Wrolka w Polsce

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
SLAWEK1
Posty: 15
Rejestracja: pt sierpnia 03, 2007 11:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Twardogóra-dolnyśląsk

Wrolka w Polsce

Post autor: SLAWEK1 » wt września 22, 2009 7:56

Witam szanownych wrolkarzy i nie tylko!
Przeglądając wyniki maratonu sierpniowego w Gdańsku znalazłem dwoje zawodników wrocławkiej wrolki:

BUDEK Tomasz

MEISEL Alicja

Jeżeli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam!

Wielki brawa i gratulacje za wyniki i chęć pokazania że wrolka żyje i widać ją w Polsce!!!
Dlaczego tylko na forum "WROLKA" nie chwali się osiągnięciami swoich zawodników, którzy reprezentują wrolkę w Polsce!!!

Powodzenia i pozdro

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Wrolka w Polsce

Post autor: odys_kg » wt września 22, 2009 6:57

bo nie było się czym pochwalić ? :)
z Wrocławia pojechaliśmy tylko we dwoje. Nikogo niestety więcej nie było,a szkoda, bo impreza była niesamowita. Za rok znów do Gdańska mam nadzieje pojechać. Już po raz czwarty :) może się wtedy uda lepiej pojechać.

A wrolka była widoczna również w Krakowie oraz w Osiecznicy, a na Poznań powoli się szykujemy ;)

SLAWEK1
Posty: 15
Rejestracja: pt sierpnia 03, 2007 11:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Twardogóra-dolnyśląsk

Re: Wrolka w Polsce

Post autor: SLAWEK1 » śr września 23, 2009 7:04

Jak to nie było się czym pochwalić?!
A propagowanie wrotkarstwa i wrolki to też mało???
We Wrocku jest tak mało tego pięknego sportu, że należy nagłaśniać takie wyczyny na tym forum i nie tylko.
W końcu byliście naszymi przedstawicielami!!!

A tak wogóle to gdzie trenujecie?

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Wrolka w Polsce

Post autor: odys_kg » śr września 23, 2009 6:22

SLAWEK1 pisze: A tak wogóle to gdzie trenujecie?
Gdzie trenujemy ? chyba gdzie uprawiamy partyzantkę na rolkach... Jeździmy głównie pod magnolią, czasami się skoczy poza Wrocław. Jest kilka miejsc gdzie mozna się pobujać na rolkach ale to się póki co nie umywa do parkingu pod C.H Magnolia.

Na tym forum przebywają głównie ludzie zakręceni na punkcie wrotkarstwa :) się widzimy na zawodach i znamy się widzenia, czasami z imion.
Ja osobiście nie jestem zadowolony z wystepu w Gdańsku.

Propagowanie wrotkarstwa, próbujemy coś zrobić ... i tutaj pojawia sie problem bo nie ma gdzie zaprosić osób, które chciały by się nauczyć, czy też podszkolić. Parking pod magnolią jest dobrym miejscem do jeżdżenia ale jest tam niebezpiecznie. Trzeba mieć oczy na około głowy co by pod auto nie wpaść. Żeby zminimalizować takie prawdopodobieństwo, to pojawiamy się po 21. to jest późna pora. Wśród moich znajomych prawie wszyscy wiedzą co robie na rolkach, jaka jest atmosfera, ilu ludzi się poznaje w różnym wieku, widzieli zdjęcia z zawodów ale nikt nie złapał bakcyla. Ja zaczynałem jeździć na Śląsku, tam było gdzie się spotkać i pośmigać w parku. Po roku takiego śmigania było naprawdę wiele osób które łączyła pasja do rolek. We Wrocławiu jeżdżę już trzeci rok a znajomych jest około 10 osób i nie przybywa. Nie każdemu chce się uprawiać partyzantkę na parkingach ...
SLAWEK1 pisze:w końcu byliście naszymi przedstawicielami!!!
no a może sie zjawisz we Wrocławiu pojeździć ? sprawdzić nasze klimaty ? poznać swoich przedstawicieli :)
jeśli się już zdecydujesz, to polecam wziąść ze sobą kask. Nie żeby się przydał kiedykolwiek ... ale na parkingu może się przydać ( tfuu tfuu )


Pozdrawiam !!


ps. z dolnośląskiego jest więcej reprezentantów niż tylko osoby z Wrocławia. Jest paru zapaleńców z Bolesławca, jest też prężny klub który jeździ w Dusznikach pod wodzą Pana Witka Mazura. coś też tam się dzieje w Oleśnicy ... jeśli pominąłem jakiś ośrodek to przepraszam :)

SLAWEK1
Posty: 15
Rejestracja: pt sierpnia 03, 2007 11:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Twardogóra-dolnyśląsk

