Porządne ochraniacze

Bezpieczeństwo w jeździe na wrotkach (rolkach / rolki)
Inline skating safety

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

matej
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 221
Rejestracja: czw marca 03, 2005 8:46
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszwa
Kontakt:

Post autor: matej » sob lutego 03, 2007 8:44

Kamil mks pisze:Jeżdże tylko w kasku...

niepotrzebuje ochraniaczy ale jak sie wywale to nie jest najlepiej ale wtedy powtazam sobie trzeba być twardym a nie miętkim....

Pozdrawiam Kamil mks
Nikt się Ciebie nie pytał, o to w czym jeździsz...

Padło pytanie, czy są ochraniacze na kośc ogonową... :twisted:

Zawodnikom w Twoim wieku i z Twoimi umiejętnościami trenerzy powinni nakazywa jeździc przynajmniej w rękawiczkach ochronnych.
Inline Speedskating - A way of life

Pozdrawiam - kandydat do zbanowania...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » ndz lutego 04, 2007 3:21

matej pisze:Zawodnikom w Twoim wieku i z Twoimi umiejętnościami trenerzy powinni nakazywa jeździc przynajmniej w rękawiczkach ochronnych.
Minimum
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » ndz lutego 04, 2007 6:20

zico pisze:
matej pisze:Zawodnikom w Twoim wieku i z Twoimi umiejętnościami trenerzy powinni nakazywa jeździc przynajmniej w rękawiczkach ochronnych.
Minimum
Ja uważam, że obowiązkoewo powinny by na kolana+rękawiczki. Ochraniacze można zdejmowa wraz z wiekiem i nabytymi umiejętnościami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » ndz lutego 04, 2007 6:20

zico pisze:
matej pisze:Zawodnikom w Twoim wieku i z Twoimi umiejętnościami trenerzy powinni nakazywa jeździc przynajmniej w rękawiczkach ochronnych.
Minimum
A po kilku latach treningu mogą pozwolić przejść z wrotek na rolki inline

anna999
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 19, 2007 6:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anna999 » ndz maja 20, 2007 8:10

Czy ma ktoś opinnie na temat ochraniaczy z Go Sportu? Mowa o tych podpisanych ich firmą za cenę ok. 40 zl. W granicach 100 zl w tym sklepie są ochraniacze fili, oraz k2 - warto doplacić? Chyba , że macie pomysl gdzie tanio można kupić coś dobrego :D. Ach muszę się jeszcze rozejżeć za kaskiem. Dla rolkarzy są trochę inne propozycjie niż dla rowerzystów, wiecie dla czego :oops: ? Potrzebuję kask uniwersalny na rower i rolki.

Pozdrawiam
____________
anna999

Przemo
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 246
Rejestracja: ndz lipca 31, 2005 2:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Przemo » ndz maja 20, 2007 8:56

Jeśli podstawy jazdy masz już opanowane,to ochranicze Go Sportu mogą być..Przeżyją każdy upadek nawet przy prędkości powyżej 30 km/h.Słabe jedynie są ochraniacze na nadgarstki.Po kilku upadkach,ale przy większych prędkościach, są już bezużyteczne. Wtedy jednak możesz sobie kupić już nie cały nowy komplet ochraniaczy tylko właśnie ochraniacze na nadgarstki jakiejś porządniejszej firmy; te będą Ci służyć przez lata.

Awatar użytkownika
krymka
Posty: 47
Rejestracja: pn maja 07, 2007 11:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krymka » ndz maja 20, 2007 11:22

anna999 pisze:Czy ma ktoś opinnie na temat ochraniaczy z Go Sportu? Mowa o tych podpisanych ich firmą za cenę ok. 40 zl. W granicach 100 zl w tym sklepie są ochraniacze fili, oraz k2 - warto doplacić? Chyba , że macie pomysl gdzie tanio można kupić coś dobrego :D. Ach muszę się jeszcze rozejżeć za kaskiem. Dla rolkarzy są trochę inne propozycjie niż dla rowerzystów, wiecie dla czego :oops: ? Potrzebuję kask uniwersalny na rower i rolki.

Pozdrawiam
____________
anna999
Ja kupiłam w SKI TEAM ochraniacze K2, które były także w GoSport (za 70-75 zł). Jestem bardzo zadowolona - wygodne, w miarę oddychające a części na nadgarstki wypróbowałam juz kilkakrotnie pewnego feralnego dnia...hihi...

Acha - jeżdżę w kasku rowerowym - w miarę dobrze wentylowanym - i jest ok.

Wczoraj na Stegnach byłam jedyną jeżdżącą w kasku...taaa...a, nie potem jakiś sympatyczny rolkarz w czerwonej koszulce też w kasku się objawił ;)
FILA primo comp lady 80mm/82A/ ABEC5
http://www.krymka.blogspot.com

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » ndz maja 20, 2007 7:43

Najnwazniejsze zeby byly wygodne i ruchow nie krepowaly. Jak ktos bedzie duzo razy lezal to chocby kosztowaly 500zl i tak je trzeba bedzie wywalic i kupic nowe.

Tak wiec moim skromnym zdaniem jesli ochraniacze za 30zl sa wygodne to po co wydawac dodatkowe 70 ?

