04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Kraków Cracovia Maraton - historia od 2006 r. oraz najświeższe informacje

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: Ariel » pn maja 05, 2008 10:33

mrmysterious i kmieto7,
WIELKIE DZIĘKI ZA ZDJĘCIA :)
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: romanwrotkarz » pn maja 05, 2008 11:01

M.A.G pisze:Witam.Po pierwsze chciałem pogratulowac wszystkim ,ktorzy ukonczyli ten maraton, pomimo deszczu dojechali do mety :D :D :D :D . A co do wynikow ,myśle że zawodnicy Ambry przemyśleli swoje błędy i nigdy ale to nigdy juz ich nie popełnia.... :!: :!: :!: :!:


PS.Panie ROmanie myśle ,ze Pan moze wymyślac kolejne dziwne rekordy Guinesa. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pewnie że mogę i inni też mogą. Gorzej z realizacją , bo wymaga więcej zachodu niż samo wymyślanie. Ale dobrze by było, gdyby ktoś mógł koło takich rekordów pochodzić i trzymac nas Polaków na topie rekodów Guinessa. Zawsze byłby to jakiś wkład w promocję :bom: naszej dyscypliny sportu.
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: Mimbla » wt maja 06, 2008 10:11

Marta47 pisze:
"Patrząc na wyniki- widać że w Krakowie zabrakło niestety najlepszych polskich rolkarek - mam nadzieję,że na następnych zawodach frekwencja wśród kobiet będzie już lepsza "[/guote]
dzosef pisze:
"no to chyba już nie nasza wina???? a tak z ciekawości to kogo masz konkretnie na myśli..???? "
Marta47 pisze:
A czy ja mówię, że to Wasza wina??? Nic takiego nie napisałam, zwróciłam tylko uwagę na niską frekwencję kobiet w tym maratonie. Ja osobiście w Krakowie się nie pojawiłam, bo już wcześniej miałam inne plany na ten długi weekend- i tyle... A kogo mam na myśli mówiąc o czołówce polskich rolkarek ? Bardzo proszę :
1)Aleksandra Goss
2)Paulina Kowalik
3)Anita Parkot
4)Angelika Sak
5)Natalia Parkot
Czy tyle nazwisk wystarczy?? Pozdrawiam Cię Dzosef :)
Miałam nie odzywać się w wątku „braku czołówki rolkarek” w Krakowie ale... Marta47, uważam, że Twoja wypowiedź była nie na miejscu. Absolutnie nie umniejszam umiejętności wyżej wymienionych przez Ciebie rolkarek (szacunek dla nich), jednak nie są to zawodniczki startujące w „imprezach masowych”. Bardzo rzadko pojawiają się na maratonach.
Ich absencja w Krakowie nie może być powodem dla którego zwycięstwo K. Żółkiewskiej (tak przy okazji przypominam, że jest to v-ce Mistrzyni Polski juniorek 2007 – a więc jakby nie patrzeć czołówka :?: :!: ) ma być traktowane jako niepełnowartościowe. Podobnie z lokatami zajętymi przez pozostałe dziewczyny.

Podejrzewam, że wypowiedź o braku czołówki była złośliwością skierowaną w stosunku do mojej osoby. Marta, wierz mi lub nie ale nie odczuwam satysfakcji z powodu zajęcia drugiego miejsca. Pojechałam bardzo słabo, z kiepskim czasem... Nie jestem siebie zadowolona. Osobiście wolałabym powalczyć o podium ( i przegrać), niż po prostu bez większego entuzjazmu przejechać trasę maratonu. Ale nie moją winą jest to, że w Polsce tak mało kobiet jeździ na rolkach, a jeszcze mniej pojawia się na zawodach...

Uważam, że żal z powodu braku większej konkurencji wśród kobiet mogą wyrazić te rolkarki, które mimo deszczu pojawiły się w Krakowie, a nie te których nie było...
Twister Trójmiasto
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Kobieta biega taniej?

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: krzysztof_plich » wt maja 06, 2008 11:12

siemak :D widzę że atmosfera rośnie a sezon dopiero się zaczyna, super że jesteście aktywni na forum, ale zapraszamy wszystkich gadulskich na zawody :) a jak będzie padać, to zawsze mogę dać łożyska treningowe, których mam sporo z sklepowego serwisu, w kałużach i tak ich parametry się zacierają, zapraszam do jazdy w doborowym towarzystwie stałych wyjadaczy rolkowych pozdro :wink:
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Marta47
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 102
Rejestracja: pn sierpnia 07, 2006 5:26

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: Marta47 » wt maja 06, 2008 11:29

Miałam nie odzywać się w wątku „braku czołówki rolkarek” w Krakowie ale... Marta47, uważam, że Twoja wypowiedź była nie na miejscu. Absolutnie nie umniejszam umiejętności wyżej wymienionych przez Ciebie rolkarek (szacunek dla nich), jednak nie są to zawodniczki startujące w „imprezach masowych”. Bardzo rzadko pojawiają się na maratonach.
Ich absencja w Krakowie nie może być powodem dla którego zwycięstwo K. Żółkiewskiej (tak przy okazji przypominam, że jest to v-ce Mistrzyni Polski juniorek 2007 – a więc jakby nie patrzeć czołówka :?: :!: ) ma być traktowane jako niepełnowartościowe. Podobnie z lokatami zajętymi przez pozostałe dziewczyny.

