Jazda na rolkach - WROCŁAW

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
kot.pl
Posty: 1
Rejestracja: wt marca 15, 2011 5:13
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 01 mar 2011

Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: kot.pl » ndz lipca 31, 2011 2:59

Witam wszystkich. Piszę do Was , gdyż szukam kogoś chętnego do jazdy na rolkach. Konkretniej aby mnie trochę poduczył ponieważ ja dopiero zaczynam swoją przygodę z rolkami i chciałbym się podszkolić. Szukam więc osoby najlepiej dziewczyny która chciałaby mnie poduczyć i jest obdarzona niesamowitą cierpliwością :) . Jeśli ktoś ma ochotę oto mój mail : kot.pl@wp.pl . Pozdrawiam - Bartek

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: worrmss » ndz lipca 31, 2011 4:39

Szukam więc osoby najlepiej dziewczyny która chciałaby mnie poduczyć i jest obdarzona niesamowitą cierpliwością
Podoba mi się to zdanie, ładne jest. A czymś jeszcze ma być obdarzona owa dziewczyna?

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: odys_kg » wt sierpnia 02, 2011 10:22

worrmss pisze:
Szukam więc osoby najlepiej dziewczyny która chciałaby mnie poduczyć i jest obdarzona niesamowitą cierpliwością
Podoba mi się to zdanie, ładne jest. A czymś jeszcze ma być obdarzona owa dziewczyna?
hehe, jak to czym ? wszystkim :mrgreen:


Jak nie znajdziesz niesamowicie cierpliwej dziewczyny do drugiej połowy sierpnia to możemy się umówić na rolki i postarałbym się trochę Ciebie podciągnąć z jazdą. Potem mając już wiedzę i jakąś technikę możesz sobie poszukać niesamowicie cierpliwą dziewczynę i ją uczyć jazdy na rolkach 8)

w razie czego pisz na budek.tomasz@gmail.com


Pzdr

fuckindreamer
Posty: 2
Rejestracja: pn sierpnia 08, 2011 12:59

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: fuckindreamer » pn sierpnia 08, 2011 1:05

Ja jestem niesamowicie cierpliwą dziewczyną, ale jeździć Cię nie nauczę, bo sama zaczynam. Ale... może kolega, który oferuje pomoc, będzie nadal chętny żeby pojeździć z cierpliwą dziewczyną i wymagającym cierpliwości kolegą?

soku
Posty: 6
Rejestracja: śr października 05, 2011 7:55
Moje rolki: K2
Jeżdżę od: 26 sie 2011

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: soku » śr października 05, 2011 8:39

I wypaliło wam?:D
Ja też bym się dołączył do tej ekipy:)

Ogólnie kupiłem rolki , żeby dojeżdżać do pracy:D
Robie prawie codziennie po 2km w jedną stronę:)
(jadę sobie pociągiem do stacji wrocław muchobór, potem 2km do pracy wzdłuż strzegomskiej (jest tam głównie równy asfalt).

Mam kółka 80mm, w liczbie 4:) są 80A i nawet nie wiem co to znaczy, ale chyba zbyt miękkie bo się scierają:D
Często też po pracy jeżdżę do aquaparku, pare razy byłem na rolkach, ale denerwują mnie te wszystkie światła i stan nawierzchni po drodze, aktualnie najszybciej wychodzi mi wsiąść w autobus podjechać do renomy i potem już na rolkach do celu.

Dowiedziałem się też tutaj , że w regulaminie mpk nie można wchodzić do pojazdów w rolkach, ale jeszcze nikt mnie nie wyprosił:)
Ciekawe jak jest z pkp, w regulaminie nie ma nic o "rolkach" "łyżworolkach" "wchodzeniu" , wiec chyba można:)

Jeżdze też na rolkach z psem, ale akurat nie w zaprzęgu, bo mój pies waży 20kg, więc raczej biega obok, najczęsciej bez smyczy, bo nawet trzyma się i słucha:)

Wydaje mi się, że jednak troche nauki techniki mi by się przydało:)

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: odys_kg » śr października 05, 2011 9:26

Nie, nie wypaliło, nikt się nie zgłosił :) e-mail dalej jest widoczny i aktualny. Tutaj na forum aż tak często nie przebywam.

