5 km fajnej trasy w Dąbrowie Górniczej/ nowy

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
dziki bob
Posty: 45
Rejestracja: ndz kwietnia 23, 2006 7:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

5 km fajnej trasy w Dąbrowie Górniczej/ nowy

Post autor: dziki bob » ndz kwietnia 23, 2006 8:10

Witam wszystkich!!

popierwsze to sie przedstawie jako dziki bob, od jakiegos czasu obserwuje to forum(ok miesiac) a od 3 tygodni mam rolki, i musze przyznac ze jazda fitness/szybka podoba mi sie bardzo :D codzien po pracy jezdze 2-3 godziny i jest coraz lepiej:D narazie o mnie na tyle ale...


Przejdzmy do sedna, w okolicach Dąbrowy Górniczej (ok sosnowca katowic- mało tu rolkarzy cos ale mam nadzieje ze sie znajda:))jest 5 km nowgo asfaltu, sciezka rowerowa, zadnych samochodów, a jak narazie w godzinach 17-20 w których tam smigam to prawie zerowe zaludnienie, czyli pełen wypas. trasa jest przy brzegu nowej pogorii 4, lub inaczej Kużnicy waręzynskiej, jezioro po zalanej kopalni piasku.

Jesli sa jacys chetni na wspolne jazdy to zapraszam serdecznie!!!!!!!!!!

PS. przydałby sie ktos kto by mi troche techniki pokazał aale wybredny i tak nie jestem:D mam nadzieje na oddzew:)

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » ndz kwietnia 23, 2006 9:19

Już mówię o tym siostrze, podaj dokładniejsze namiary na tą ścieżkę. Kilka osób ze śląska już na forum się odezwało, tak więc zbierajcie ekipę i jak przyjadę odwiedzić siostrę, to na pewno pojeździmy.

//dodano
Aha, moja siostra dopiero zaczyna rolkowanie i mieszka w Sosnowcu
Pozdrawiam

dziki bob
Posty: 45
Rejestracja: ndz kwietnia 23, 2006 7:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: dziki bob » ndz kwietnia 23, 2006 11:00

z dojazdem to troche tam zamotali, ale damy rade:)

najpierw trzeba sie dostac do parku zielona w dąbrowie górniczej, a stamtad jest w miare prosta droga, z tym ze trzeba ja znac;/ bo sa dwie trasy jedna 1,3 km druga równe 5km. moze udało by sie jej tam dotrzec gdy zapyta gdzie jest nowa pogoria(wtedy tam na pewno dotrze) tylko mowie ze problem moze byc jesli by chciała na ta dłuzsza trase sie dostac, ale jesli chce to mozemy sie jakos umowic i jej pokaze:) jesli nie to pisz na gg 4290143 i jakos sie postaram wytłumaczyc, mapka czy cos:)

Pozdrawiam!!

Arek
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 05, 2006 2:15

Post autor: Arek » pt maja 05, 2006 2:42

Witam od 2 dni czytam forum a dzisiaj zdecydowałem się napisać :)

w sobotę chciałbym odwiedzić to wspaniałe miejsce na pogori i potrzebował bym informacji jak najlepiej tam podjechać samochodem.

Mieszkam w Bytomiu i jak na razie jeżdzimy ze znajomymi w Świerklańcu w parku i w Chorzowie ale powoli zaczyna to być nudne. Jak znasz jeszcze jakieś miejsca gdzie można się wybrać to podziel się taką informacją :)


Serdecznie pozdrawiam i dzięki za informacje o Pogorii

rumcajsowaty
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 10:46

Post autor: rumcajsowaty » ndz maja 07, 2006 10:58

Witajcie

Ja rowniez prosilbym o jakies dokladniejsze namiary na to miejsce. Szukam fajnego miejsca do nauki jazdym a do dyspozcji mam tylko mocno zaludnione rejony doliny 3 stawow co przy moich mizernych umiejetnosciach nie zapewnia komfortu psychicznego.

Arek
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 05, 2006 2:15

Post autor: Arek » pn maja 08, 2006 8:51

He he!!! byłem tam w sobote z żona dzieckiem (w wózeczku) i koleżanką

Trasa jak na nasze śląkie warunki jest naprawde super

- mało ludzi
- miłe otoczenie (gdyby nie kominy w oddali :) )
- i stosunkowo długa trasa

spotkałem jeszcze 2 pary na rolkach w ciągu 2 godzin (troche nas tam mało)

a teraz jak tam dojechałem.

