V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Osiecznica historia i najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
carlmc
Czterokółkowiec
Posty: 81
Rejestracja: czw maja 07, 2009 9:32
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: carlmc » pn czerwca 25, 2012 1:09

Andrzej pisze: BOŻE W JAKIM BYŁEM BŁEDZIE....
dowcipne ...
Oczywiście, że nie chodzi mi o nagrody. Nie mam też siebie na myśli bo nie znalazłem się w pierwszej trójce :) . Ale jeśli stałeś kiedyś na pudle to wiesz o co biega :wink: .

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: Andrzej » pn czerwca 25, 2012 1:55

carlmc pisze:
Andrzej pisze: BOŻE W JAKIM BYŁEM BŁEDZIE....
dowcipne ...
Oczywiście, że nie chodzi mi o nagrody. Nie mam też siebie na myśli bo nie znalazłem się w pierwszej trójce :) . Ale jeśli stałeś kiedyś na pudle to wiesz o co biega :wink: .
Nie wiem :(
Stałem kiedys na podium. Co więcej stąłem na podium w kategorii wiekowej a nie w open. Zupełnie przypadkiem nikt w moim wieku nie był szybszy od mnie...
Na starcie ZAWSZE staję z myślą o wygranej w zawodach, ale na nagrody, wywiady, koncerty, wizyty w zakładach pracy... nie liczę. Może tą jednak błąd bo motywacja byłaby większa...

Awatar użytkownika
K4M1L
Posty: 37
Rejestracja: wt czerwca 12, 2012 4:44
Moje rolki: Fusion 4
Jeżdżę od: 23 mar 2012

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: K4M1L » pn czerwca 25, 2012 2:27

Dwa aspekty sprawy.

1. Sam fakt podziału na kategorię i nagród z tym związanych.
Moim zdaniem, sam podział na kategorie wiekowe ma sens. Pokazuje, że nigdy nie jest za wcześnie ale i nigdy za późno. Przy okazji zapewne jest miło osobie, (i jej znajomym) która znalazła się w takiej sytuacji na podium, bo "liczy się walka, zabawa, przyjemność bycia razem". Też uważam, że nagrody za kategorie dodatkowe powinny być symboliczne i nie przedstawiać wysokiej wartości, broń Cię opaczności porównywalnych do nagród głównych.

2. Sytuacja do której doszło w tym roku w Osiecznicy.
Doszło do organizacyjnego zamieszania, o którym już pisał organizator. W regulaminie zawodów było zapisane o wyróżnieniu i nagrodzeniu zwycięzców kategorii wiekowych, ale doszło do sytuacji, że pominięto nawet odczytanie nazwisk poszczególnych "orłów".

Podsumowując, muszę stanąć w obronie carlmc, bo nie domaga się gruszek na wierzbie, tylko wyjaśnienia niecodziennej sytuacji.

PS. To był całkiem niezwykły widok, gdy na 1 stopniu podium stanęła zapłakana dziewczynka, dla której zabrakło nagrody :)
Ostatnio zmieniony pn czerwca 25, 2012 2:47 przez K4M1L, łącznie zmieniany 2 razy.
Kamil Chwedyna.
"Jedni marzą o sukcesie - inni wstają i na niego ciężko pracują."

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: Andrzej » pn czerwca 25, 2012 2:41

K4M1L pisze:...Podsumowując, muszę stanąć w obronie carlmc, bo nie domaga się gruszek na wierzbie, tylko wyjaśnienia niecodziennej sytuacji.
Ok. Nie popieram ale akceptuję.
Istotnie sytuacja niecodzienna bo i zawody nie są codziennie. Organizator faktycznie popłynał, ale z drugiej strony nikogo nie atakuję żeby aż trzeba było brać carlmaca czy jak to się tam odmienia w obronę...
K4M1L pisze:...PS. To był całkiem niezwykły widok, gdy na 1 stopniu podium stanęła zapłakana dziewczynka, dla której zabrakło nagrody :)
Dla osób nie znajacych sprawy, a myślę że taka była wiekszość, był to istotnie widok niezwykły... Faktem jest że Frantisek też miał mine nietęgą :(

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: pz34 » pn czerwca 25, 2012 3:15

Dajcie spokój z tym pitoleniem o nagrodach za kat wiekowe. Jak już to uważam, że ewentualnie w tych krótszych dystansach można by o tym myśleć co by starsza młodzież nie odbierała nagród młodszej młodzieży. Trzeba wyciągnąć wnioski i skupić się na ich realizacji tak dla siebie po prostu. Impreza super i tyle. Pozdro dla organizatorów
Pozdrawiam
Łukasz

carlmc
Czterokółkowiec
Posty: 81
Rejestracja: czw maja 07, 2009 9:32
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: carlmc » pn czerwca 25, 2012 3:22

Andrzej pisze:...ale na nagrody, wywiady, koncerty, wizyty w zakładach pracy... nie liczę. Może tą jednak błąd bo motywacja byłaby większa...
Oj, przecież wyraźnie napisałem, że nie chodzi mi o nagrody tym bardziej, że są one zwykle symboliczne i czasami przypadkowe :wink: .
Co do pitolenia ... nie będę komentował. Więc jeszcze raz napiszę, że odkąd startuję są to moje ulubione zawody.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: Andrzej » pn czerwca 25, 2012 3:28

carlmc pisze:..Co do pitolenia ... nie będę komentował. ..Tomek
:salut:

Awatar użytkownika
roxan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 155
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 9:08
Moje rolki: Powerslide Vision
Jeżdżę od: 17 maja 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: roxan » pn czerwca 25, 2012 5:20

