Nowe kółka czy rolki?

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

diabolo
Posty: 6
Rejestracja: sob marca 17, 2012 6:45
Moje rolki: Rollerblades Crossfire TFS 4D
Jeżdżę od: 0- 0-2001

Nowe kółka czy rolki?

Post autor: diabolo » pn marca 19, 2012 11:40

Witam :)

Myślałem czy założyć temat tu czy w innym dziale, ale chyba tutaj najlepiej pasuje.

Mój problem/dylemat przedstawia się następująco. Mam teraz rolki Rollerblade Crossfire TFS 4D z kółkami 90mm. Ostatnio zaś złapała mnie tzw. "zajawka" na freeride/urban skating.
I tu pojawia się dylemat. Czy mam do tych rolek dokupić mniejsze kółka odpowiednie do tego celu i jakoś się będzie jeździło jako takie wyjście przejściowe, czy lepiej poczekać np. te pół roku, aż będę miał kasę żeby kupić rolki specjalnie do tego?
Póki co chciałbym się nauczyć slide'ów, a mniejsze kółka na pewno się do tego lepiej nadają i bym umiał podstawy.
I dwa pytania ostatecznie jakie kółka wybrać (i wielkość i model) pasujące do moich potrzeb do ok.100zł za 8 kółek? Co do ceny oczywiście jestem gotowy dopłacić za jakość jednak bez przesady.
Oraz jakie najlepsze rolki do ok. 500-600 zł (mogą być używane) da się na ten czas wyłapać?

Starałem się trochę poprawić błędy ortograficzne i utrzymać logiczność wypowiedzi jednak jeśli coś jest niejasne proszę pytać.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowe kółka czy rolki?

Post autor: Doody » pn marca 19, 2012 12:10

Po pierwsze Rollerblade Crossfire TFS 4D to nie sprzęt do jazdy miejskiej, a tym bardziej do ślizgania się po rurkach i murkach. Tutaj żadne kółka nie pomogą.

Po drugie kupując małe koła i twarde koła wchodzisz w sferę agressiv, a nie urban.

Jeśli chcesz jeździć urban to obecnie do tego celu najlepsze koła o średnicy około 80mm (najlepiej Hyper Concerte) Ale lepiej dozbieraj i na początek kup sobie cały nowy sprzęt, np. Fusion X3

Na nich pojeździsz urban i będziesz mógł się trochę poślizgać - głównie tricki typu soul

No i poczytaj to forum żeby się jeszcze trochę więcej dowiedzieć.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

diabolo
Posty: 6
Rejestracja: sob marca 17, 2012 6:45
Moje rolki: Rollerblades Crossfire TFS 4D
Jeżdżę od: 0- 0-2001

Re: Nowe kółka czy rolki?

Post autor: diabolo » pn marca 19, 2012 12:52

Źle się wyraziłem. Oczywiście nie chcę z crossfire robić rolek do jazdy agresywnej z kółkami 50 mm, a właśnie coś jak podałeś Doody.
O slide'ach myślałem o czymś w tym stylu http://www.youtube.com/watch?v=Mg7Y7GrC_Gc - nie żadne poręcze(przynajmniej póki co ;) Chodzi mi głównie o to czy warto dokupować kółka i coś na nich próbować czy czekać, aż będę mógł kupić coś konkretnego. Z twojej wypowiedzi wynika, że lepiej poczekać, a zresztą kupowanie kółek za ponad 200zł do rolek kupionych rok temu za ~300zł chyba jest trochę bez sensu.No nic jakoś przejeżdżę te pół roku i poczekam na dopływ gotówki ;)

Dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowe kółka czy rolki?

Post autor: Doody » pn marca 19, 2012 4:07

Z tego linku który przesłałeś wynika, że najbardziej powinien Cię interesować sprzęt do slalomu i wcale nie musisz mieć do tego małych kółek:

Odpowiedni sprzęt:
-Rollerblade Twister
-Fila NRK Road
-Seba FR1
-Seba FR2
-Powerslide FSK Metro

Powyżej podałem sprzęt z półki cenowej średniej ale na prawdę dobry.

Dobre koła:
Gyro F2R 72mm/85a trzymają trochę gorzej niż Hyper Concerte więc łatwiej będzie można wchodzić w ślizg. :)


Ja radzę Ci kupić od razu wrotki
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”