80a to jest twardość kółek, im większa wartość przy "a" tym kółko twardsze. W zależności od tego co robisz na rolkach, ile ważysz, jaką masz technikę i po jakiej nawierzchni sie poruszasz to dobiera się odpowiednią wartość "A". Jeśli poruszasz się typowo fitnesowo na rolkach po ulicach to chyba musiałbyś z czasem zainwestować w twardsze kółeczka, 82-84a ? Zależy też ile ważysz, bo przecież Twoja waga ma również znaczenie ;) ja przy 70kg mam kółka 84a i jest mi z nimi dobrze. Przy zużywaniu się kółek pamiętaj o ich przekładaniu, trochę roboty z tym jest ale dłużej Ci posłużą.
soku pisze: Mam kółka 80mm, w liczbie 4:)
4 ? no to ktoś Ci wcisnął felerne rolki w sklepie :) normalnie poruszamy się na 8 kółkach ;)


Na strzegomskiej rzeczywiście jest fajny asfalt i da się tam pośmigać sensownie.

Mnie osobiście z MPK nikt nie wyrzucił ale faktem jest, że kierowcy pojazdów MPK patrzą się na rolkarzy wilkiem i pewnie przy gorszym dniu kierowcy można dostać kazanie i zostac wyproszonym z komunikacji miejskiej. Jakby nie patrzeć człowiek na rolkach w autobusie jest pewnym zagrożeniem i łatwo komuś zrobić krzywdę. Ja raczej korzystam z komunikacji miejskiej z rolkami w godzinach późnych kiedy to jest mniej pasażerów.


pzdr
Tomek

fuckindreamer
Posty: 2
Rejestracja: pn sierpnia 08, 2011 12:59

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: fuckindreamer » śr listopada 30, 2011 7:32

Zimą rolki planuję zamienić na łyżwy. Ktoś chętny na lodowiskowe szaleństwo?

Delvardian
Posty: 5
Rejestracja: śr listopada 23, 2011 5:35
Jeżdżę od: 10 lis 2011

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: Delvardian » pt grudnia 09, 2011 5:23

Jak narazie taka zima, że ja osobiście ciągle śmigam na rolkach. Do pierwszego śniegu i pierwszych -5 stopni ((:

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: Doody » pn grudnia 12, 2011 9:48

Delvardian pisze:Jak narazie taka zima, że ja osobiście ciągle śmigam na rolkach. Do pierwszego śniegu i pierwszych -5 stopni ((:
A koła na zimówki zmienione ? :P
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Delvardian
Posty: 5
Rejestracja: śr listopada 23, 2011 5:35
Jeżdżę od: 10 lis 2011

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: Delvardian » czw grudnia 15, 2011 11:00

Oczywiście, że tak :mrgreen: Śnieg spadnie, ślisko się zrobi to łańcuchy zakładam :mrgreen:

A tak serio to fajnie by było, gdyby znalazł się ktoś cierpliwy we Wrocławiu, kto pokazałby mi jak jeździć, hamować itp. Bo generalnie niby jeżdżę, niby hamuję, ale chcę więcej - między innymi nauczyć się power slide, jazdy tyłem... A samouctwo nie wychodzi mi akurat w tym aspekcie.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: Doody » pn grudnia 19, 2011 12:02

Delvardian pisze:Oczywiście, że tak :mrgreen: Śnieg spadnie, ślisko się zrobi to łańcuchy zakładam :mrgreen:

A tak serio to fajnie by było, gdyby znalazł się ktoś cierpliwy we Wrocławiu, kto pokazałby mi jak jeździć, hamować itp. Bo generalnie niby jeżdżę, niby hamuję, ale chcę więcej - między innymi nauczyć się power slide, jazdy tyłem... A samouctwo nie wychodzi mi akurat w tym aspekcie.

Generalnie już we Wrocławiu nie mieszkam od około 5 lat. Ale jak będę przejazdem, to dam znać i możemy się umówić - ale to już pewnie w nowym sezonie :)
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Delvardian
Posty: 5
Rejestracja: śr listopada 23, 2011 5:35
Jeżdżę od: 10 lis 2011

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: Delvardian » pn grudnia 19, 2011 8:35

O, to ja w takim razie czekam na sygnał :))

pencammm
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 11:15
Moje rolki: Fusion84
Jeżdżę od: 05 paź 1991

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: pencammm » ndz maja 20, 2012 11:23

Chętnie bym pojeżdzil :)

Moje gg 10402492

ame
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 23, 2012 1:57

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: ame » śr maja 23, 2012 2:00

Aaaaaa! Zaczęłam godzinę temu:D Czuję się jak paralityk.. Potrzebuję pomocy lub wsparcia! Ratuuunku!:D

pencammm
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 20, 2012 11:15
Moje rolki: Fusion84
Jeżdżę od: 05 paź 1991

Re: Jazda na rolkach - WROCŁAW

Post autor: pencammm » śr maja 23, 2012 3:47

Pisz gg :) pomogęęęęę :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”