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » pn maja 21, 2007 12:51

Ja mam zestaw ochraniaczy z GoSportu i przyznam, że są naprawdę wytrzymałe. Cały czas sa w stanie używalności, mimo iż zaliczyłem "kilka" koncertowych wywrotek, a ważę 105kg. Jedynie ochraniacze na nadgarstki pozostawiają wiele do życzenia. Mają zbyt długie paski ściągające i nie trzymaja najlepiej. Niestety jest to odczuwalne w razie wyglebienia... Poza tym, cholernie się w tych ochraniaczach pocą łokcie i kolana - to normalne?
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

MichalS
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 10:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MichalS » pn maja 21, 2007 9:22

Caravan pisze:Ja mam zestaw ochraniaczy z GoSportu i przyznam, że są naprawdę wytrzymałe. Cały czas sa w stanie używalności, mimo iż zaliczyłem "kilka" koncertowych wywrotek, a ważę 105kg. Jedynie ochraniacze na nadgarstki pozostawiają wiele do życzenia. Mają zbyt długie paski ściągające i nie trzymaja najlepiej. Niestety jest to odczuwalne w razie wyglebienia... Poza tym, cholernie się w tych ochraniaczach pocą łokcie i kolana - to normalne?
Właśnie wczoraj przymierzałem ochraniacze - być może te same co Ty - w GoSporcie. Kosztowały niewiele bo chyba 49zł, a były bardzo wygodne - znacznie bardziej wygodne niż jakiś komplet za 79zł dostępny na hali Real. Ja jednak prawdopodobnie zakupię jakieś porządne ochraniacze tylko na dłonie. Resztę sobie odpuszczę pomimo, że jestem początkującym. Dłonie muszę ponownie chronić bo nimi zarabiam na życie :-)
Niekontrolowany, żywy pocisk na ośmiu kółkach

Tamiza87
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 23, 2007 6:28
Jeżdżę od: 17 maja 1996
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Tamiza87 » śr maja 23, 2007 7:45

Jeżdzę na rolkach już 11 lat. Do teraz była to raczej jazda rekreacyjna, ale powoli rozpędzam się 8). Od zarania jeżdzę z ochraniaczami na kolana i choć nie zawsze wygodne, absolutnie nie wyobrażam sobie jazdy bez nich. Zaczełam zakładać również kask oraz ochraniacze na nadgarstki i łokcie - lepiej chuchać na zimne. Wszystkim polecam pełny zestaw ochraniaczy!!! :) Ograniczone zaufanie również do samego siebie nikomu nie zaszkodzi. (Pamiętajmy, że zbyt pewni siebie kierowcy są bardzo często sprawcami wypadków bo przecenili swoje umiejętności.)
A co do jakości ochraniaczy i w ogóle wszelakiego sprzętu sportowego jestem zdania, że powinno się zainwestować w lepszy, droższy sprzęt z prostego ekonomicznego względu - wytrzyma na znacznie dłużej a zatem zaoszczędzi się. Poza tym jakość: lepiej przecież zjeść pełnomleczną czekoladę, niż dwie tabliczki produktu czekoladopodobnego, czyż nie? :lol:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » śr maja 23, 2007 10:20

Teraz jestem już pewien, koniecznie muszę wymienić ochraniacze na nadgarstki. Niestety GoSporty słabo chronią, są mało sztywne, kiepsko dopasowane i niestety nie amortyzują dłoni przy upadku - przez co cały impet przenosi się na łokcie. A to może zaboleć...

Reasumując, chytry dwa razy traci, więc od razu lepiej zainwestować w coś lepszego :wink:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

anna999
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 19, 2007 6:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anna999 » czw maja 24, 2007 12:14

Jakie sa lepsze ochraniacze, te kóre mają usztywnienie od dolu i od góry doni czy te które chronią tylko dól reki?

Pozdrawiam
______________
anna999

Awatar użytkownika
sylviku
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: 90% Piaseczno - 10% Gliwice

Post autor: sylviku » czw maja 24, 2007 9:12

Caravan pisze:Teraz jestem już pewien, koniecznie muszę wymienić ochraniacze na nadgarstki. Niestety GoSporty słabo chronią, są mało sztywne, kiepsko dopasowane i niestety nie amortyzują dłoni przy upadku - przez co cały impet przenosi się na łokcie. A to może zaboleć...

Reasumując, chytry dwa razy traci, więc od razu lepiej zainwestować w coś lepszego :wink:
Masz rację co do ochraniaczy GoSport. Dwa dni temu dosyć mocno się wywaliłam na kolano i cholernie bolało. Głównie dlatego, że są kiepsko dopasowane. Kupiłam takie przy kupnie rolek bo sama nie wiedzialam czy ta zabawa mi się spodoba.
I tak sobie jeżdzę z GoSportami.
Myśle, że warto zmienić np. na Rollerblade'y. O dziwo widziałam je wczoraj w Real'u po 79zł (myślałam, że w Realu mają samo badziewie ;)

Awatar użytkownika
cinas83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: czw lutego 15, 2007 3:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: cinas83 » czw maja 24, 2007 10:27

ja ostatnio nabyłem salomony z allegro na kolana i wyglądają solidnie. dosyć dobrze leża na nodze ale ich wytrzymałości jeszcze nie sprawdzałem :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo i wrotki (rolki) / Safety”