IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Doody » pn sierpnia 27, 2012 6:23

Przemm07 pisze:Konnaczynka jest właśnie tak jak mówisz - to walka samego ze sobą i to jest najważniejsze. Nie chciałbym jednak w tej walce sobie lub komuś zrobić krzywdy i właśnie dlatego pytałem czy jest gdzieś w 3 mieście możliwość podszkolenia się. Jeżeli chodzi o czas na odcinku półmaratonu, to jestem w stanie utrzymać ok 22km/h, ale tylko dzięki sile i kondycji i jadąc bez tłoku. Obawiam się, że na taki ścisk to trzeba mieć przyzwoitą technikę, żeby nie spowodować wypadku. Chciałbym do przyszłego roku zakupić rolki do jazdy szybkiej i na nich czuć się bezpiecznie.
Jeśli nie do końca czujesz się pewnie na fitnesówkach, to na szybkich pewniej się nie poczujesz.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Toudi » pn sierpnia 27, 2012 6:31

22 to bardzo przyzwoita prędkość.
Wczoraj debiutował mój kolega. On jeździ treningi właśnie w tych okolicach. Pojechał maraton poniżej 1h50, czyli znacznie szybciej niż swoje najlepsze treningi.
Jeśli chodzi o tłok, to właśnie wcześniej dzisiaj w tym wątku była o tym mowa - mimo krótkiej pętli i dużej liczby uczestników było bardzo bezpiecznie, bo trasa jest szeroka.

Ci, którzy wyprzedzają jadą nie tylko szybciej ale zwykle też po prostu lepiej i mają więcej doświadczenia, więc wystarczy jechać swoje przewidywalnym torem i nic się nie powinno stać, bo ani wyprzedzany ani wyprzedzający nie chcą szlifować asfaltu.

I dobrze Doody Ci doradza, że lepiej się dobrze nauczyć na fitnesach niż kupić niski but za wcześnie, szczególnie z punktu widzenia bezpieczeństwa.
Pozdrawiam
Piotr

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: konnaczynka » pn sierpnia 27, 2012 6:34

nie uważam, żebym była super dobra technicznie, ale na trasie uważałam na innych. Jak słyszysz szum - oznacza, że szybcy nadciągają i trzeba zjechać do prawej i za bardzo nie machać nogami na boki:D a jak szumu nie słyszysz to dajesz ile fabryka dała. Proste. Co do Trójmiasta to się nie wypowiem bo nie wiem gdzie możesz potrenować, ale lepiej już zaczynaj, bo w przyszłym roku Cię "wytnę" :lol:

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » pn sierpnia 27, 2012 6:53

Właśnie fajnie byłoby móc gdzieś podpatrzyć lepszych. Doszlifowałbym na fitness'ach, ale zakupiłbym już do szybkiej, póki są promocje na tegoroczny sprzęt. Naczytałem się, że do szybkiej trzeba przymierzyć, żeby sprawdzić czy są wygodne. Obawiam się jednak, że aby coś stwierdzić, to trzeba mieć porównanie. U nas chyba tylko Bont wchodzi w grę, bo gdzie nie byłem nikt nie miał do szybkiej. Może ktoś zna w Warszawie jakiś dobry punkt, bo tam zdaża mi się bywać często?

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » pn sierpnia 27, 2012 6:59

konnaczynka pisze:nie uważam, żebym była super dobra technicznie, ale na trasie uważałam na innych. Jak słyszysz szum - oznacza, że szybcy nadciągają i trzeba zjechać do prawej i za bardzo nie machać nogami na boki:D a jak szumu nie słyszysz to dajesz ile fabryka dała. Proste. Co do Trójmiasta to się nie wypowiem bo nie wiem gdzie możesz potrenować, ale lepiej już zaczynaj, bo w przyszłym roku Cię "wytnę" :lol:
Teraz już jestem pewny, że wystartuję i będę przygotowany. Znajdę Cię i zobaczymy kto kogo "wytnie" :D Chociaż rolki mam 3 rok, to dopiero od tego dostałem takiej korby na ten sport, że np. rower czy deska poszły w odstawkę. Szkoda, że nikt z moich znajomych nie ma takiej samej pasji.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Toudi » pn sierpnia 27, 2012 7:26

W 3-mieście znajdzie się kilku:
http://www.forum.wrotkarstwo.pl/viewforum.php?f=41
Ostatnio, przy okazji dyskusji i ograniczeniu prędkości na którejś z nadmorskich ścieżek rowerowych prezydent (ale nie wiem którego miasta) zachwalał Park Północny w Sopocie, jako miejsce, gdzie można na rolkach pośmigać szybciej niż 10 km/h.
Pozdrawiam
Piotr

