Maraton Toruński 2009

Toruń Maraton i inne zawody - historia i najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
stopczyk98
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 109
Rejestracja: wt sierpnia 15, 2006 10:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: stopczyk98 » pt maja 29, 2009 9:43

Polecam stringi w odróżnieniu do tradycyjnych gaci zaklada sie je tym wąskim tym wąskim do tyłu.
Well I'm a skater, yes I am

Obrazek

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: Mirek_83 » pt maja 29, 2009 10:08

stopczyk98 pisze:Tak myślałem że jak będę jechał za Markiem (tzn utrzymam jego tempo 8) to nawet szybciej dojadę niz w te dzwie godziny). Problem czy dotrzymam tempa Markowi. Pytanie postawiłe jak najbardziej serio. 2 godziny to symboliczna bariera czasu z ktorą wielu chcialby się zmierzyć. Ja w Toruniu miałe 2:35 ale popelniłem wiele błędow łacznie z tym że zapomniełm chipa a potem zakładałem go na macie startowej, wieć tutaj trochę czasu odpadło, potem kontucja znajomego ktrego próbowałem wspierać i tak jakoś wysżło, sprzęt gorszy, ciuchy nie te itd. Teraz trochę trenuję i wiem że że te dwie godziny przy moich rolkach z kółkami 4x80mm to jest możliwe.

Generelanie w kupie cieplej wiec umówmy się tak: szukam innych chętnych ambitnych do zmierzania sie z czasem 2 godzin oraz takiego co poprowadzi team po sukces? 2 godziny nie szybciej!
jaka płaca? :D

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: piotro » pt maja 29, 2009 10:17

Mirek_83 pisze: jaka płaca? :D
Chcesz płacić, czy zarabiać? :D
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: ALAN54 » pt maja 29, 2009 11:08

trust_no_one pisze:
stopczyk98 pisze:..... ciuchy nie te itd. ...
Tak, ja też uważam, że jak się założy obcisłe gacie to wynik od razu można poprawić o 30%. Taaak, 30 albo nawet 33%, na luzie...
Najszybsze gacie są w biedronki, nieco wolniejsze te z łosiem czerwone, stringów nie polecam bo bardzo piją. Rozmawiałem z Markiem - obiecał poprowadzić grupę na 2:00 i zrobi to w czynie społecznym choć obawia się czy to dla niego nie za szybko aby :evil: :evil: :evil: :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: piotro » pt maja 29, 2009 11:19

Najszybsze gacie są w biedronki
To takich nie nałożę, bo się boję, że przybędą na metę przede mną.
A czy są gacie w biedronki azjatyckie (takie żółto-czarne)?
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

Awatar użytkownika
stopczyk98
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 109
Rejestracja: wt sierpnia 15, 2006 10:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: stopczyk98 » sob maja 30, 2009 1:30

No to fajnie :D . I tak poprzez gacie doszliśmy do konsensusu czyli porozumienia. Namy prowadzącego (peacemakera) mamu swóch albo nawet trzech chętnych na 2 godziny i oby pogoda dopisala bo perspektywy nienajlepsze.
Chętni na atak 8) na 2 godziny łaczcie się. :D
Well I'm a skater, yes I am

Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: Piotr B » sob maja 30, 2009 5:28

mrv pisze:to raczej nie za panem Markiem :twisted:
ale szacunek

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: Mirek_83 » sob maja 30, 2009 5:33

piotro pisze:
Mirek_83 pisze: jaka płaca? :D
Chcesz płacić, czy zarabiać? :D
to drugie, jakoś trzeba zakup nowych rolek sobie odkuć ;)

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: piotro » sob maja 30, 2009 8:37

Piotr B pisze: ale szacunek
To nie szacunek tylko do Starych Pierdzieli został zaklasyfikowany :D
Witamy w klubie!
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

trust_no_one
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: wt października 28, 2008 4:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Żory

