Gdzie w Lublinie

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
boryna666
Posty: 9
Rejestracja: czw kwietnia 06, 2006 12:58

Gdzie w Lublinie

Post autor: boryna666 » wt maja 23, 2006 10:35

Gdzie w Lublinie (nie Lubinie na Śląsku, chyba) można pojeżdzić na rolkach rekreacyjnie. Próbowałem się pokręcić na ładnym kawałku asfaltu (ze 300m) na osiedlu ale jak tak przejechałem z 10 razy tam i z powrotem ludzie dziwnie zaczęli się patrzeć i bałem się że zadzwonią po smutnych panów z kaftanikiem z za długimi rękawkami. Próbowałem też na parkingach przed marketami ale tam niestety można pośmigać dopiero po 20-22 godzinie, więc trochę późno no i trochę ciemnawo. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrowienia.

jacek_8
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 11, 2006 12:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Busko Zdrój/miasto Óć
Kontakt:

Post autor: jacek_8 » wt maja 23, 2006 11:00

W niedzielę przejeżdżałem przez most na Bystrzycy (Tatary) i widziałem super ścieżki asfaltowe po obu stronach rzeki. Ludziska spacerowli sobie, dzieci na rowerkach i hulajnogach, spox. Wyjeżdżajac z Lublyna w kierunku na Kraśnik widziałem jak gościu dawał na rolkach z kijkami poboczen drogi krajowej. Pozdrowiłem go nawet. Zaprzyjaźniona ekipa gra w hokeja na Globusie. Tyle wiem o Lublynie.
Biedny wariat.
Sam to wiesz, że dla ludzi jest wariatem.
Lecz pieniądze, gdyby miał ekscentrykiem by się zwał.
To magia słów...

Awatar użytkownika
Zbycho
Posty: 21
Rejestracja: czw maja 25, 2006 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zbycho » sob maja 27, 2006 3:16

mój pierwszy post więc witam wszystkich ! :wink:
a ja sobie śmigam po boisku do kosza koło gimnazjum nr 3 przy ulicy Nałkowskich 110 - osiedle Nałkowskich zdaje się :lol: :lol:

mają tam super nowoczesne, bardzo równe, duże boisko do kosza - nie jest to chyba asfalt - nawierzchnia pokryta jakimś czymś zielonym :wink: , nie znam się - wiem tylko że świtenie się po tym jeździ
no tylko że trzeba się tam zjawić rano w miarę bo potem schodzą się miłośnicy kosza :wink:
ja jeżdzę w weekendy - w sobotę albo w niedzielę tak od koło 10 godz.
własnie niedawno wróciłem :wink:
upatrzyłem ostatnio też dosyć ciekawą drogę za miastem, ale jeszcze jej nie wypróbowałem - trzeba dojechać autobusem 25 na koncowy w prawiednikach, i tam w okolichach właśnie

moze ktoś się chce przyłączyć ? będzie raźniej się uczyć :wink:

Awatar użytkownika
Zbycho
Posty: 21
Rejestracja: czw maja 25, 2006 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zbycho » wt maja 30, 2006 3:52

nie ma nikogo więcej z Lublina?? - niemożliwe :wink:

boryna666
Posty: 9
Rejestracja: czw kwietnia 06, 2006 12:58

Post autor: boryna666 » pt czerwca 02, 2006 1:07

Ostatnio próbowałem przejechać się ścieżka rowerową, ale od strony Dworku Grafa jest remont i ścieżka na razie nadaje się raczej na dobrego górala niż rolki, może dalej jest lepiej nie wiem, zamierzam przetestować. O ile mnie pamięc nie myli to jest tam ładny kawałek asfaltu za mostem aż do mostu koło stacji Jet, potem kawałek kostki i dalej chyba już do stadniny asfalt. Dajcie namiary na jakieś dłuższe trasy do pojeżdżenia bo tak po boisku to strasznie nudne jest chyba. Pozdrawiam. Poprawka: nie do stadniny a tylko do okolic cukrowni, dalej kostka. Kawałek asfaltu wzdłuż Unii Lubelskiej ale trochę nierówno i generalnie asfalt miejscami dziurawy. Szlak mnie jasny trafia że w prawie pół-milionowym mieście nie ma gdzie pojeździć ale kościół i knajpa z piwem co drugą ulicę!!! Piszcie gdzie jeździliście.

Awatar użytkownika
Zbycho
Posty: 21
Rejestracja: czw maja 25, 2006 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zbycho » sob czerwca 10, 2006 8:44

bardzo fajnie się jeździ scieżką rowerową od Piłsudskiego do samego zalewu - jutro się właśnie wybieram azeby sobie pośmigać :wink: - na kawałku od Piłsudskiego jest położony nowy asfalt :lol: po którym się naprawde spoko śmiga

boryna666
Posty: 9
Rejestracja: czw kwietnia 06, 2006 12:58

Post autor: boryna666 » ndz czerwca 11, 2006 5:19

A i owszem jest ładny nowy asfalt ale kończy się na wysokości cukrowni, jakieś 300-400m za PIłsudskiego. Ja nie byłem taki twardziel, dalej jest kostka i cholernie trzęsie aż do stadniny. Zbycho daj znać jak jest dalej? Asfalt? kostka?
PS Ludzie z Lublina więcej aktywności, czyżby w tej wiosce nikt nie jeździł na rolkach? Co jest....... :shock:

Awatar użytkownika
Zbycho
Posty: 21
Rejestracja: czw maja 25, 2006 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zbycho » pn czerwca 12, 2006 12:13

boryna666 pisze:PS Ludzie z Lublina więcej aktywności, czyżby w tej wiosce nikt nie jeździł na rolkach? Co jest....... :shock:
no właśnie - co jest !! - jeżdzą na rolkach, ale pewnie nikt nie zawitał jeszcze na to forum, a szkoda

co do ścieżki rowerowej to dalej jest niestety kostka - nie da się rozpędzić na maxa, ale aż tak źle nie ma - ta kostka nie ma zaokrąglonych brzegów, o niebo lepiej się jedzie niż po takiej standardowej, chodnikowej

boryna666
Posty: 9
Rejestracja: czw kwietnia 06, 2006 12:58

Post autor: boryna666 » śr sierpnia 16, 2006 10:58

Czyżby w tej naszej wsi nikt (lub prawie nikt nie jeździł na rolkach) a może ludzie nie mają jeszcze komputerów !!! No cóż wszystko jest możliwe na tej zapyziałej lubelszczyźnie. Na wypadek gdyby jednak znależli się tacy co mają i kompa i rolki opis ścieżek rowerowych:
wzdłuż bystrzycy można w zasadzie jechać od samego dworku Grafa, na początku trochę off-roadu bo robole nie posprzątali po sobie jak remontowali ulicę i most, potem ładny kawał asfaltu do metalowej kładki nad Bystrzycą, następnie kostka (ok. 200m) pod mostem na Unii Lubelskiej - nie da się jechać chybaże ktoś ma łeb na amortyzatorach, potem asfalt aż do okolic cukrowni (lub polibudy jak kto woli), i znowu kostka (nie da się jechać) aż do stadniny. Za kładką nad Bystrzycą przy stadninie kostka (odwrócona) - da się jechać aż do samego zalewu.
Ścieżka wzdłuż Spółdzielczości Pracy - kostka odwrócona
Ścieżka wzdłuż Andersa - asfalt ale miejscami tak zniszczony że nie da się jechać.
Jak coś jeszcze wyczaję to skrobnę.

Pozdrowienia 4all

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » czw sierpnia 17, 2006 9:00

No cóż wszystko jest możliwe na tej zapyziałej lubelszczyźnie
A jednak coś jest na tej lubelszczyźnie w Tomaszowie Lubelskim jest klub jazdy szybkiej, a co do Lublina to duże miasto powinniście się jakoś zebrać tak jak to robią w Warszawie razem raźniej, ale jak na razie nie widać żeby ludzie z Lublina chętnie tu zaglądali.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » czw sierpnia 17, 2006 5:19

Napisz moze do Zico, jak bedzie mogl to podesle Ci vlepki, bedziesz mogl rozdawac wszystkim napotkanym rolkarzom i moze jakos powoli zaczniecie sie organizowac...

boryna666
Posty: 9
Rejestracja: czw kwietnia 06, 2006 12:58

Post autor: boryna666 » pt sierpnia 18, 2006 10:34

...tylko nie ma komu rozdawać tych wlepek, bo nie widuję rolkarzy, ich po prostu nie ma!!! Czasami kilku agresywnych którzy kręcą jakieś triki pod tepsą a tak poza tym to na palcach jednej ręki (i to głównie dzieci). Główny problem w Lublinie to chyba to że nie ma gdzie jeździć. Ścieżka rowerowa jest w zasadzie jedna i to tylko miejscami przejezdna. Może ludzie się kręcą po boiskach??? ChGW ???
Gdyby jednak ktoś tu zaglądał to ogłaszam AKCJĘ
KTO żYW NIECH ZAWITA W KAŻDĄ SOBOTę I NIEDZIELę W GODZINACH 16-17 (żEBY BEZ PANIKI OBIAD ZJEść) NAD ZALEW W OKOLICę TAMY TAK żEBY WYMIENIć INFO. A JAK SIę NIE UDA W TYCH GODZINACH TO MOżE NA NAJBLIżSZYM SłUPIE ZOSTAWIAJMY INFO O AKCJACH, POMYSłACH I MIEJSCACH GDZIE MOżNA POJEźDZIć (widziałem takie coś w Berlinie, rewelka). iNFORMUJCIE KOGO SIę DA I GDZIE SIę DA. Może się pomysł zaszczepi u nas.
Pozdrawiam ze wsi Lublin.
.... w-PIS-du z taką Polską..... :-(

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » sob sierpnia 19, 2006 10:35

Ciekawe pomysly, probuj, a napewno sie uda!!!

mmysza
Posty: 4
Rejestracja: śr lutego 18, 2009 8:50

Re: Gdzie w Lublinie

Post autor: mmysza » wt kwietnia 07, 2009 8:23

Witam. Czy ktoś bywa na tym forum? Wiosna pełną gębą, warto może podzielić się uwagami, co zmieniło się w naszym mieście w ciągu 3 lat... Czekam na reakcję. PS - i szukam kogoś doświadczonego, żeby mnie nauczył zjeżdżać z górki, bo jest tragedia... :D

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie w Lublinie

Post autor: Pedro » wt czerwca 23, 2009 8:34

Witam ! W końcu postanowiłem zalogować się na forum, m.in. po to właśnie żeby odświeżyć lubelski temat :)
Ja w Lublinie pomykam z J.P. II i ścieżką rowerową nad Zalew i tam bujam się trochę nad tamą (dobry asfalt), czasami też jeżdżę na parkingu pod Obi / Tesco - naprzeciwko stacji paliw (mało samochodów, dużo miejsca i fajny asfalt) 8)
Niestety, jeżdżę bardzo nieregularnie, najczęściej późnym popołudniem i wieczorami (czasami przejadę się po J.P. II nawet po 22ej). Jak ktoś ma ochotę kiedyś razem pokulać - kontakt przez GG 3824152 :alien:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lubelskie”