ustawienie szyn - twister 80

Urban skating (freeride) - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline urban skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

play69
Posty: 22
Rejestracja: czw czerwca 16, 2011 8:35
Jeżdżę od: 14 cze 2011

ustawienie szyn - twister 80

Post autor: play69 » śr lipca 10, 2013 10:13

Hej,

Potrzebuję pomocy, a w zasadzie instrukcji co do oddziaływania położenia szyny na sposób jazdy.
Żeby sprawę rozpisać obrazowo, szyny mogą być ustawione tak:

||
\/
/\

dodatkowo mogą być ustawione w pozycji równoległej || z z tym że przesunięcie może nastąpić w kierunku zewnętrznym
i wewnętrznym względem osi środkowej buta. Kiedy stosuje się który rozstaw? Który rozstaw poprawia manewrowość, a który jazdę szybką?
Który preferujecie do miejskiej jazdy?

Pozdrawiam!
Michał

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ustawienie szyn - twister 80

Post autor: zico » śr lipca 10, 2013 10:42

Zasada jest taka, że szyny mają być ustawione prosto uwzględniając pozycję wyjściową użytkownika.
Jak ktoś stoi krzywo, no to trzeba przesunąć szyny, żeby były jak na torach - równolegle względem siebie i idealnie prosto.
Pozycja wyjściowa to taka, która jest naturalna - dla jednych będzie prosto, dla drugich jak kaczka czy jeszcze inaczej.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

play69
Posty: 22
Rejestracja: czw czerwca 16, 2011 8:35
Jeżdżę od: 14 cze 2011

Re: ustawienie szyn - twister 80

Post autor: play69 » pt lipca 12, 2013 9:15

ok, a co z ustawieniem szyny do zewnętrznej lub wewnętrznej strony buta? Gdzieś wyczytałem, że przesunięcie do środka zwiększa manewrowość, do zewnątrz ułatwia jazdę szybką. Oczywiście obie szyny równoległe.

Pzdr,
M.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ustawienie szyn - twister 80

Post autor: Toudi » sob lipca 13, 2013 1:21

Ja w tym zakresie nie kieruję się jakimiś dogmatami (jeśli w ogóle takie są). Mam tak ustawione, żebym jadąc na jednaj nodze miał poczucie, że koła mam centralnie pod stopą. Ale to tylko moje własne zdanie.
jeśli już cokolwiek w szybkiej da sie zaobserwować, to raczej płozy do wewnątrz niż do zewnątrz. To ma ułatwiać wychodzenie na zewnętrzną krawędź.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating (freeride) informations, media / jazda po mieście informacje, media”