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » pn sierpnia 27, 2012 7:32

Toudi pisze:22 to bardzo przyzwoita prędkość.
Wczoraj debiutował mój kolega. On jeździ treningi właśnie w tych okolicach. Pojechał maraton poniżej 1h50, czyli znacznie szybciej niż swoje najlepsze treningi.
Jeśli chodzi o tłok, to właśnie wcześniej dzisiaj w tym wątku była o tym mowa - mimo krótkiej pętli i dużej liczby uczestników było bardzo bezpiecznie, bo trasa jest szeroka.

Ci, którzy wyprzedzają jadą nie tylko szybciej ale zwykle też po prostu lepiej i mają więcej doświadczenia, więc wystarczy jechać swoje przewidywalnym torem i nic się nie powinno stać, bo ani wyprzedzany ani wyprzedzający nie chcą szlifować asfaltu.

I dobrze Doody Ci doradza, że lepiej się dobrze nauczyć na fitnesach niż kupić niski but za wcześnie, szczególnie z punktu widzenia bezpieczeństwa.
Z czego wynika taka poprawa wyniku - adrenalina, lepsza nawierzchnia, wiezienie się za kimś, czy może niedokładność pomiaru długości?
Co do tłoku, to niestety widziałem parę osób ze zdrapkami oraz efektowne nurkowanie w trawie wokół Areny. Na szczęście chyba na zdrapkach się skończyło.

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: Przemm07 » pn sierpnia 27, 2012 7:47

Toudi pisze:W 3-mieście znajdzie się kilku:
http://www.forum.wrotkarstwo.pl/viewforum.php?f=41
Ostatnio, przy okazji dyskusji i ograniczeniu prędkości na którejś z nadmorskich ścieżek rowerowych prezydent (ale nie wiem którego miasta) zachwalał Park Północny w Sopocie, jako miejsce, gdzie można na rolkach pośmigać szybciej niż 10 km/h.
W Sopocie są miejscowe ograniczenia do 10 ale na szczęście od Łazienek Południowych w kierunku Gdańska. Na torze rolkowym w Północnym (a w zasadzie jest to już Kamienny Potok) na szczęście nie ma. Niestety jest tam dość niebezpiecznie w związku z bezmyślnością co niektórych rowerzystów, pieszych i samych rolkarzy również. Tor jest wąski, kręty i w gęstwinie. Wyjeżdżasz z łuku a tu jedzie 3 rolkarzy w linii (nie wiem jak udaje im się zmieścić), a z naprzeciwka 3 rowery gęsiego pod prąd i żeby było trudniej jeszcze takie 4 kołowe. Kolega opowiadał, że widział kiedyś rolkarza, który wypchnął jadącego rowerzystę w krzaki z komentarzem "ile razy mam ci mówić żebyś tędy nie jeździł". To trochę niehumanitarne, ale sam miałem ochotę zrobić coś podobnego parę razy. Bezmyślność ludzka nie zna granic. Sam już 3 razy leżałem przez takich.

Awatar użytkownika
valar0
Posty: 26
Rejestracja: czw kwietnia 19, 2012 12:22
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 13 kwie 2012

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: valar0 » pn sierpnia 27, 2012 8:03

W Parku Północny w Sopocie są też czasami ślimaki takie bez skorupy, które paskudnie brudzą rolki. Poza tym tak jak pisał przedmówca wąsko, ludzie jeżdżą tak, że zajmują cały tor są też tacy co biorą ze sobą wózek z dzieckiem i grzeją sobie tam jak gdy nigdy nic :) (ciekawe jak by wyglądało ich zderzenie z rozpędzonym rolkarzem ).

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: konnaczynka » pn sierpnia 27, 2012 8:08

Przemm07 pisze:
Toudi pisze:22 to bardzo przyzwoita prędkość.
Wczoraj debiutował mój kolega. On jeździ treningi właśnie w tych okolicach. Pojechał maraton poniżej 1h50, czyli znacznie szybciej niż swoje najlepsze treningi.
Jeśli chodzi o tłok, to właśnie wcześniej dzisiaj w tym wątku była o tym mowa - mimo krótkiej pętli i dużej liczby uczestników było bardzo bezpiecznie, bo trasa jest szeroka.

