Jakie rolki dla żółtodzioba?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Ruffy
Posty: 6
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2012 2:13
Moje rolki: jeszcze brak :>
Jeżdżę od: 16 kwie 2012

Jakie rolki dla żółtodzioba?

Post autor: Ruffy » pn kwietnia 16, 2012 2:27

Jak to każdy za młody tak i ja dostałem na komunie rolki ^^ (12 lat temu...) jak to mówią - stara miłość nie rdzewieje :D od 2 lat jakoś się zbieram na zakup jakiegoś sprzętu ale zawsze wyskakiwało coś innego... teraz przyszedł nieoczekiwany przypływ gotówki i szukam odpowiednich rolek dla siebie :) na rolkach zbytnio się nie znam przez co też nie wiem czego powinienem oczekiwać. Szukam rolek do 1.slalomu 2.urban skate 3.fitness (slalom cholernie mi się podoba i chciałbym się tego nauczyć :) nie mówcie że dla takiego zielonego jak ja to były by za drogie rolki, jak się połamię to będą do sprzedania "po kosztach" :lol: ) w takiej kolejności. Budżet jakim dysponuję to około 900zł przez co chciałbym kupić raz a porządnie :)

ps. jeśli ma to jakieś znaczenie to ważę 65kg przy wzroście 176cm

Awatar użytkownika
norix
Posty: 24
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2012 2:45
Moje rolki: Seba FRX 80
Jeżdżę od: 01 cze 2011
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie rolki dla żółtodzioba?

Post autor: norix » pn kwietnia 16, 2012 2:56

z twoim budżetem brałbym seba fr2 :) w tej cenie godne uwagi są jeszcze Rollerblade Twister 80
Slalom nie taki straszny ja uczę się slalomu od niecałych 2 tygodni i cross tyłem i przodem opanowany :) a śmigam na rolkach niskobudżetowych z odkręconym hamulcem :)
Za około 2 tygodnie zmienię na coś normalnego a budżet mam o 250 zetek mniejszy od twojego ;)
Ostatnio zmieniony pn kwietnia 16, 2012 6:59 przez norix, łącznie zmieniany 2 razy.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rolki dla żółtodzioba?

Post autor: Herb » pn kwietnia 16, 2012 3:02

Do takich zastosowań o jakich piszesz, i w budżecie około 900zł są modele:

Rollerblade Twister
Seba FR1 80
Seba FR2 80
Seba Gran Turismo 80

przy czym Seba FR2 to taka nieco zubożona wersja FR1, ale różnice nie są kolosalne. Seba Gran Turismo 80 powinny być najlepszym wyborem do slalomu z nich wszystkich, bo są w istocie tańszą wersją slalomowej rolki Seba High - ot, pozbawione kilku bajerów w stylu regulacja położenia cuffa, wzdłużna regulacja położenia szyny, plastikowe slidery na boku buta. Dadzą też radę na mieście, jednak będą "brzydko" się niszczyć, ze względu na to że są obszyte materiałem z zewnątrz.

Najlepiej byłoby, gdybyś te rolki przymierzył i wybrał lepiej leżące. Jak slalom, to dobieraj rozmiar na styk - nie może być luzu, bo to przeszkadza w trikach.

Jeżeli żaden z tych modeli by nie pasował, zostają jeszcze Powerslide Metropolis 2012. Plusy: relatywnie niska cena, fajny system regulacji położenia szyny, dobre trzymanie stopy, wysoka sztywność skorupy (to pomaga w slalomie i to sporo). Minusy: słabo rozwiązana sprawa klamer 45 stopni i spory dyskomfort w jeździe freeride - te rolki naprawdę są tak sztywne, że jadąc po chodniku czuć nierówności w zębach. Ale slalom/rekreacja - jak najbardziej w porządku.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Ruffy
Posty: 6
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2012 2:13
Moje rolki: jeszcze brak :>
Jeżdżę od: 16 kwie 2012

Re: Jakie rolki dla żółtodzioba?

Post autor: Ruffy » pn kwietnia 16, 2012 3:17

przymierzenie raczej odpada, będą kupowane gdzieś w necie, prawdopodobnie na http://www.zicoracing.com/

w tym temacie dyskusja ciutkę podobna http://wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=5894

tam też jest rozważane twister vs fr2

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki dla żółtodzioba?

Post autor: zico » pn kwietnia 16, 2012 9:51

Tutaj ciężki wybór :) Seby trzymają dobrze w palcach i to za nimi przemawia, bo ważne przy slalomie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie rolki dla żółtodzioba?

Post autor: Herb » pn kwietnia 16, 2012 11:43

Swoja drogą, dziwi mnie że GT 80 nie są lansowane jako model slalomowy. Na początku GT to były rolki powiedzmy "fitness+elementy urbanu" w założeniu, ale but okazał się na tyle podobny do pierwowzoru High, że niektóre sklepy, np. hiszpański inerciaonline, zaczęły sprzedawać te rolki z podwoziem z FR (nie było wtedy jeszcze ani GT 80, ani FR z większymi kołami). Nawet w Krakowie jest chłopak który ma taki setup kupiony właśnie tam, sprawdza się to ponoć dobrze. Przypadkowo Sebie wyszła rolka slalomowa w cenie pozwalającej na konkurowanie z modelami typowo "skorupowymi", chyba sami jeszcze nie zdali sobie do końca sprawy z potencjału tej rolki jako tańszej wersji High. Za to wystrzegać się modelu GTX - niby podobne, ale brak wyjmowanego linera, brak rzepu na placach, gorsze podwozie, a cena jedynie niewiele niższa, w dodatku podobna co FR2, które są od nich o wiele lepszym wyborem jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Ruffy
Posty: 6
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2012 2:13
Moje rolki: jeszcze brak :>
Jeżdżę od: 16 kwie 2012

Re: Jakie rolki dla żółtodzioba?

Post autor: Ruffy » wt kwietnia 17, 2012 2:12

Porownanie do twisterow do fr2 jest pare tematow nizej, jak twistery wypadaja na tle seba GT? zreszta dostep do tych gt jest troche ograniczony bo u zico ich nie ma a chcialbym kupic właśnie u niego ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”