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: trust_no_one » ndz maja 31, 2009 10:40

jerzy pisze: Tor w Przysieku jest pojedynczy i wyjątkowo ładnie zrobiony. Byłem na wizji lokalnej . Gładkie płyty betonowe przy samym torze bez niepotrzebnych szpar. Można przelecieć bez zwalniania.
Wracając z Nocnego Maratonu w Bydgoszczy byłem na wizji lokalnej (niestety nocą) i przekazuję co zaobserwowałem:
1) od startu przez około 3km polska specjalność czyli koleiny na prawym pasie, lewy pas ok
2) przed zjazdem na most na Wiśle wąski zakręt pod kątem 90 stopni i w dodatku z koleinami
3) za mostem przez ok 2km wklejone w asfalt światełka odblaskowe (w lini rozdzielającej pobocze od jezdni)
4) pierwszy przejazd kolejowy ładnie wyłożony płytami betonowymi ale szyny wystają około 4-5 cm ponad powierzchnię, przejechać się nie da, trzeba przeskoczyć
5) potem dokładniej przyjrzałem się zjazdowi do Czarnowa; na jego początku zatrzymałem samochód i pozwoliłem, żeby grawitacja zrobiła swoje - na dole, na końcu zjazdu szybkościomierz wskazał 45-50km/h

I tu moje pytanie - czy w przypadku rolek prędkość może być zbliżona?

Dalsza część trasy ok, równo, asfalt dobrej jakości a farba na poboczu dosyć stara, mało jej zostało na podłożu więc mam nadzieję, że nie będzie śliska.
Więcej grzechów nie pamiętam. Amen.
50°05'46.29" N
18°41'50.58" E

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: piotro » ndz maja 31, 2009 11:01

trust_no_one pisze: 2) przed zjazdem na most na Wiśle wąski zakręt pod kątem 90 stopni i w dodatku z koleinami
"przed zjazdem" oznacza, że sam zakręt i dojaz do niego jest w terenie płaskim?
trust_no_one pisze: 3) za mostem przez ok 2km wklejone w asfalt światełka odblaskowe (w lini rozdzielającej pobocze od jezdni)
A pobocze ma tam 2m szerokości? Czy jest uprzątnięte, czy z piachem?
trust_no_one pisze: 5) potem dokładniej przyjrzałem się zjazdowi do Czarnowa; na jego początku zatrzymałem samochód i pozwoliłem, żeby grawitacja zrobiła swoje - na dole, na końcu zjazdu szybkościomierz wskazał 45-50km/h
I tu moje pytanie - czy w przypadku rolek prędkość może być zbliżona?
Może być zbliżona.
- ile jest tego zjazdu? (to ta górka na 13 km trasy?)
- czy obok będą jechały samochody?
- jeśli tak, to czy można tam postawić policjanta z radarem (żeby benzyniarze na prawdę uważali)?
- jak kończy się ten zajzd: czy na końcu nie ma ostrego zakrętu?
- jaka jest jakość tego pobocza? Wraca pytanie o szerokość, jakość asfaltu i czy będzie tam uprzątnięty piasek.
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: Janusz » ndz maja 31, 2009 11:22

trust_no_one pisze:
jerzy pisze: Tor w Przysieku jest pojedynczy i wyjątkowo ładnie zrobiony. Byłem na wizji lokalnej . Gładkie płyty betonowe przy samym torze bez niepotrzebnych szpar. Można przelecieć bez zwalniania.
Wracając z Nocnego Maratonu w Bydgoszczy byłem na wizji lokalnej (niestety nocą) i przekazuję co zaobserwowałem:
1) od startu przez około 3km polska specjalność czyli koleiny na prawym pasie, lewy pas ok
2) przed zjazdem na most na Wiśle wąski zakręt pod kątem 90 stopni i w dodatku z koleinami
3) za mostem przez ok 2km wklejone w asfalt światełka odblaskowe (w lini rozdzielającej pobocze od jezdni)
4) pierwszy przejazd kolejowy ładnie wyłożony płytami betonowymi ale szyny wystają około 4-5 cm ponad powierzchnię, przejechać się nie da, trzeba przeskoczyć
5) potem dokładniej przyjrzałem się zjazdowi do Czarnowa; na jego początku zatrzymałem samochód i pozwoliłem, żeby grawitacja zrobiła swoje - na dole, na końcu zjazdu szybkościomierz wskazał 45-50km/h

I tu moje pytanie - czy w przypadku rolek prędkość może być zbliżona?