Podejrzewam, że wypowiedź o braku czołówki była złośliwością skierowaną w stosunku do mojej osoby. Marta, wierz mi lub nie ale nie odczuwam satysfakcji z powodu zajęcia drugiego miejsca. Pojechałam bardzo słabo, z kiepskim czasem... Nie jestem siebie zadowolona. Osobiście wolałabym powalczyć o podium ( i przegrać), niż po prostu bez większego entuzjazmu przejechać trasę maratonu. Ale nie moją winą jest to, że w Polsce tak mało kobiet jeździ na rolkach, a jeszcze mniej pojawia się na zawodach...

Uważam, że żal z powodu braku większej konkurencji wśród kobiet mogą wyrazić te rolkarki, które mimo deszczu pojawiły się w Krakowie, a nie te których nie było...

Witam.No i wydało się - zalogowałam się na tym forum tylko po to, by wyśmiewać się z innych, robić im na złość, pisać złośliwe komentarze i ogólnie by psuć wszystkim nastrój :evil: :evil: :evil: Nie zgadzam się z Tobą Moniko w kilku kwestiach:
1) nie uważam, że wygrana Kai Żółkiewskiej jest niepełnowartościowa, jest to doświadczona i utalentowana zawodniczka której nie zraziła ta paskudna aura i wygrała te zawody, a której serdecznie gratuluję
2) zawodniczki z czołówki często pojawiają się na takich maratonach, a napisałam o braku frekwencji wśród nich, bowiem porównaj sobie ekipę kobiet w zeszłorocznych edycjach Cracovia Maratonu z tegoroczną. Chyba widać różnicę?
3) wypowiedź o braku czołówki NIE BYŁA ZŁOŚLIWOŚCIĄ SKIEROWANĄ DO CIEBIE, tylko pozwoliłam sobie porównać ubiegłe lata z ekipą startującą w tym roku. Jeśli to Ciebie i Dzosefa lub kogo jeszcze innego skrzywdziło to publicznie PRZEPRASZAM. Zresztą pogratulowałam Ci na PW, no ale może nic to dla Ciebie nie znaczy, a jeślii tak jest, to bardzo mi przykro.Darzę Cię dużym szacunkiem za umiejętności, które posiadłaś w tak krótkim czasie i za sukcesy jakie dotychczas osiągnęłaś, a dla mnie dodatkową motywacją do treningów jest równa walka i wygrana z Tobą w zawodach :wink: Może kiedyś mi się to uda..
4) raz jeszcze podkreślę, że darzę wielkim szacunkiem wszystkich tych , którzy ukończyli ten maraton w tak okropnej pogodzie. Sama wiem jak to jest przejechać 42 km w deszczu i kałużach, bowiem przejechałam zeszłoroczny maraton w Berlinie, który do najprzyjemniejszych nie należał, a pogoda zrobiła nam niemiłą niespodziankę.

Przykro mi, że mój post wywołał takie zamieszanie i niektórzy odebrali to tak, jak odebrali.
Pozdrawiam
Marta

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: Darko » wt maja 06, 2008 11:59

Witam! Ja też GRATULUJĘ wszystkim, którzy przejechali kolejny mokry maraton :!: Dla mnie ogromną satysfakcją jest to ,że w takiej pogodzie dojechałem do mety z całą moją 3 osobową rodzinką tzn. z córka Ola i żoną Anią :D O wynikach nie wspominam bo dla nas rekreacyjnych jest to tylko dodatek do zabawy :D Ale wszystkim,którzy włożyli ogromny wysiłek w walkę o najlepsze miejsca w takiej pogodzie naprawdę jeszcze raz gratuluję.Mam tylko nadzieję ,że krzyki jadącego na motorze chyba trenera czołówki biegaczy, że to się tak nie da i to ostatni start rolkarzy w Krakowie to tylko głupie gadanie..... z zazdrości, ze nie umie jeździć na rolkach :D :D :D

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: WOJTEK45 » wt maja 06, 2008 3:12

No ....., wreszcie Marta47 wyjaśniła kulisy swego postu; kamień z serca.....
Ale i tak wątek "Kobiecy" nie pobił wątku " Ambry" :D :D :D :D

krzysztof_plich
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 174
Rejestracja: pn marca 17, 2008 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: krzysztof_plich » wt maja 06, 2008 4:17

WOJTEK45 pisze:No ....., wreszcie Marta47 wyjaśniła kulisy swego postu; kamień z serca.....
Ale i tak wątek "Kobiecy" nie pobił wątku " Ambry" :D :D :D :D
:arrow: REKLAMA :idea:

a co to ambra :?: :roll: chyba jakieś obuwie :wink: http://www.ambraobuwie.pl/ 8)
Impreza na rolkach - http://marathon.poznan.pl/

Awatar użytkownika
Dorysowywany
Posty: 15
Rejestracja: czw marca 20, 2008 2:30
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: Dorysowywany » wt maja 06, 2008 4:40

