PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kip3rek
Posty: 9
Rejestracja: sob listopada 13, 2010 12:44
Moje rolki: DEcathlonowe ale chce nowe :d
Jeżdżę od: 18 kwie 2010

PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: kip3rek » wt maja 17, 2011 7:00

Witam wszystkich serdecznie.

Kupiłem USD Realm ale sprzedalem bo jednak agresive to sport nie dla mnie. Bardzo lubie jezdzic na rolkach i jakies kupie. Wczoraj wyslalem rolki i dostane 300 zl ktore naturalnie przeznacze na nowe rolki.

Na rolkach umiem jezdzić - moj poziom to srednio-zaawansowany.

Rolki w przedziale cenowym max. 350 zł

Zdecydowałem,że rolki raczejz firm RollerBlade, PowerSlide, K2, Fila, Salomon.

Spodobały mi sie PowerSlide'y Cell-FS 3 ale wydaje mi sie ze sa strasznie ciezkie przez ten korpus.?

Ktos moze je ma i moglby podac mi ich wage z dokladnioscia do x,x kg heh :>?

pozdrawiam kip3rek!

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: Herb » wt maja 17, 2011 11:11

Wątpię, czy ktokolwiek poda Ci wagę. To bardzo rzadko spotykane rolki.

Inna sprawa, że rolki do freestyle nie ważą dużo, powiedziałbym że są lżejsze od wielu rolek do jazdy agresywnej, czy nawet fitnessowych z kołami 90/100mm.

No i nie oszukujmy się, za 300zł to wyjątkowa okazja - normalnie za rolki tej klasy trzeba zapłacić ok. 600zł. Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz, chyba że jakieś używane.

Ewentualnie, jeżeli Twój rozmiar, kolega sprzedaje Salomon FSK, mają na pewno lepszy but, warto dać stówkę więcej:

http://freeskatenews.pl/showthread.php? ... 91#pid1191
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

kip3rek
Posty: 9
Rejestracja: sob listopada 13, 2010 12:44
Moje rolki: DEcathlonowe ale chce nowe :d
Jeżdżę od: 18 kwie 2010

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: kip3rek » śr maja 18, 2011 10:59

Ok dziekuje bardzo za pomoc. napisalem do tego ziomka co sprzedaje te rolki czy moglby je zwarzyc bo jednak nie jestem pewien ale chyba je wezme.
chyba ze ogarne jeszcze 100 zl i wezme salomony ale czy one beda dobre do jazdy miejskiej?

moj styl to raczej zykla jazda ,czasem skok , czasem obrot itp. czy one sie do tego nadaja ? salomony i te powerslide'y?


@edit. ziomek napisal mi ze nie ma mozliwosci zwazenia ich ale ze napewno sa o wiele ciezszy od np. Fila Hexil czy jakos tak.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: Herb » śr maja 18, 2011 12:31

Do takiej jazdy jak piszesz i Salomony i Powerslide będą ok. Salomon FSK to seria stworzona specjalnie z myślą o jeździe miejskiej. Te Powerslide też dadzą radę, ich przeznaczenie jest podobne.

Fila Helix to bardzo lekkie rolki - jednoczęściowy miękki but. W rolkach freestyle masz wyciągany liner, skorupę etc. więc będą ważyć więcej. Nie roztrząsaj się tak nad tą wagą, tego się podczas jazdy miejskiej nie czuje.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

kip3rek
Posty: 9
Rejestracja: sob listopada 13, 2010 12:44
Moje rolki: DEcathlonowe ale chce nowe :d
Jeżdżę od: 18 kwie 2010

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: kip3rek » śr maja 18, 2011 1:53

Tak wiem ale mialem stare rolki z decathlonu to ok a potem po zakupie USD jak je zalozylem to jakbym z wiadrami betonu jezdzil dlatego chcialbym lekkie role.

ok dzieki za pomoc jesli uzbieram 100 zl kupie salomony a jesli nie to wezme te powerslidy :D

dzieki za pomoc

napisalem do innego goscia co ma te rolki to napisal ze jedna rolka wazy ok 1,5kg. wiec to duzo ? btw USD realmy wazyly ponad 4 kg obie

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: Herb » śr maja 18, 2011 3:23

Powiedziałbym że taka waga to jak na rolki freestyle przeciętnie. Ani wyjątkowo lekkie, ani ciężkie. W rolkach agresywnych masz pełno gęstego plastiku w postaci soulplate, grubych szyn, tego nie ma w rolkach freestyle.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

kip3rek
Posty: 9
Rejestracja: sob listopada 13, 2010 12:44
Moje rolki: DEcathlonowe ale chce nowe :d
Jeżdżę od: 18 kwie 2010

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: kip3rek » pn maja 23, 2011 4:48

cholerka chcialem napisac do tego ziomka ztymi rolkami ale niestety juz je sprzedal.
tak pomyslalem ze moze kupie jakie uzywki trych lepszych firm tylko bede musial dlugo czekac :< no ale cóż chyba tak zrobie.




