(Poznań) 28.08.009.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
EwkaB
Posty: 36
Rejestracja: pt sierpnia 28, 2009 10:30

(Poznań) 28.08.009.

Post autor: EwkaB » pt sierpnia 28, 2009 10:43

Jestem nowym użytkownikiem, o tej stronie dowiedziałm się wczoraj od pewnego chłopaka na Cytadeli, który dosłownie tańczył na rolkach. Byłam w szkoku, że tak można. Wydaje mi się, że na łyżwach jeżdże dobrze, bo jeżdżę od przedszkola, na rolkach już może z 10 lat, ale takich sztuczek, jak ten chłopak wczoraj robił to nawet na łyżwach bym miała problem powtórzyć. W ogóle to chce wymienić moje rolki, bo one już się po prostu wysłużyły. Chciałabym kupić takie, które nie będą zbyt powolne, ale wyścigówek też nie chce, mają być takie, które pozwą mi na naukę różnych przekładanek, obrotów i innych takich cudów. Bardzo chętnie dołączyłabym do ludzi, którzy lubią tego typu jazdę. Raz jadę przed siebie. Tu, w Poznaniu, na moich starych rolkach przejechałam bez problemu z Winograda Cytadelą na Maltę, objechałam ją i wróciłam z powrotem, bez większego wysiłku, takie są moje możliwości. Innym razem chętnie bym spróbowała jazdy figurowej na rolkach. Jeśli są ludzie, którzy mają podobne hobby to chętnie do nich dołączę. Poproszę też o pomoc, jak i gdzie kupić odpowiedni sprzęt dla siebie. Gorąco wszystkich pozdrawiam. :-)

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: (Poznań) 28.08.009.

Post autor: MirekCz » pt sierpnia 28, 2009 8:47

Nie za bardzo można to połączyć.

Do szybkiej jazdy rekreacyjnej przyda się coś z kółkami 4x90mm. To natomiast nie nadaje się na bardziej wymagające ewolucje freestyleowe - większe kółka + dłuższa płoza utrudniają kierowanie rolki, a do tego fitnessy mają miękki but co zmniejsza kontrolę potrzebną przy ewolucjach.
Do freestyleu będziesz szukać czegoś w stylu rollerblade twister - 4x80mm, twardszy but. Pewnie pojadą trochę szybciej niż twoje stare rolki, ale o ile dbałaś o nie to cudów się nie spodziewaj.
Najlepiej gdybyś jeszcze chwilę pojeździła w starych rolkach i popróbowała swoich sił w jeździe "figurowej". Jak się spodoba to kup do tego przeznaczone rolki, stracisz tylko trochę na prędkości w stosunku do szybkich fitnessówek. Jak nie złapiesz bakcyla to do jazdy po malcie czy cytadeli takie 4x90 z miękkim butem będą lepsze.
Sklep to oczywiście u właściciela tej strony, Zico - http://www.zicoracing.com.
Przykłady:
activa - fitness - http://zicoracing.com/index.php?product ... rod_id=334
freestyle - http://zicoracing.com/index.php?cat_id=17 (musisz porozmawiać z Zico, bo z tego co widzę wszystkie rolki z tego roku są juz chyba wyprzedane)
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
EwkaB
Posty: 36
Rejestracja: pt sierpnia 28, 2009 10:30

Re: (Poznań) 28.08.009.

Post autor: EwkaB » pn sierpnia 31, 2009 3:39

Hej
Fajnie, że się odezwałeś. Czytam co piszesz i czytam i... to dla mnie czarna magia, ten wybór rolek. Widziałam tego tancesza, jak dla mnie to pędził jak błyskawica, a równoczeńśnie robił jakieś przekładanki, obroty i inne cuda. Coś mi jakiś fitness polecał albo twister, już sama teraz nie wiem. Te rolki co mam to po prostu kupiłam to, co było do kupienia. I na nich potrafię jako tako zrobić obrót wokół własnej osi,a przekładankę jednie taką po lini koła, a widziałam, że można jakąś taką po prostej. Czy Ty też czasem bywasz na Cytadeli?

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: (Poznań) 28.08.009.

Post autor: MirekCz » pn sierpnia 31, 2009 11:25

Obecnie jestem nie rolkowy i w tym roku to się nie zmieni. Miałem kontuzję przy grze w kosza i kolano dochodzi do siebie. Często śmigam na rowerze, także na malcie, ale ja się znam tylko trochę na jeździe szybkiej.

Twistery to są rollerblade twister. Zico ma je w sklepie tylko nie wiem czy są na stanie/będą jeszcze w tym roku. Bardzo dobre rolki właśnie do takich wygibasów. Do jazdy freestaleowej (czyli właśnie takie cuda jak obroty, jazda między kubkami itd.) takie rolki są b.dobre. Wolne to one też nie są, więc nie masz się czym martwić. Pogadaj z Zico to na pewno coś dla Ciebie znajdzie.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkopolskie”