Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Piotr B » śr września 02, 2009 1:25

mrv pisze:Ok, koniec pochwał. Czy w tym wątku można przeprowadzić krytykę ?
ale czy konstruktywną?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Toudi » śr września 02, 2009 1:25

mrv pisze:Ok, koniec pochwał. Czy w tym wątku można przeprowadzić krytykę ?
No wreszcie!
Chcemy krwi, chcemy krwi, chcemy krwi!
Pozdrawiam
Piotr

xlukim
Posty: 25
Rejestracja: pn lipca 06, 2009 11:15

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: xlukim » śr września 02, 2009 1:27

Jak dla mnie za bardzo wiało. Pozbawiło mnie to szans na dobry wynik. Następnym razem poprosze bez wiatru. To w ramach krytyki. ;)

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: mrv » śr września 02, 2009 1:52

Toudi pisze:
mrv pisze:Ok, koniec pochwał. Czy w tym wątku można przeprowadzić krytykę ?
No wreszcie!
Chcemy krwi, chcemy krwi, chcemy krwi!
Do poprawy:

- na mecie potrzebny jest speaker. Znowu publiczność nie wiedziała że na metę wjeżdża zwycięzca i zwyciężczynie. Świetnym wzorem do naśladowania jest speaker z Mittelrhein Marathon, który na mecie jeśli jest możliwość wymienia mijających metę z imienia. Ale nie wymagajmy ideału. Gość informujący co się dzieje wystarcza.

- Panów redaktorów z TVP Gdańsk własnoustnie należało instruować co się dzieje, kto przyjeżdza itp. Zatem następnym razem serwis prasowy dla mediów wyjaśniający: o co chodzi w tym szaleństwie, faworytach, typowych czasach pokonywania dystansu itp.

- publiczność ustawiona została w przeważąjącej części ... za linią mety. Może na przeszkodzie stanęła niechęć do niszczenia klombów. Najlepsza zabawa jest jednak w oglądaniu finiszu, zatem powinni stać przed metą

- gdyby walka o czołowe miejsca rozgrywała się w 10 osobowej grupie 2 pasy mogłyby nie wystarczyć i ktoś kto nie dałby za wygraną wylądowałby na barierkach. Brawo dla Pana pilnującego finiszu, który słuchał konstruktywnych uwag dotyczących przesunięcia barierek trochę do krawężnika dzięĸi czemu finiszujący zyskali dodatkowe pół pasa przestrzeni.

- świetnie oznakowany najtrudniejszy fragment (przejazd przez "brukowane" tory), natomiast miejsca na drodze które mogły złapać koło powinny być oznakowane np różowym/żółtym sprayem. Kilkanaście mtrów przed przeszkodą jeden taki znak np w formie półkola przed dziurą wystarczyłby aby wzmóc czujność zawodników.

- na jednym ze skrzyżowań (za matą w połowie okrązenia) zakręciłęm w prawo gdyż widziałem przed sobą ruch samochodowy. Prawdopodobnie policjant nie zauważył mnie (dziwne nie zobaczyć takiej bambaryły ;) ). Oglądając się za siebie po zakręcie usłyszałem tylko "prosto, prosto!" no to sobie pojechałem prosto. Po 2 minutach byłem z powrotem na skrzyżowaniu czekając na kierującego ruchem na zatrzymanie samochodów. Wolontariusze powinni na skrzyżowaniach stać w miarę możliwości na zakrętach w niewłaściwe strony i tym samym blokować niewłaściwe kierunki.

Na koniec uwaga do rodziców dziewczyn które jechały z kolumbijkami: przeszukać kostiumy dzieci czy jakichś souvenirów nie dostały ;) Grgur - obserwuj źrenice dziecka!

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Toudi » śr września 02, 2009 2:16

mrv pisze: - na mecie potrzebny jest speaker. Znowu publiczność nie wiedziała że na metę wjeżdża zwycięzca i zwyciężczynie. Świetnym wzorem do naśladowania jest speaker z Mittelrhein Marathon, który na mecie jeśli jest możliwość wymienia mijających metę z imienia. Ale nie wymagajmy ideału. Gość informujący co się dzieje wystarcza.
Myślę, że w tej roli, Pan Sekretarz sprawdziłby się, jak mało kto.
mrv pisze: Na koniec uwaga do rodziców dziewczyn które jechały z kolumbijkami: przeszukać kostiumy dzieci czy jakichś świństw nie dostały ;) Grgur - obserwuj źrenice dziecka!
Myślę, że jednym z celów dziewczyn z Kolumbii, oprócz trzepania konkurencji jest łamanie stereotypów.