Droga Katowice - Częstochowa.

Za Sosnowcem mijamy supermarket Real po lewej stronie i dalej w kierunku na Częstochowę.

jedziemy około 12 km. (mijamy skręt na Będzin po prawej stronie) i skrętem na Sarnów w prawo i do końca albo jak ktoś minie ten skręt to w miejscowości "Kuźnica Piaskowa" na pierwszych światłach w prawo i szukać dojazdu do zalewu (minutka czy 2 po skręcie na Sarnów)

Polecam wszytkim. Ja z Bytomia to mam "małą wycieczke" ale będę odwiedzał regularnie to miejsce.

Jak ktoś mam jeszcze inne trasy, gdzie można pojeździć w naszych okolicach to dajcie jakąś informację

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: odys_kg » pn maja 08, 2006 3:49

Yyyy pogoria IV ? byłem tam ze znajomym ostatnio ( 3 maj ) wieczorkiem i chcieliśmy pojeździć ale ... ale po jakiś 700 metach jest mostek ... na mostku jest takie "cóś" do spiętrzania wody i ten mostek jest zamknięty bramą z obydwu stron ... można obejść robiąc po żwirku jakieś 100 m ? udalo nam sie przedostać na drugą stronę i po jakiś 200 metrach jest znów brama ! teraz po żwirku trzeba przejśc tylko jakieś 30-40 metrów i jest asfalcik fajny bo fajny ale nie warto się rozpędzać ! no chyba że kogoś stać na dobrego dętystę :D nagle jest zakręt w prawo ( w lewo idzie jakaś droga ... ) i sie asfalt zmienia na dziury z kąskami asfaltu ... W tym momencie daliśmy sobie ze znajomym spokój i pogoria IV nas skutecznie odstraszyła ... Może tam dalej jest dobrze ? ktoś wie ? póki co pozostaje nam świerklaniec i ewentualnie chorzów ...

Pozdrawiam

dziki bob
Posty: 45
Rejestracja: ndz kwietnia 23, 2006 7:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: dziki bob » pn maja 08, 2006 10:10

witam!!

z gory sorry Arek ze nie odpisałem ale ni było mnie tutaj, a dzis juz tłumaczyc dojazdu nie ma co, ale powiem ci ze ja napeweno lepiej od ciebie bym nie wytłumaczył:)
co do trasy to jest fajna, tylko ze w ladna pogode i jak ludzie maja wolne to masa pieszych z dziecmi, co było powodem moich kilku ladaowan na trawie przy dos cduzej predkosci;/ ale da sie to przezyc i jest naprawde niezle:)
co do odysa_kg to jakbys pojechał w druga strone, jak konczy sie asfalt i jest taka prosta 200 metrów, ze zwirem, takie dos cpolne awrunki, to dotarłbys na długa trase, polecam jeszcze sprawdzic.

tak czy inaczej spoko ze tam ktos jezdzi wogole bo miesiac temu to toważyszyłi mi tylko zajace ktorych tam masa:)

Pozdrawiam i zapraszam!!

dziki bob
Posty: 45
Rejestracja: ndz kwietnia 23, 2006 7:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: dziki bob » pn maja 08, 2006 10:41

jeszcze dodam ze troche słaby jestem po pracY i juz nie do konca kojaze fakty i z czytaniem mam problemy:)
to--> ODYS_KG, własnie na koncu tej drogi z kaskami asfaltu jest ta dłuzsza trasa.
pozdrawiam:D

Nikolaii
Posty: 41
Rejestracja: pt czerwca 23, 2006 3:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Nikolaii » czw lipca 20, 2006 1:42

Witam Wszystkich ...

Pogoria IV jest O.K.
Będzie jeszcze fajniej jak za jakis czas jezioro będzie dookoła otoczone asfaltem. Chwilowo zawiesiłem jazdę na rolach ( żonka z synkiem na wakacjach , a ja wiecznie w pracy ) , ale to sie zmieni chwilke po wakacjach .


Pozdro Wszystkim ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Śląskie”