Gratulacje dla wszystkich, którzy stawili sie w ten deszcz. PIOTREK DRZASTWA - super debiut. Brawo, tylko nie pęknij ;)
Dziękuję wszystkim za dobre słowo, moim "sekunda-ntom" i wszystkim którzy wspierali mnie moim procesie
Cofania Czasu w Krakowie. Kmieto7 - DZIĘKI za fotki.
Jakby ktoś chciał poczytać szersza relację i pooglądać fotki z Eksperymentu Maratońskiego
to zapraszam na mojego bloga.
Jeden dzień z życia maratończyka jadącego tyłem. (Cracovia Maraton 4 maja 2008)
http://bebnowski.blox.pl

Pozdrawiam Dorysowywany Dariusz

Awatar użytkownika
arminonly
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 06, 2008 4:33

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: arminonly » wt maja 06, 2008 5:41

Zapoznałem się z trasą maratonu, jestem lekko zniesmaczony tegoroczną pogodą, gdyż w zeszłym roku było podobnie... Byłem rewelacyjnie przygotowany pod dystans, myśle, że bezproblemu uplasował bym się w czołowej 10, ponieważ po za Łukaszem Górskim nie było wartościowych zawodników. Niestety nie byłem przygotowany od strony technicznej do zawodów, powodem był brak odpowiednich kółek na mokrą nawierzchnie.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jeb** pzłs

Awatar użytkownika
Guralenko
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 05, 2008 5:46

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: Guralenko » wt maja 06, 2008 5:46

szkoda ze taki jeden z Tomaszowa nie jechał tyłem..szkoda słów...;/ ale debiut na forum jest pozdr.;p

Awatar użytkownika
arminonly
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 06, 2008 4:33

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: arminonly » wt maja 06, 2008 5:54

[
Marta47 pisze:
A czy ja mówię, że to Wasza wina??? Nic takiego nie napisałam, zwróciłam tylko uwagę na niską frekwencję kobiet w tym maratonie. Ja osobiście w Krakowie się nie pojawiłam, bo już wcześniej miałam inne plany na ten długi weekend- i tyle... A kogo mam na myśli mówiąc o czołówce polskich rolkarek ? Bardzo proszę :
1)Aleksandra Goss
2)Paulina Kowalik
3)Anita Parkot
4)Angelika Sak
5)Natalia Parkot
Czy tyle nazwisk wystarczy?? Pozdrawiam Cię Dzosef :)
[/quote][/quote]

Wydaje mi się ,że nie ma żadnej czołówki kobiet jeżdżących na rolkach, ponieważ nie ma konkurencji w tej kategorii. Po za tym, oprócz Pauliny Kowalik one nie prezentują żadnego poziomu sportowego. Przyzwyczaiły się do wygrywania w swoich kategoriach.
jeb** pzłs

sws
Czterokółkowiec
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: sws » wt maja 06, 2008 5:57

Guralenko pisze:szkoda ze taki jeden z Tomaszowa nie jechał tyłem..szkoda słów...;/ ale debiut na forum jest pozdr.;p
O kogo chodzi ? Domyślam się że o Zielika :P

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: Krzysztof » wt maja 06, 2008 6:02

Dyskusja pomiędzy sympatycznymi zawodniczkami uświadamia jedynie, że ilość jeżdżących na rolkach jest mimo wszystko nieduża :? .

Dlatego inicjatywa Twisterów i nowo powstałego klubu z Warszawy organizujących naukę i doskonalenie jazdy dla wszystkich chętnych jest godna podziwu. Z drugiej strony , jak mawiał Tewje mleczarz, pewnie chcą znaleźć następców, którzy będą wygrywać zawody czyli praca u podstaw.
Darko pisze:Mam tylko nadzieję ,że krzyki jadącego na motorze chyba trenera czołówki biegaczy, że to się tak nie da i to ostatni start rolkarzy w Krakowie to tylko głupie gadanie..... z zazdrości, ze nie umie jeździć na rolkach :D :D :D
Rolkarze przejmują trochę odium cyklistów czyli odpowiadają za wszystko co złe. Straszą dzieci, szybko jeżdżą, domagają się dróg asfaltowych, krowy mleka nie dają, terroryści w Afganistanie, trzęsienia ziemi itp. Zamiast siedzieć w domu i bawić wnuki/dzieci/młodsze rodzeństwo to idą i rozjeżdżają ścieżki przeznaczone jedynie dla rowerów i stwarzają zagrożenie dla wszystkich.
I jeszcze nie wiadomo co to jest ten "rolkarz" bo takiego pojęcia chociażby w Kodeksie o Ruchu Drogowym nie ma (bo co to za pieszy poruszający się z prędkością 35 km/h :zdziw: albo rowerzysta bez hamulców, światełek i kierownicy)
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 04.05. Krakow Maraton trasa, opis, zdjecia

Post autor: Toudi » wt maja 06, 2008 6:45

Krzysztof pisze:... i kierownicy)
No a jak jedzie z żoną?
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków Cracovia Maraton - historia od 2006 r. oraz najświeższe informacje”