Wydawnictwa o treningu wrotkarskim

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wydawnictwa o treningu wrotkarskim

Post autor: młodziak » czw maja 12, 2005 9:42

Nawiązując do ciekawej dyskusji, która rozgożała w :arrow: wątku obok chciałbym zapytać - czy istnieją jakieś publikacje na temat treningu wrotkarskiego? Bardzo lubię tego typu książki i jako że wrotkarstwo szybkie niezmiernie wciąga, zgadzając się że od ilości ważniejsza jakość, chętnie poczytałbym o tym jak trenować.
Ewentualnie jeżeli ktoś zna odpowiedź na takie pytanie - czy trening wrotkarski wzorować należy raczej na treningu kolarskim czy biegowym - prosiłbym o odpowiedź.

Pozdrawiam
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » czw maja 12, 2005 9:47

Rower jest to dobry trening zastępczy zamiast rolek jak nie ma pogody w tamtym wątku ktos to pisał ale wszystkich treningów nie można wzorować na treningu kolarskim. Przynajmniej mi sie tak wydaje. Nie wiem ile trenujesz juz jazde na rolkach bo to też jest ważne żeby treningi dostosować do swoich warunków, żeby sie nie przemęczać.

A co do książek to jest jedna ale w języku angielskim napisał ja Barry Poblow "chyba tak sie pisze" w niej jest więcej o technice niż o treningach niektóre ćwiczenia są fajne. Nazywa się Speed on Skates chyba.

Pozdrwaiwam Paweł

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: młodziak » czw maja 12, 2005 9:57

Nie, nie nie. Nie miałem na myśli trenowania rolek poprzez jazdę na rowerze czy bieganie. Chodzi mi tylko o pewien schemat trenowania. O podobne narzędzia treningowe. O rozkład obciążeń. Ponieważ biegam i jeżdżę na rowerze już od jakiegoś czasu, odnoszę wrażenie iż te dwa sporty mają swój pewien swój własny schemat trenowania, który wydaję mi się iż w miarę "czuję". Zgaduję teraz, że schemt treningowy rolek zblizony będzie do jednego z powyższych (może się mylę?). Pytam więc kogoś kto już zetknął się z treningiem biegowym i/lub kolarskim oraz oczywiście wrotkrskim - na którym z powyższych schematów (zakładając, ze nie ma innego lub że nie będzie on dla mnie dostępny) miałbym się wzorować układając wrotkarski plan treningowy?
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”