Ochraniacze pod spodnie

Bezpieczeństwo w jeździe na wrotkach (rolkach / rolki)
Inline skating safety

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Ochraniacze pod spodnie

Post autor: GiS » śr września 25, 2013 9:38

Cześć!
Jak w temacie, poszukuję dobrych ochraniaczy pod spodnie. Do wykorzystania głównie na lodowisku teraz zimą. Przez stary uraz muszę mieć ochronę kolana przed uderzeniem w lód, więc potrzebuje czegoś z gąbką, ale bez plastiku.
Początkowo myślałem o pro-tec gravity, ale po konsultacji z Zico okazało się, że nie ma ich w moim rozmiarze (XL).
Przeglądając Forum znalazłem jeszcze reckę USD Knee Gaskets. Ktoś używał, może polecić lub odradzić?
Jeśli nie to to co innego? Otwarty na wszystkie propozycje. Muszą dobrze chronić rzepkę i bardzo mile widziane zabezpieczenie piankowe po zewnętrznej stronie kolana.
Budżet to maks 150pln za nowe.
:)

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Ochraniacze pod spodnie

Post autor: bj43 » czw września 26, 2013 11:42

Na łyżwy (pod spodnie) stosuję ochraniacze RollerBlade PRO - patrz tutaj.
Pomimo mojej dużej wagi i problemu z kolanami, spisują się znakomicie. Kontrolowane upadki na kolana potwierdziły ich przydatność w 100 procentach.
W dobrych ochraniaczach gąbka powinna być umiejscowiona od wewnątrz - pomiędzy kolanem, a plastikiem. Plastik jest potrzebny, ponieważ punktowe uderzenie w lód pozwala rozłożyć za pośrednictwem gąbki na większą powierzchnię kolana, nie dopuszczając tym samym do urazu.

We wrotkarstwie szybkim, z ochraniaczami na kolana jest jednak pewien dylemat. Z jednej strony chronią kolana podczas upadku, a z drugiej tamują przepływ krwi, co zmniejsza wydolność mięśni. Przekłada się to na zmniejszenie uzyskiwanych wyników i skurcze mięśni łydek przy większym wysiłku. Żaden z liczących się zawodników takich ochraniaczy nie używa. Na pewno nie bierze się to tylko z dbałości o estetyczny wygląd czy lekceważenia zagrożenia, którego są świadomi. Niestety, aby ochraniacze były skuteczne, muszą być solidnie przymocowane, a mocowanie działa przy okazji jak opaska uciskowa na naczynia krwionośne.
Pozdrawiam.

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Ochraniacze pod spodnie

Post autor: GiS » pt września 27, 2013 4:07

Dzięki za odpowiedź, ale niestety to nie jest to czego szukam. Podobne ochraniacze jak podlinkowałeś mam, ale się nie sprawdzają w moim wypadku. Generalnie szukam właśnie czegoś podobnego jak pro-tec gravity tylko w swoim rozmiarze. I rozsądnej cenie.
Znalazłem np. fajne ochraniacze dedykowane do bmx na rampę, ale... cena 129PLN za sztukę (tak za sztukę nie za komplet<sic>) trochę odstrasza...

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ochraniacze pod spodnie

Post autor: Doody » sob września 28, 2013 2:14

Sprawdź G-Form Knee Pads - cena około 150,00 za komplet.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Ochraniacze pod spodnie

Post autor: GiS » wt października 01, 2013 11:16

No tak, umiejętność czytania ze zrozumieniem sie kłania... Jak mailowałem z Zico to też polecał mi G-Form, tylko jakoś to przegapiłem, stąd i cały temat. W każym razie dzięki Doody. Ochraniacze zamówione. Z przesyłką niestety dobiłem pod dwie stówki, ale wygląda, że jest to chyba dokładnie to czego szukałem:) poza tym dożywotnia gwarancja robi wrażenie:)
Dzięki raz jeszcze!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo i wrotki (rolki) / Safety”