Re: Wrolka w Polsce

Post autor: SLAWEK1 » czw września 24, 2009 5:44

O treningach w Magnoli dużo pisze się na tym forum. Owszem jest tam ładny parking i to dość spory! Znam Magnolię ale tylko od strony mniej przyjemnej (zakupów). Ja jestem z Twardogóry, mam do Magnolii około 60 km i ciężko byłoby podjechać na godz. 21 na trening, ale może latem!? Ja mieszkam na pięknym osiedlu z nowiutkim asfaltem w bardzo spokojnej okolicy (prawie żadnych aut), tylko trzy progi zwalniające. Trenuję na pętli około 1 kilometrowej. A na dłuższe treningi mam trasę z Twardogóry na wioski. Asfalt trochę gorszy, ale bez przeszkód można się wyszaleć. Trasa niezbyt długa (okolo 3,5 km, potem nawrót i z powrotem). Można zrobić parę kółek i wystarczy. Prawie żadnych aut i tylko las i trochę pól.
Jak do tej pory mam za sobą dwa starty w Poznaniu i raz byłem na fajnej imprezie w Ciechowicach. Niestety w tym roku do Ciechowic nie dojechałem, a i do Osiecznicy i Gdańska nie dałem rady pojechać. Każdy start wiąże się z dłuższym lub krótszym dojazdem autem, ewentualnie nocleg a to wszystko kosztuje. Kasy i czasu! Ale co Ci będę pisał o tym, sam wiesz dobrze jak to jest. Ale po każdych zawodach człowiek ładuje sobie ``baterie`` na dalsze kilometry! I oto chodzi. Jeżdzę dla zdrowia i frajdy, wynik jest drugorzędny.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Wrolka w Polsce

Post autor: odys_kg » czw września 24, 2009 11:35

nie było Cie w Ciehcowicach w tym roku ... więc może byłeś rok temu ?
W tym roku miałem wakacje więc Ciechowice uciekły ale rok temu zabawa w tym mrozie była przednia :) a Poznań dopiero w tamtym roku zaliczylem po raz pierwszy.

Rozumiem, że mieszkasz daleko do Wrocławia, myślałem sobie, że może jesteś zabłąkaną duszyczką we Wrocławiu i Cię zmobilizujemy do jeżdżenia z nami :) jeśli masz gdzie jeździć to super ! powiem Ci, że chyba w tym momencie większość zapaleńców rolkowych we Wrocławiu Ci zazdrości.

Fakt, wyjazdy na zawody wiążą się z pieniędzmi, dlatego w tym roku wyjazd do gdańska był po części spleciony z wakacjami. Niestety trzeba rolki wcześniej planować ... Czasami sobie człowiek odmawia tylko po to żeby pojeździć przez kilkadziesiąt kilometrów, zmęczyć się na potęgę a na dodatek za to wszystko zapłacić ;)

Czy wynik jest ważny ... nie jest najważniejszy. Jeżdżę bo chce, nie należę do klubu, tam musiałbym bym jeździć :)
a na maratonie fajnie jest spotkać takich samych zapaleńców jak ja sam, że jak widzą kawałek fajnego asfaltu to od razu myślą, czy aby by się nie dało pojeździć na nim :)

no nic, późno :)
życzę spokojnej nocy i pozdrawiam :)
może w takim razie jeśli nie we Wrocławiu, to do zobaczenia gdzieś na trasie :)

Brzoza.
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 125
Rejestracja: sob września 01, 2007 12:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrolka w Polsce

Post autor: Brzoza. » pt września 25, 2009 12:17

Tak w sumie trochę wymuszone przez SLAWKA1 ale szczere podziękowania za to, że dzięki Ali i Tomkowi WROLKA została zauważona w Polsce :-)


Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że na kolejnych imprezach poprawimy się i będzie większa reprezentacja WROLKI dzięki czemu jeszcze więcej osób dowie się co to za stworzenie ;-)
pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Wrolka w Polsce

Post autor: odys_kg » pt września 25, 2009 11:16

Apropo promocji Wrolki ...
słyszałem Bartku, że nie jedziesz do Poznania ...
Pamiętasz co się stało jak nie pojechałeś do Osiecznicy ? Pamiętasz ? no ... nie szkoda Ci auta ? nie za każdym razem się da wyklepać i pomalować.

Za to, że zamiast Piekary Śląskie wpisuje Wrolka i Wroclaw to ja już bure dostałem od znajomych ...
ech, te poświęcenie ...

SLAWEK1
Posty: 15
Rejestracja: pt sierpnia 03, 2007 11:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Twardogóra-dolnyśląsk

Re: Wrolka w Polsce

Post autor: SLAWEK1 » śr września 30, 2009 7:39

Owszem, w Ciechowicach w zeszłym roku było zimno, ale atmosfera była gorąca!
A kto jedzie na maraton do Poznania?
pozdro

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Wrolka w Polsce

Post autor: odys_kg » czw października 01, 2009 4:14

No nie wiadomo jeszcze ... Bartkowi doskwiera kręgosłup, Przemkowi biodro ...
Ja bym z chęcią się wybrał, Ala jak pojedzie to tylko do Poznania, Gosia krzyczy że przejedzie Poznań :) Dorota 50/50.
Jak się uda to z Wrocławia z naszej ekipy pojadą w takim razie cztery osoby.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”