Ci, którzy wyprzedzają jadą nie tylko szybciej ale zwykle też po prostu lepiej i mają więcej doświadczenia, więc wystarczy jechać swoje przewidywalnym torem i nic się nie powinno stać, bo ani wyprzedzany ani wyprzedzający nie chcą szlifować asfaltu.

I dobrze Doody Ci doradza, że lepiej się dobrze nauczyć na fitnesach niż kupić niski but za wcześnie, szczególnie z punktu widzenia bezpieczeństwa.
Z czego wynika taka poprawa wyniku - adrenalina, lepsza nawierzchnia, wiezienie się za kimś, czy może niedokładność pomiaru długości?
Co do tłoku, to niestety widziałem parę osób ze zdrapkami oraz efektowne nurkowanie w trawie wokół Areny. Na szczęście chyba na zdrapkach się skończyło.
wydaje mi się, że lepszy wynik na maratonie wynika z pełnej mobilizacji sił, adrenaliny, do tego dochodzi czysta trasa - żadnych dzieci i psów na które trzeba uważać, dobra nawierzchnia, o ktrórą czasami w parkach ciężko.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: zico » pn sierpnia 27, 2012 8:24

Panowie - schodzicie z tematu. Lepszy wynik NA WYŚCIGU to w dużej mierze dobrze pracująca grupa. Poza wyścigiem to: TRENING.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

MichuKr
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 19, 2012 10:41
Moje rolki: Tempest 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2011
Lokalizacja: Kraków

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: MichuKr » pn sierpnia 27, 2012 10:32

No to do tematu wracając...
Zawody Pierwsza Klasa, dziękujemy bardzo, brawa dla organizatorów!

Zwróciliście uwagę na kibiców? Wydaje mi się, że w tym roku było ich zdecydowanie mniej. Jednak trzeba przyznać, że grupka przed wjazdem na teren stadionu skutecznie dawała czadu, podgrzewając do jazdy. Szczególną moją uwagę zasługuje pewna starsza pani, która z trąbką dawała niezły hałas!! Chwilami nawet melodię na tym czymś próbowała wygrać. Szkoda, że taka fajna impreza nie była oblegana przez tłumy. Takie fajne emocje!!! Trzeba nam jakiegoś Adasia albo Justynę w tym sporcie stworzyć. Ola, do boju! :D

Czy macie jakieś zdjęcia? To co jest na data sporcie to jakaś lekka lipa. Może ma ktoś coś więcej?

No i kolejna sprawa "w temacie" - czy może mi ktoś wyjaśnić jeszcze raz o co chodzi z tymi nowymi kategoriami? Przy dekoracji dziewczyn zupełnie się pogubiłem... Wojtek, gdybyś był uprzejmy prostemu człowiekowi to jeszcze raz powiedzieć...

Na koniec... jeszcze raz dziękuję, świetna impreza i oby więcej takich było... przyjedźcie też wszyscy (700!?! :wink: ) do Krakowa z rodzinami, aby tłum robić wzdłuż trasy :wink: :D

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: zico » pn sierpnia 27, 2012 10:39

MichuKr pisze:Trzeba nam jakiegoś Adasia albo Justynę w tym sporcie stworzyć.
To nie tutaj tkwi problem. Problem tkwi w miniaturowej wiedzy redaktorów i dziennikarzy. Oni nie mają pojęcia na temat tego sportu. Wystarczy posłuchać lakoniczną wypowiedź w teleekspresie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

piojob
Posty: 36
Rejestracja: pn lipca 04, 2011 8:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: piojob » pn sierpnia 27, 2012 10:49

To ja może, dla odmiany, wstawię link do zdjęć:
https://picasaweb.google.com/1084828452 ... directlink
Mam nadzieję, że przymajmniej kilka się spodoba,
Pozdrawiam
Piotr

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy 2012

Post autor: WOJTEK45 » wt sierpnia 28, 2012 5:43

Wyjaśniam:
tak jak mamy kategorię OPEN gdzie wygrać może każdy w podziale na K/M to już w MP wygrać może tylko K/M posiadająca licencję PZSW
Czyli teoretycznie zawody wygrywa osoba nr 1 bez licencji a osoba nr 2 mając licencję zostaje MP

W kategoriach wiekowych obowiązywała ta sama zasada . każda grupa wiekowa ( 30/40 , 40/50,50/60 , +60 dla K/M) wyłaniała MP kategorii MASTERS.

Zrządzeniem losu u nas w zasadzie były to te same osoby stąd ich częste pojawianie się na podium.
Ale np w kategorii OPEN kobiet 2 i 3 msc miały panie z Ukrainy . I one nie stanęły na podium MP.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”