Grudziądz - ilu nas jest

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
Komtur
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwietnia 15, 2012 8:11
Jeżdżę od: 20 kwie 2012

Grudziądz - ilu nas jest

Post autor: Komtur » śr kwietnia 18, 2012 2:31

Szukam osób z Grudziądza i okolic. Jeśli jest ktoś to podziałajmy wspólnie. Czekam na kontakty

Awatar użytkownika
Andy
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwietnia 15, 2012 8:41
Moje rolki: RB Fusion 84
Jeżdżę od: 02 maja 2009
Lokalizacja: Chełmno nad Wisłą

Re: Grudziądz - ilu nas jest

Post autor: Andy » śr kwietnia 18, 2012 4:38

Komtur pisze:Szukam osób z Grudziądza i okolic. Jeśli jest ktoś to podziałajmy wspólnie. Czekam na kontakty
Witam,

może Chełmno to już nie okolice Grudziądza, ale chciałbym się jednak krótko przedstawić, bo warto chociażby wymienić informacje o nadających się do jazdy trasach w naszym regionie.

Jeżdżę rekreacyjnie od 3 lat, od tego roku przeważnie na ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż otwartej pół roku temu "obwodnicy" Chełmna (nowe połączenie na południowych krańcach miasta od drogi krajowej nr 1 w Grubnie do ronda w pobliżu Brzozowa). Asfaltowa ścieżka o szerokości ok. 2 m jest oddzielona od jezdni szerokim pasem zieleni wzgl. rowem. Jak na razie mało kto korzysta z tej ścieżki (również ruch na samej obwodnicy jest umiarkowany, czyli nie ma hałasu). Dla początkujących (i mniej odważnych tak jak ja) nadaje się tylko zachodni odcinek ścieżki o długości ok. 2 km (od ronda w pobliżu Brzozowa do lasu); należy zwracać uwagę na niektóre zjazdy z drogi do pól uprawnych (nierówności asfaltu).

Pozdrawiam

Obrazek
Trasy w okolicach Chełmna nad Wisłą: Obwodnica | Stolno

Awatar użytkownika
Komtur
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwietnia 15, 2012 8:11
Jeżdżę od: 20 kwie 2012

Re: Grudziądz - ilu nas jest

Post autor: Komtur » pt kwietnia 20, 2012 7:57

fajna ścieżka. W samym Grudziądzu powstało bardzo dużo ścieżek pieszo-rowerowych. Najciekawsze to wzdłuż obwodnicy pomiędzy osiedlami Strzemięcin a Lotnisko -droga na Praktiker, niemal cała średnicówka czyli droga od wylotu na Toruń na drugi koniec miasta w kierunku Kwidzyna oraz w kierunku Olsztyna. Jak wyremontują drogę nad jezioro Rudnik powinno być bardzo ciekawie.
pozdr

Malwina
Posty: 10
Rejestracja: czw marca 22, 2012 1:59
Moje rolki: spark 80w
Jeżdżę od: 01 kwie 2012
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Grudziądz - ilu nas jest

Post autor: Malwina » czw kwietnia 26, 2012 3:36

Witam. Ja jestem z Grudziądza, ale ze mnie kompletny amator - jeżdżę od miesiąca i tylko do przodu :)
Śmigam tylko ścieżka rowerową na Paderewskiego, bo jest bardzo długa.

marianna
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 28, 2012 9:34
Moje rolki: noname
Jeżdżę od: 07 maja 2012
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Grudziądz - ilu nas jest

Post autor: marianna » pn maja 28, 2012 9:37

Witajcie!
Dołączam do grupy, co prawda żadna ze mnie profesjonalistka - mam swoje pierwsze rolki (niefirmowe niestety) od miesiąca, ale do tej pory udało mi się tylko raz pojeździć.
Także póki co - nauka jazdy do przodu to dla mnie wyzwanie :)
ale cieszę się, że są tu jacyś grudziądzcy miłośnicy rolek :)
"idź swoją drogą, a ludzie niech mówią co chcą"

Awatar użytkownika
Komtur
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwietnia 15, 2012 8:11
Jeżdżę od: 20 kwie 2012

Re: Grudziądz - ilu nas jest

Post autor: Komtur » pt czerwca 15, 2012 5:55

jest nas coraz więcej, to dobrze. Mamy fajne miejsce przy średnicówce pomiędzy realem a carrefourem. Warto kiedyś się zorganizować.
pozdr

Malwina
Posty: 10
Rejestracja: czw marca 22, 2012 1:59
Moje rolki: spark 80w
Jeżdżę od: 01 kwie 2012
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Grudziądz - ilu nas jest

Post autor: Malwina » czw lipca 05, 2012 1:32

Dla początkujących jest fajna droga rowerowa (650 metrów kostka bez wypustków, po której się jeździ dobrze) na ul. Droga Graniczna (koło przetwórni ryb - obwodnica)

http://goo.gl/maps/qjXU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kujawsko-pomorskie”