Tani rower do rozgrzewki.

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Tani rower do rozgrzewki.

Post autor: pz34 » pt lutego 28, 2014 11:25

Zastanawiam się nad zrobieniem lub zakupem "rowerku" stacjonarnego, który mógłbym zabierać na zawody. Priorytety to niski koszt, niska waga, kompaktowe gabaryty i najlepiej jak by go można było szybko i bez użycia narzędzi składać tak by mieścił się np w średniej wielkości torbie podróżnej. Nie widzi mi się wożenie kolarzówki i trenażera choćby z tego powodu, że jest to zbyt transparentne np dla złodziei. Na allegro jest pełno rowerków stacjonarnych za 200-300 zł ale nie są one przystosowane do szybkiego montażu/demontażu.

Może ktoś z Was widział gdzieś w sklepie coś co by się nadawało lub ma jakieś sugestie co do np zrobienia takiej zabawki.
Pozdrawiam
Łukasz

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Tani rower do rozgrzewki.

Post autor: bj43 » pt lutego 28, 2014 12:05

pz34 pisze:Zastanawiam się nad zrobieniem lub zakupem "rowerku" stacjonarnego, który mógłbym zabierać na zawody. Priorytety to niski koszt, niska waga, kompaktowe gabaryty i najlepiej jak by go można było szybko i bez użycia narzędzi składać tak by mieścił się np w średniej wielkości torbie podróżnej. Nie widzi mi się wożenie kolarzówki i trenażera choćby z tego powodu, że jest to zbyt transparentne np dla złodziei. Na allegro jest pełno rowerków stacjonarnych za 200-300 zł ale nie są one przystosowane do szybkiego montażu/demontażu.
Może ktoś z Was widział gdzieś w sklepie coś co by się nadawało lub ma jakieś sugestie co do np zrobienia takiej zabawki.
Przy takich założeniach lepsza od roweru może okazać się zwijana mata poślizgowa. Ponadto umożliwi rozgrzanie i rozciągnięcie wszystkich mięśni, które są wykorzystywane podczas jazdy na rolkach.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Tani rower do rozgrzewki.

Post autor: cactus » pt lutego 28, 2014 8:49

Ewentualnie stepper.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Tani rower do rozgrzewki.

Post autor: pz34 » sob marca 01, 2014 7:50

Stepper chyba jest najbliżej tego czego szukam, trzeba by tylko dorobić składane siodełko i kierownicę na teleskopie :D
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Tani rower do rozgrzewki.

Post autor: cactus » sob marca 01, 2014 8:27

Przyjmujesz pozycje jak podczas jazdy na rolkach i ciśniesz - siodło jest zbędne. Czwórki palą po kilku minutach. ;)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Tani rower do rozgrzewki.

Post autor: Doody » pn marca 03, 2014 3:03

Tylko chyba nie o to chodzi żeby paliły, bo siłówka przed zawodami, to niezbyt dobry pomysł.

A tak na marginesie jak ktoś coś sensownego wymyśli, to też chętnie skorzystam z pomysłu :D
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Tani rower do rozgrzewki.

Post autor: pz34 » pn marca 03, 2014 4:07

Musze pojechać do marketów sportowych. Kto wie, może pod latarnią najciemniej. A nuż widelec trafi sie jakiś chiński nisko budżetowy rowerek, który po drobnych modyfikacjach mógłby spełnić moje oczekiwania.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Tani rower do rozgrzewki.

Post autor: cactus » pn marca 03, 2014 7:20

doody oczywiście wszystko zależy od intensywności.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Tani rower do rozgrzewki.

Post autor: Doody » wt marca 04, 2014 5:05

Co do stepera to wydaje mi się że nie można na nim osiągnąć odpowiedniej częstotliwości aby przeprowadzić odpowiednią rozgrzewkę, to już lepiej potruchtać.


Jęsli chodzi o rowerek to jedyny jaki znalazłem w necie, a który wydeje się sensowny to: Insportline XBike
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Tani rower do rozgrzewki.

Post autor: pz34 » wt marca 04, 2014 5:23

Ciekawa konstrukcja lecz 130 cm po złożeniu to za dużo. Poza tym cena też (przynajmniej dla mnie za duża jak za coś takiego). Coś czuje, że temat rowerka skończy się na kilku wieczorach ze spawarką, szlifierką i pędzlem.
Pozdrawiam
Łukasz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”