od drogi, a asfalt gładki jak stół. No i rolkarzy i rolkarek też jest tam sporo.
Na forum jest kilka osób z Wrocławia, część z nich na pewno jeździ teraz na rolkach, przejrzyj sobie listę użytkowników od najaktywniejszych: http://www.zico-skating.com/forum/membe ... SC&start=0 i pytaj kto gdzie jeździ. Z tego co pamiętam, forumowicze obstawiają tereny przy Stadionie Olimpijskim, Osiedle na Gaju (ulica Himalajska, Pirenejska itd.), ścieżkę rowerową przy ulicy królewieckiej i ścieżkę przy Dembowskiego.
>>>tutaj<<< masz reklamę strony http://www.wrotkarstwo.pl . Możesz wydrukować trochę i rozdawać spotkanym rolkarzą :) Na forum zawsze łatwo się porozumieć, a i może uda się bardziej zorganizować wrocławskich wrotkarzy ("wro wro" - hehe). To narazie tyle ode mnie.
W dziele "Zacznij Jeździć" znajdziesz dużo porad odnośnie początków jazdy na rolkach.
Pozdrwaiam i życzę jak najmniej upadków i szybkiej nauki.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » ndz lipca 16, 2006 7:24

No i PeterCave wytrzeźwiał i jaka od razu rozbudowana wypowiedź :D

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » ndz lipca 16, 2006 7:55

WFH pisze:No i PeterCave wytrzeźwiał i jaka od razu rozbudowana wypowiedź :D
odpoczął :lol:

gilbeert
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 8:08
Moje rolki: Rollerblade Astro 5
Lokalizacja: Wrocław

level asfaltowe boicho

Post autor: gilbeert » ndz lipca 16, 2006 11:20

PeterCave, życzę udanych wakacji! Jak wrócisz do Wrocka, to może będę już trochę jeździł. Na razie wystarcza mi asfaltowe boisko ;)
PeterCave pisze: Tutaj masz miejsca, które warto odwiedzić:
http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=540 możesz dopisać w tamtym temacie opis Twojego terenu rolkowania na Nowym Dworze, już kilku znajomych polecało mi te rejony, ale byli to bardziej informatycy niż rolkarze...
Hmm... też jestem bardziej informatykiem :D Muszę odwiedzić kilka dobrych miejsc do jeżdżenia (miejscówek?), to się wypowiem na temat Nowego Dworu.
W każdym razie, dzięki za namiary. Na razie zadomowiłem się w Parku Złotnickim, na torze (zdjęcie z satelity) wspomnianym w Twoim poście. Tak tam ładnie, że aż kółka same się toczą, no i jest boisko asfaltowe ;)
PeterCave pisze: >>>tutaj<<< masz reklamę strony http://www.wrotkarstwo.pl . Możesz wydrukować trochę i rozdawać spotkanym
Nie ma sprawy, druknę kilka sztuk i będę ze sobą woził (na razie po tym boisku ;) ).

pozdrawiam serdecznie,
gilbeert

dpilecki
Posty: 25
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dpilecki » pn lipca 31, 2006 4:37

hej, pozdrawiam wrocławskich rolkarzy, szczególnie informatyków (hehe); polecam drogę ze smolca (osiedle leśne) do krzeptowa wzdłuż lotniska (za nowym dworem), w sumie mały ruch i ok. kilometr prostej; a gdzie te złotniki są? może i ja się tam wybiorę...
Daniel

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pn lipca 31, 2006 4:41

Złotniki są koło leśnicy, jedzie się tramwajem 22 lub 10, zobacz na http://www.wroclaw.pl, jest tam fajna mapa.
Pozdrawiam Piotrek

gilbeert
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 8:08
Moje rolki: Rollerblade Astro 5
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gilbeert » pn lipca 31, 2006 10:37

dpilecki pisze:hej, pozdrawiam wrocławskich rolkarzy, szczególnie informatyków (hehe); polecam drogę ze smolca (osiedle leśne) do krzeptowa wzdłuż lotniska (za nowym dworem), w sumie mały ruch i ok. kilometr prostej; a gdzie te złotniki są? może i ja się tam wybiorę...
Witam! Masz na myśli drogę bięgnącą w centralnej części tej mapy? Czy to odcinek biegnący tam z godziny 11 po skosie do 17tej?
Jeśli nie, to jakby Ci się chciało, spróbuj ustawić tę drogę na środku mapy i podeślij linka do tak ustawionej strony.
Nie mam ostatnio zbyt dużo czasu i poprzestałem na zwiedzaniu swojego osiedla, ale mógłbym się tam kiedyś szarpnąć ;)

Przykładowy dojazd do Parku Złotnickiego od ul. Kosmonautów to za stacją paliw znajdującą się po lewej stonie pod koniec Kosmonautów w lewo w Rawicką, następnie w lewo w Wielkopolską, w prawo w Żwirową, na lewo w Złotnicką i parkujesz po prawej w krzakach po drugim ograniczniku prędkości. Wchodzisz w park na prawo w niby-ulicę Solińską i po ok. 100 metrach po lewej masz pętelkę toru.
W poprzednim poście dałem linka do mapy satelitarnej - powinna wyjaśnić wątpliwości.

pozdrawiam,
gilbeert

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”