Jeszcze dodałbym do uwag, przerażenie w oczach obsługi punktu z wodą na widok zbliżających się spragnionych.
Chyba jednak powinno być ich trochę więcej i jednak powinni podbiegać.
Inaczej - zużycie wody w przeliczeniu na litry połknięte przez zawodników, jest jak pod prysznicem.
No i trzeba powiedzieć, że są to życzenia w dążeniu do ideału, bo kompetentnego spikera nie ma w Polsce nigdzie, tak samo, jak podawania wody.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: mrv » śr września 02, 2009 2:36

Aaa i wielkie BUUUUU za brak Mongołów i Tanzańczyków !

Awatar użytkownika
roxan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 155
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 9:08
Moje rolki: Powerslide Vision
Jeżdżę od: 17 maja 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: roxan » śr września 02, 2009 3:10

xlukim pisze:Jak dla mnie za bardzo wiało. Pozbawiło mnie to szans na dobry wynik. Następnym razem poprosze bez wiatru. To w ramach krytyki. ;)
...wiało super...tylko nie w tę stronę. ;) :)

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Ariel » śr września 02, 2009 4:07

roxan pisze:
xlukim pisze:Jak dla mnie za bardzo wiało. Pozbawiło mnie to szans na dobry wynik. Następnym razem poprosze bez wiatru. To w ramach krytyki. ;)
...wiało super...tylko nie w tę stronę. ;) :)
Przecież jeździliśmy w kółko. :lol:

Kiedy będą poprawione wyniki?
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
roxan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 155
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 9:08
Moje rolki: Powerslide Vision
Jeżdżę od: 17 maja 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: roxan » śr września 02, 2009 4:14

Ariel pisze:
roxan pisze:
xlukim pisze: Przecież jeździliśmy w kółko. :lol
..no właśnie...mnie w kółko wiało nie w tę stronę :D

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WOJTEK45 » śr września 02, 2009 5:32

mrv pisze:
Toudi pisze:
mrv pisze:Ok, koniec pochwał. Czy w tym wątku można przeprowadzić krytykę ?
No wreszcie!
Chcemy krwi, chcemy krwi, chcemy krwi!
Do poprawy:

- na mecie potrzebny jest speaker. Znowu publiczność nie wiedziała że na metę wjeżdża zwycięzca i zwyciężczynie. Świetnym wzorem do naśladowania jest speaker z Mittelrhein Marathon, który na mecie jeśli jest możliwość wymienia mijających metę z imienia. Ale nie wymagajmy ideału. Gość informujący co się dzieje wystarcza.

- Panów redaktorów z TVP Gdańsk własnoustnie należało instruować co się dzieje, kto przyjeżdza itp. Zatem następnym razem serwis prasowy dla mediów wyjaśniający: o co chodzi w tym szaleństwie, faworytach, typowych czasach pokonywania dystansu itp.

- publiczność ustawiona została w przeważąjącej części ... za linią mety. Może na przeszkodzie stanęła niechęć do niszczenia klombów. Najlepsza zabawa jest jednak w oglądaniu finiszu, zatem powinni stać przed metą

- gdyby walka o czołowe miejsca rozgrywała się w 10 osobowej grupie 2 pasy mogłyby nie wystarczyć i ktoś kto nie dałby za wygraną wylądowałby na barierkach. Brawo dla Pana pilnującego finiszu, który słuchał konstruktywnych uwag dotyczących przesunięcia barierek trochę do krawężnika dzięĸi czemu finiszujący zyskali dodatkowe pół pasa przestrzeni.

- świetnie oznakowany najtrudniejszy fragment (przejazd przez "brukowane" tory), natomiast miejsca na drodze które mogły złapać koło powinny być oznakowane np różowym/żółtym sprayem. Kilkanaście mtrów przed przeszkodą jeden taki znak np w formie półkola przed dziurą wystarczyłby aby wzmóc czujność zawodników.