Dalsza część trasy ok, równo, asfalt dobrej jakości a farba na poboczu dosyć stara, mało jej zostało na podłożu więc mam nadzieję, że nie będzie śliska.
Więcej grzechów nie pamiętam. Amen.
Brzmi jak fragment scenariusza dla zawodowych kaskaderów. :shock: :)

trust_no_one
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: wt października 28, 2008 4:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Żory

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: trust_no_one » ndz maja 31, 2009 11:28

piotro pisze:
trust_no_one pisze: 2) przed zjazdem na most na Wiśle wąski zakręt pod kątem 90 stopni i w dodatku z koleinami
"przed zjazdem" oznacza, że sam zakręt i dojaz do niego jest w terenie płaskim?
Dojazd do zakrętu jest płaski, lekki spadek zaczyna się w zakręcie
piotro pisze:
trust_no_one pisze: 3) za mostem przez ok 2km wklejone w asfalt światełka odblaskowe (w lini rozdzielającej pobocze od jezdni)
A pobocze ma tam 2m szerokości? Czy jest uprzątnięte, czy z piachem?
Tak, pobocze ma 2m i jest czyste (o ile dobrze widziałem w świetle reflektorów)

piotro pisze:
trust_no_one pisze: 5) potem dokładniej przyjrzałem się zjazdowi do Czarnowa; na jego początku zatrzymałem samochód i pozwoliłem, żeby grawitacja zrobiła swoje - na dole, na końcu zjazdu szybkościomierz wskazał 45-50km/h
I tu moje pytanie - czy w przypadku rolek prędkość może być zbliżona?
Może być zbliżona.
- ile jest tego zjazdu? (to ta górka na 13 km trasy)
Jakieś 500-550m
piotro pisze: - czy obok będą jechały samochody?
Tak jak na całej trasie
piotro pisze: - jak kończy się ten zajzd: czy na końcu nie ma ostrego zakrętu?
- jaka jest jakość tego pobocza? Wraca pytanie o szerokość, jakość asfaltu i czy będzie tam uprzątnięty piasek.
Jest łagodny łuk w lewo i wjazd na szutrową drogę w prawo - chyba w tym miejscu na prawym poboczu jest trochę żwirku naniesionego przez samochody
50°05'46.29" N
18°41'50.58" E

Awatar użytkownika
stopczyk98
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 109
Rejestracja: wt sierpnia 15, 2006 10:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: stopczyk98 » ndz maja 31, 2009 1:04

Opis trasy super. Co do zjazdu to obawiam się go najbardziej. Dobrze, że na poczatku trasy. Zjechać napewno nie zjadę na krechę. Trzeba będzie "esować" tylko jak, jak tam samochody? Najlepsi sa rowerzyści których mozna się złapać i skorzystać z ich hamulców. :D Tak na marginesie to rowerzyści na calej trasie byliby niezłym zabezpieczeniem uczestników.

Na zjeździe organizatorzy muszą zadbać o bezpieczenstwo. Czasmi biorę udział w Masach Krytycznych często jedziemy przez wiadukty estakady no i sa szybkie zjazdy. wtedy najlepij sprawdzają się policjanci na motocyklach. Szybko wyskakują do przodu, zatrzymują samochody i po kłopocie. Fakt że cala masa odbywa się przy zamknietym rychu ale i tu nie brakuje niespodzianek.

Może warto dac wskazówkę organizatorom żeby postawić tam ze dwóch misków na hulajnogach plus znaki ograniczające prędkość.

PS. Oceniam że na rolkach będzie szybciej niż samochodem, ale nich znawcy downhilu się wypowiedzą i dadzą kilka praktycznych rad co do zjazdów.
Well I'm a skater, yes I am

Obrazek

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Maraton Toruński 2009

Post autor: bj43 » ndz maja 31, 2009 1:38

trust_no_one pisze:5) potem dokładniej przyjrzałem się zjazdowi do Czarnowa; na jego początku zatrzymałem samochód i pozwoliłem, żeby grawitacja zrobiła swoje - na dole, na końcu zjazdu szybkościomierz wskazał 45-50km/h
I tu moje pytanie - czy w przypadku rolek prędkość może być zbliżona?
Samochód ma większe opory toczenia (szerokie, miękkie opony, opory oleju w dyferencjale i skrzyni biegów) i większy opór powietrza od rolkarza. Na dużych, twardych kółkach rokarz będzie mógł tam rozwinąć prędkość ponad 60 km/godz. Jeśli ktoś spanikuje i próbując hamować wywróci się, to może być powodem upadku innych zawodników (z uwagi na brak możliwośći ominięcia przeszkody). Sytuacja może się znacznie pogorszyć, jeśli spadnie deszcz. Gdyby organizatorzy mieli chociaż trochę wyobraźni, to przynajmniej do czasu przejazdu ostatniego rolkarza przez Czarnów powinni wstrzymać ruch kołowy i puścić rolkarzy (i wózkarzy) całą szerokością jezdni.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Toruń Maraton i inne zawody - historia i najświeższe informacje.”