Zakup kasku przez internet

Bezpieczeństwo w jeździe na wrotkach (rolkach / rolki)
Inline skating safety

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sunny
Posty: 2
Rejestracja: pt czerwca 24, 2011 11:46
Moje rolki: rekreacyjne:)
Jeżdżę od: 02 sty 2008

Zakup kasku przez internet

Post autor: sunny » pt czerwca 24, 2011 11:53

Witam wszystkich:)

Na rolkach zawsze jezdziłam, ot tak po płaskiej powierzchni, kółeczka w okół poznańskiej Malty i rozmawiając w w tym czasie z drugą osobą, datego też ochraniaczy nie miałam, kaszczku również brak, ale prze(wrotek) też brak.

Ale gusta sie zmieniają i postanowiłam troche bardziej 'pobawić się' na rolkach, ot dojazd na uczelnie przez miasto, czy też zwyczajnie górki doliny więcej funu!

Ochraniacze mam (juniorsy tak na małe rączki), bo za duża to nie jestem, ale głowa no hmm spora! Stąd moje pytanie, czym powinnam sugerować się przy zakupie kasku przez internet? Jak ten obwód głowy zmierzyć? Myślałam o kaskach protec, proste zwykłe, podobno wytrzymałe i dobrze chronią.

Ale rozmiary na moją puszkę? Z obwodu głoqy ( nie wiem jak mierzyłam) wcyhodziło 58cm. Ato już prawie pod XL podchodzi.. Czy ja mutant jakiś jestem :D? czy może coś nie tak z rozmiarem?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakup kasku przez internet

Post autor: Krzysztof » pt czerwca 24, 2011 1:53

Podejdź do sklepu sportowego i po prostu zmierz jaki Ci pasuje. Wtedy będziesz miała lepszą orientacje w temacie kasku.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Zakup kasku przez internet

Post autor: wolf1971 » pt czerwca 24, 2011 2:20

Zmierz obwód głowy i kup kask wg rozmiaru. L czy XL? Kazdy producent ma inaczej, ale podaje, ze L to tyle i tyle cm itd. Kazdy kask ma regulacje, wiec go dopasujesz bez problemu. Najwazniejsze aby kask mial atest . I kupuj sprzęt porzadnej firmy, czyli takiej, ktora specjalizuje sie w kaskach. Bedzie ciut drozszy, ale pamietaj, ze chroni Twoja glowe. Reka czy noga sie zrosnie, ale glowa to co innego. Dziwie Ci sie, ze dopiero teraz kupjesz kask :?
Obrazek

sunny
Posty: 2
Rejestracja: pt czerwca 24, 2011 11:46
Moje rolki: rekreacyjne:)
Jeżdżę od: 02 sty 2008

Re: Zakup kasku przez internet

Post autor: sunny » pt czerwca 24, 2011 2:51

Dziękuję za odpwoeidzi. Sama sobie się dziwię, że dopiero teraz kupuję kask :)

Wyprawa do sklepu i poprzymierzanie, to chyba będzie jednak najlepszy pomysł, ale miałam nadzieję, że obejdę się bez tego. Kolega polecił mi kaski firmy pro-tec. Ale z tego co zdąrzyłam się zorientować są one ciężko dostępne w sklepach stacjonarnych, stąd było moje pytanie o internetowe.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup kasku przez internet

Post autor: zico » pt czerwca 24, 2011 2:53

Pro-Tec bez problemu jest dostępny w Poznaniu i te rodzaje kasków nie są regulowane.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo i wrotki (rolki) / Safety”