Słuchanie muzyki podczas jazdy

Bezpieczeństwo w jeździe na wrotkach (rolkach / rolki)
Inline skating safety

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

cecylial
Posty: 19
Rejestracja: pt sierpnia 15, 2008 6:36

Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: cecylial » pt lipca 24, 2009 9:41

Ponieważ jeżdżę po pustych (zazwyczaj)ścieżkach rowerowych ( 6-8 rano) słucham mp3. Zastanawiam się jednak, czy nie jest to zbyt niebezpieczne. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? No i cenne rady - oczywiście.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: zico » pt lipca 24, 2009 9:45

Lepiej wyciszyć jak chcesz już jeździć. Tak 50%/50% - słyszalność muzyki/otoczenia.
Jak jeździsz slalom w miejscu, to może mieć głośniej. Jeśli na alejkach, gdzie uczęszcza dużo ludzi - lepiej ściszyć.
Na zawodach w jeździe szybkiej - można mieć, z tym, że raz np. jechałem i miałem niezłego dzwona. W sumie był to zbieg okoliczności (rzadko jeździłem z muzyką, a tutaj akurat spodobało mi się :) ), bo obojętnie czy z muzyką czy bez miałbym taki sam upadek.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: MirekCz » pn lipca 27, 2009 9:48

Ja często na treningach śmigam z muzyką - zarówno na rowerze jak i na rolkach. Podstawa to nie przesadzać z głosnością i mam słuchawkę tylko w jednym uchu - w ten sposób dosyć dobrze słyszę odgłosy otoczenia - w szczególności różnego rodzaju krzyki, silnik samochodów, trąbienie itp. co najczęściej uprzedza ew. problemy. Nigdy z tego powodu nie miałem problemów.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Drzastwa
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn października 16, 2006 3:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: Drzastwa » pn lipca 27, 2009 10:59

Ja w ogole nie slucham muzyki i czuje sie komfortowo podczas jazdy. Wiadomo ze na dłuższych treningach moze to wydawac sie nudne ale to kwestia przyzwyczajenia. Jak dotąd nie miałem kolizji z nikim (rower,człowiek, wózek, lub samochód)
http://www.polturbo.pl Turbosprężarki sprzedaż regeneracja.

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: Janusz » pn lipca 27, 2009 11:25

MirekCz pisze:mam słuchawkę tylko w jednym uchu.
jak to tak, mono :?: :!: :shock:

cecylial
Posty: 19
Rejestracja: pt sierpnia 15, 2008 6:36

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: cecylial » pn lipca 27, 2009 12:29

MirekCz pisze:Ja często na treningach śmigam z muzyką - zarówno na rowerze jak i na rolkach. Podstawa to nie przesadzać z głosnością i mam słuchawkę tylko w jednym uchu - w ten sposób dosyć dobrze słyszę odgłosy otoczenia - w szczególności różnego rodzaju krzyki, silnik samochodów, trąbienie itp. co najczęściej uprzedza ew. problemy. Nigdy z tego powodu nie miałem problemów.
No to kobieca intuicja mnie tym razem nie zawiodła. Robię dokładnie tak samo. No może z tą różnicą, że nie na trenigach. W Białymstoku nie mogę złapać konktaktu z kimś - kto by mi udzielił paru lekcji jazdy. Jeżdże od 2 lat. Jestem totalnym samoukiem - ale mam świadomość, że muszę się pouczyć pod okiem profesjonalisty. Pozdrawiam

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: pz34 » wt sierpnia 16, 2011 9:07

Ja jeżdżę non stop ze słuchawkami na ulicach i na ścieżce rowerowej. Nie miałem żadnych akcji z tym związanych. Mam lusterko, które jest przymocowane do kasku. Natomiast ze dwa razy byłem zaskoczony przez np rowerzystę dlatego, że gapiłem się na własne nogi zamiast przed siebie. Na krętej trasie jadąc 35kmh zakręty szybko mijają i trzeba mieć oczy dookoła.
Pozdrawiam
Łukasz

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: novap » wt sierpnia 16, 2011 9:44

Wczoraj właśnie myślałem nad tym jak by tu wyposażyć się w lusterko. Jeżdżę ostatnio lokalną szosą z niewielkim ruchem samochodów (a w porze żniw również ciągników i kombajnów) i mimo, że nie używam nigdy słuchawek, to czasem zaskakuje mnie nadjeżdżający z tyłu pojazd. Myślałem nad zamocowaniem małego lusterka do rękawiczki, żeby móc czasem zerknąć za siebie bez oglądania się.
Kiedyś próbowałem słuchać muzyki podczas jazdy, ale to jest moim zdaniem zbyt niebezpieczne, niepotrzebnie rozprasza no i izoluje od otoczenia.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: WOJTEK45 » śr sierpnia 17, 2011 4:53

novap pisze:Wczoraj właśnie myślałem nad tym jak by tu wyposażyć się w lusterko. Jeżdżę ostatnio lokalną szosą z niewielkim ruchem samochodów (a w porze żniw również ciągników i kombajnów) i mimo, że nie używam nigdy słuchawek, to czasem zaskakuje mnie nadjeżdżający z tyłu pojazd. Myślałem nad zamocowaniem małego lusterka do rękawiczki, żeby móc czasem zerknąć za siebie bez oglądania się.
Kiedyś próbowałem słuchać muzyki podczas jazdy, ale to jest moim zdaniem zbyt niebezpieczne, niepotrzebnie rozprasza no i izoluje od otoczenia.
Wystarczy jeździć tyłem i problem się rozwiązuje

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: wolf1971 » śr sierpnia 17, 2011 8:01

Czy jadąc na rolkach czy biegnąc- zawsze bez muzyki. Wolę słyszeć co się dzieje wokół mnie. Bezpieczeństwo najważniejsze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: Doody » śr sierpnia 17, 2011 8:54

Przy jeździe speed słuchawki zdarza mi się założyć ale jak idę pojeździć po mieście, to nie ma takiej opcji - za dużo się dookoła dzieje i potrzebne są wszystkie zmysły.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: pz34 » śr sierpnia 17, 2011 9:12

Po mieście nie jeżdżę ale mam podobnie na lodowisku. Jest ciasno, a muza wcale nie pomaga. Co innego na ścieżce :D
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: Adi01 » śr sierpnia 17, 2011 9:21

Dobra muzyka kusi, żeby dać głośniej więc wolę jeździć bez muzyki ale słyszeć co się dzieje dookoła.
Przy okazji, ktoś wie gdzie można nabyć lusterko do kasku :?: Szukam tego od dłuższego czasu :( Pojazdy silnikowe słychać ale czasami trafiają się rowerzyści na szosówkach szybsi ode mnie i wolałbym ich widzieć.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: pz34 » śr sierpnia 17, 2011 9:28

Ja wiem. Zaraz podeślę Ci link. Mam takie coś. Koszt to w sumie około 80zł.
Pozdrawiam
Łukasz

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Słuchanie muzyki podczas jazdy

Post autor: pz34 » śr sierpnia 17, 2011 9:34

Tutaj jest to lusterko które ja używam:
http://www.cycleaware.com/index.php?mai ... ducts_id=1

Tutaj możesz sobie wybrać inne
http://shop.ebay.com/i.html?_from=R40&_ ... Categories
Pozdrawiam
Łukasz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo i wrotki (rolki) / Safety”