Andrzej pisze:
carlmc pisze:A czy za zajęcie I miejsca w kategorii nie powinno się przypadkiem stanąć na pudle i otrzymać nagrodę ?
Od dłuższego czasu koresponduję z PZSW w sprawie kategorii wiekowych (w grupach młodzieży powyżej 30 lat) i ewentualnych nagród, stojąc na stanowisku popartym wieloma rozmowami, że nie ważne są nagrody, liczy się walka, zabawa, przyjemność bycia razem...
BOŻE W JAKIM BYŁEM BŁEDZIE....
Nie martw się Andrzej. Ludzką rzeczą jest błądzić, to po pierwsze, a po drugie ten tylko nie popełnia błędów, kto nic nie robi.
Myślę również, że źle, czyli błędnie odebrałeś intencję Carlmc-a. Jemu nie chodzi o nagrody jakieś tam rzeczowe, tylko jak to ładnie nazwałeś walka zabawa przyjemność, o uhonorowanie wygranych w kategorii wiekowej. Sam fakt w postaci jedynie wręczenia choćby dyplomu na podium. To taka mała rzecz, a cieszy zwłaszcza, że konkurencja z roku na rok jest coraz większa, trasa w kategoriach wiekowych przejeżdżana coraz szybciej, więc stanąć na takim podium, to jest choćby tylko amatorski, ale jednak wyczyn. Nikt oczywiście nie pisał również tego postu z intencją jakiejś szczególnej pretensji do Grzegorz organizatora , który stworzył ją od podstaw jako pierwszą w Polsce dla wrotkarzy, rolkarzy i ich rodzin i dzięki któremu tak pięknie impreza ta z roku na rok się rozrasta. Grzesiu! Dziękujemy Ci po raz V za tak wspaniałą imprezę, zabawę i za radość jaką nam cyklicznie corocznie dajesz w ostatni weekend czerwca. Rozumiemy i przyjmujemy do wiadomości, że w ferworze walki z kolei tej organizacyjnej stało się tak jak się stało w imię zasady, którą już wcześniej cytowałem Ten tylko...
Pozdrawiam
roxan

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: julek1967 » pn czerwca 25, 2012 7:41

Dziękuje za uwagi dot nagród w kat.wiekowych.-Jestem współorganizatorem I Półmaratonu Rolkarskiego o Puchar Wójta Gminy Choczewo ,który odbędzie się22 lipca 2012 czyli za niecały miesiąc.U mnie nagrody w kategoriach wiekowych są przewidziane,bo to bardzo ważna sprawa " i już wcześniej wziąłem wasze wypowiedzi pod uwagę" Serdecznie zapraszam. info i zapisy http://www.choczewo.com.pl/pol/aktualnosci.htm

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: pz34 » pn czerwca 25, 2012 8:44

Przyjmuję zaproszenie Panie Julku:D
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: michał1990 » pn czerwca 25, 2012 11:34

Super impreza. Zbierałem się już od 4 lat ale dopiero w tym roku udało mi się zjawić. Gratuluje świetnej organizacji i genialnego spikera :D
Impreza z okazji dni Osiecznicy, która odbyła się dzień wcześniej także była wysokich lotów :eye:
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: Doody » wt czerwca 26, 2012 1:52

Doskonała impreza, na pewno będę również za rok.

Jeśli chodzi o nieporozumienia dotyczące nagród za kat. wiekowe, to wpadki się zdarzają wszystkim ważne żeby to szybko załatwić. Ja zupełnie bez jakichkolwiek pretensji chciałbym jeszcze zwrócić uwagę organizatorów na rejestrację i odbiór pakietów startowych w biurze zawodów przed startem. Nie było oznaczeń do którego stanowiska podejść rejestrując się na 16 a do którego na 32km co rodziło niepotrzebne nerwy. Myślę też że +1 stanowisko do obsługi 42km by się przydało, bo parę minut przed startem były jeszcze nieporozumienia dotyczące rejestracji. Jeszcze raz podkreślam - nie piszę tego po ta aby się użalać, bo impreza jest świetna, tylko po to aby zwrócić uwagę co może być jeszcze lepsze.

julek1967 pisze: Serdecznie zapraszam. info i zapisy http://www.choczewo.com.pl/pol/aktualnosci.htm
A tu też już jestem na liście więc z pewnością przyjadę.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: julek1967 » wt czerwca 26, 2012 5:29

też jestem zadowolony ze spikera i w Choczewie też pewnie będzie ,bo Oni czyli DATASPORT obsługują tą impreze.a reszta info -nie w tym dziale tylko na Choczewie,trochę niżej.zapraszam

skate5maraton
Posty: 3
Rejestracja: wt kwietnia 10, 2012 9:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: skate5maraton » wt czerwca 26, 2012 7:05

no niestety muszę Pana powyżej nieco zmartwić. Datasport to datasport a spiker to spiker. Jeden z drugim nie ma nic wspólnego. Komentator to osoba nie związana typowo ze sportami rolkarskimi. to oficjalny spiker drużyny koszykówki PGE Turowa Zgorzelec!!! sprowadzony do osiecznicy przez organizatora niezależnie od firmy zajmującej się pomiarem czasu.

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: V Skate-Maraton Borów Dolnosląskich Osiecznica

Post autor: julek1967 » wt czerwca 26, 2012 7:21

a to szkoda ,wielka szkoda.Trzeba będzie coś wymyślec !?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Osiecznica historia i najświeższe informacje.”