- na jednym ze skrzyżowań (za matą w połowie okrązenia) zakręciłęm w prawo gdyż widziałem przed sobą ruch samochodowy. Prawdopodobnie policjant nie zauważył mnie (dziwne nie zobaczyć takiej bambaryły ;) ). Oglądając się za siebie po zakręcie usłyszałem tylko "prosto, prosto!" no to sobie pojechałem prosto. Po 2 minutach byłem z powrotem na skrzyżowaniu czekając na kierującego ruchem na zatrzymanie samochodów. Wolontariusze powinni na skrzyżowaniach stać w miarę możliwości na zakrętach w niewłaściwe strony i tym samym blokować niewłaściwe kierunki.

Na koniec uwaga do rodziców dziewczyn które jechały z kolumbijkami: przeszukać kostiumy dzieci czy jakichś souvenirów nie dostały ;) Grgur - obserwuj źrenice dziecka!
1. spiker ( sportowy) miał być ale ze względu na pogrzeb przyjaciela odpadł za pięc 12.- pani zastępująca nie wytrzymała próby - uwaga przeze mnie przyjęta do porawy - inni też to widzieli.
2. Publiczność - zasytosujemy
3.Finisz- w przyszłym roku bez seperacji - finisz na całej szzerokości
4.BRAK ZGODY ZDiZ na malowanie asfaltu - farba byla kupiona
5.W oniedziałek mam spotkanie omawiające z naczelnikiem WRD KM Policji - uwaga do wykorzystania.
Pan Naczelnik wspomnianej policji dzisiaj ocenił działalnie zabezpieczeń zorganizowanych przez nas na 4+ z tendencją na 5 w 6 stopniowej skali. A więc jest co poprawiać :P
7. Wydział ds walki z przestępczością zorganizowaną i wydział ds narkotyków KM Policji nie stwierdził w tym temacie żadnych nadużyć.Podejrzane dla nich było tylko szybkie przemieszczanie się Kolumbijczyka Rosero po trasie ; były podejrzenia posiadania prochów ale "lotny patrol" z chwilą gdy udało się mu zbliżyć do Diego( na krótką chwilę) i po szybkiej "osobistej kontroli" stwierdził że działka na własne potrzeby może być zaaprobowana i nie była przesłanką do odebrania mu zasłużonego zwycięstwa.

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: grgur » śr września 02, 2009 7:10

mrv pisze:Grgur - obserwuj źrenice dziecka!
Obserwowałem - cały czas były w normie , a zwęziły się dopiero po wieczornym piwie :wink:

A swoją drogą , to cały czas myślałem o podejrzeniach , które mogły się pojawić w stosunku do naszych osób i na wszelki wypadek koszulkę : <nie podajemy linków>/item709336671_koszulk ... ozm_l.html , zostawiłem w domu .

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WFH » śr września 02, 2009 8:53

mrv pisze:Aaa i wielkie BUUUUU za brak Mongołów i Tanzańczyków !
To wielki Buu powinno być skierowne niestety do naszych władz, które dwukrotnie odmówiły wydania wiz Tanzańczykom, mimo, że tamci dwukrotnie za to zapłacili...
Co do pozostałych uwag, myślę, że Wojtek wystarczająco wszystko wyjaśnił.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Pedro » śr września 02, 2009 11:23

Toudi pisze:... proszę nie zapominać o tych wszystkich, którym matki, żony i kochanki suszą głowy o wyjazdy na drugi koniec Polski po to, żeby przejechać 20 czy 40 km....
Bóg zapłać :D oj było trochę suszenia, było :eye:

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Pedro » śr września 02, 2009 11:27

Toudi pisze:Jeszcze dodałbym do uwag, przerażenie w oczach obsługi punktu z wodą na widok zbliżających się spragnionych.
Chyba jednak powinno być ich trochę więcej i jednak powinni podbiegać.
powinni, a pięknym dla mnie zachowaniem kibiców było podawanie jeżdżącym zakupionej przez siebie wody (sam się załapałem na taką butelczynę - dziękuję tym samym anonimowej kibicce, która podbiegła i w trakcie jazdy mi ją podała - ta woda smakowała jak żadna inna :)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Toudi » czw września 03, 2009 8:52

Pedro pisze: a pięknym dla mnie zachowaniem kibiców było podawanie jeżdżącym zakupionej przez siebie wody (sam się załapałem na taką butelczynę - dziękuję tym samym anonimowej kibicce, która podbiegła i w trakcie jazdy mi ją podała - ta woda smakowała jak żadna inna :)
Tak, to bardzo miłe i czasem aż żal, że nikt nie odbiera tej wody ale mogłoby się to wiązać z komplikacjami, jak przy podejmowaniu wody ze stołu przy tej prędkości.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”