@edit.
na allegro znalazlem fajne rolki FILA PRIMO SK co o nich sadzicie ma je ktos? <nie podajemy linków>/rolki-fila-primo-sk-p ... 53856.html bo w sobote pojade do decathlonu i nie wiem czy warto czekac tydzien czy kupywac te PS ?

kip3rek
Posty: 9
Rejestracja: sob listopada 13, 2010 12:44
Moje rolki: DEcathlonowe ale chce nowe :d
Jeżdżę od: 18 kwie 2010

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: kip3rek » pt maja 27, 2011 11:37

nie bede zakladal nowego tematu tylko napisze tu.

dzis doszly do mnie rolki.. jazda MIÓD tylko jest jeden problem obcieraja mnie jezyki od linera poniewaz odchdza od piszczele i jak sie rusza noga w przod i w tyl to strasznie obciera..jak wloze nogawke w rolki to to samo... moze moglbym odkleic to jakims materialem ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: zico » sob maja 28, 2011 6:49

A używasz skarpetek, które wychodzą poza cholewkę rolek?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kip3rek
Posty: 9
Rejestracja: sob listopada 13, 2010 12:44
Moje rolki: DEcathlonowe ale chce nowe :d
Jeżdżę od: 18 kwie 2010

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: kip3rek » sob maja 28, 2011 11:38

Specjalnych skarpetek do rolek jeszcze nie mam, ale jak ide na rolki to zakladam oczywiscie takie poza liner skarpetki.
Polecacie jakies przy okazji ?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: Herb » sob maja 28, 2011 12:19

Zwykłe sportowe powinny starczyć. Jeżeli język w linerze się przekręca notorycznie, możesz spróbować zastosować patent z krawiecką taśmą elastyczną (popularna "gumka"), a mianowicie przyszywasz nią język do boków linera (tak by dało się włożyć nogę oczywiście).
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

kip3rek
Posty: 9
Rejestracja: sob listopada 13, 2010 12:44
Moje rolki: DEcathlonowe ale chce nowe :d
Jeżdżę od: 18 kwie 2010

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: kip3rek » sob maja 28, 2011 1:01

Tak wlasnie myslalem ze to bedzie dobry pomysl i chyba tak zrobie tylko problem nie lezy w przekrecaniu tylko w odchodzeniu za 10 minutek zrobie zdjecie i wkleje i zobaczycie jak to wyglada..

tak mam podczas jazdy.(zdjecie zrobilem po przejechaniu kilonetra na osiedlu.)
http://img192.imageshack.us/img192/9630/dsc00031si.jpg
a tak moim zdaniem powinno byc.
http://img707.imageshack.us/img707/1544/dsc00032ob.jpg

okej mam na to patent.

sznurowadla sa na tyle dlugie ze daja rade obwiazac caly liner i zwiazuje noge z jezykiem i dziala. :>

pozdrawiam

madjerry
Posty: 1
Rejestracja: pt lipca 01, 2011 10:15
Moje rolki: Rollerblade Twister 243
Jeżdżę od: 02 kwie 2011

Re: PowerSlide CELL-FS III czy inne?

Post autor: madjerry » pt lipca 01, 2011 10:42

mój barat własnie dostał te rolki, jak za ta cenę 310 zł z wysyłką to całkiem niezłe są.
<nie podajemy linków>/show_item.php?item=1678599396
Oczywiście jest parę uwag:
- rolki najprawdopodobniej leżały bardzo długo w magazynie
- spodnia część linera odkleja się (naprawa butaprenem)
- wkładka do linera jest strasznie pozwijana (0.5h pomiędzy ksiażkammi pomogło)
- na górnej części linera jest taki gumowy materiał który ze starości odłazi (co nie jest problematyczne)
- łożyska są rozbieralne ale nie było w nich smaru (po pierwszej jeździe wyraźnie głośniej chodziły)
- górne zapięcie buta wydaje się być troszkę za nisko zamocowane
- gość na aukcji podaje długość płozy jako 270 a jest 255 (od środka pierwszej do środka ostatniej śruby)
- łącznie języka linera (w spodniej części od środka) jest troszkę zbyt grube co wedle mojego brata powoduje pewien dyskomfort

Ale Biorąc pod uwagę niską cenę to śmiało można powiedzieć że był to dobry zakup.

Sam też zastanawiałem się nad tymi rolkami ale wybrałem twistery 243 i jestem zadowolony, wcześniej jeździłem jakieś 10 lat temu na rolkach (jakiś Rollerblade GL na których jeździł mój tato), miesiąc temu wyciągnąłem je z piwnicy i wróciłem do jazdy na rokach :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”