6 Poznań Maraton 2005 - wielki, wrotkarski finał w Polsce

Poznań Maraton i półmaraton dla wrotkarzy, historia dziesięciu edycji od 2000 r. do 2009 r. Wyniki, komentarze, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt grudnia 02, 2005 8:32

Cześć Witajcie,

napewno wszyscy ktorzy startowali w PM otrzymali w ostatnim czasie Komunikat Końcowy.
Jest tam również ankieta: ,, Liczymy sie z Twoim zdaniem. Z Tobą i dal Ciebie tworzymy lepszą jakość.............." itd itd...
W pkt.17 jest pytanie Co zmienić w PM.
Może wszyscy powinniśmy zaproponować zmianę tej części trasy przechodzącej przez Stary Rynek, lub rozlożenie tam np. gumowej taśmy z przenośnika 1000.
Może nasz wspólny głos da do myślenia dla Organizatorom podczas podejmowania decyzji dotyczących PM'2006

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » pt grudnia 09, 2005 8:53

jestem za tylko nie wiem co to jest gumowa taśma z przenośnika 1000
pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » ndz grudnia 11, 2005 12:43

No to jest prosta rzecz - taśma gumowa z przenośnika 1000 - czyli element nośnt przenośnika taśmowego o szerokości 1000 mm czyli 1 m. Takie przenośniki transportują węgiel w kopalniach odkrywkowych lub elektrowniach, portach przeładunkowych i gdzie tylko można. Owabiam się, że dla celów maratonu wykorzystanie takej taśmy byłoby przedsięwzięciem skomplikowanym technicznie. Do transportu, rozwinięcia i zwinięcia takiej taśmy musiałby być wykorzystany specjalistyczny sprzęt jakaś zwijarka z wielkim bębnem i to tylko żeby przejechało się 200 szaleńców.
Bardziej prawdopodobnym będzie modyfikacja trasy. W tym roku pokusiłem się o przejechanie całej trasy i taki wybór ulic, żeby ominąć bruk. Prawie się udało tylko w w czasie remontu wybrukowali jedną ulicę i cały plan spalił na panewce. Spróbuję jeszcze raz w nowym roku. POZDRO ALAn54

Awatar użytkownika
bieliks
Posty: 49
Rejestracja: ndz czerwca 05, 2005 1:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: bieliks » pn grudnia 12, 2005 7:25

A mi się zdaje, że powinno się jeszcze zabezpieczyć przejazd przez most koło politechniki (tam są tory równolegle do kierunku jazdy - nie wiem jak się nazywa ten most 8) 8) 8) ) Ja się tam przewróciłem i słyszałem, że nie jedyny miałem kłopoty z tym odcinkiem. A tak na marginesie to złamałem wtedy przy upadku rękę, czego nie zauważył ortopeda, który opatrywał urazy na mecie. Lekarz powinien być bardziej uważny, a on zapewnił mnie, że z ręką będzie Ok i o złamaniu dowiedziałem się po miesiącu i męczę się z nim do teraz i zajmie mi to jeszcze podejrzewam czas do marca jak nie dłużej. A co do zmiany trasy dla rolkarzy to jestem jak najbardziej za. :D :D :D Alan czekamy na Twoje pomysły :D :D :D

P.S. Ręka nie jest niezbędna do jazdy na rolkach, więc niech nikt nie myśli, że się zniechęciłem :) :) :)

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pn grudnia 12, 2005 9:53

To jest Most Rocha. Faktycznie oznaczenie trasy w tym miejscu było niedoskonałe - powinno być od razu przekierowanie na lewą stronę jezdni za tory. Z opowieści wiem, że kilka osób pojechało prawą stroną i wylądowało na barierkach. Mam takie wrażenie, że nikt nie sprawdzał trasy pod kątem bezpieczeństwa czyli nie było żadnych "przedrolkowców" (taka analogia do przedskoczków narciarskich). Trasa była przejechana rowerem i pomierzona a były miejsca, które nawet nam obytym z tą trasą przyprawiały o ciarki.
Szcerze Ci Bieliks współczuję złamanej łapy ale do wesela się zagoi. POZDRO ALAN54

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » pt czerwca 09, 2006 10:47

http://www.inlajn.cz/inlajn/index.php?main=poznan2005

Maraton Poznan2005: relacja po czesku.

Keď sme sa dostali z toho pásma smrti tak som bol dosť psychicky zdecimovaný a tak som nechal újsť prvý vlak a že si v pohode dojazdím maratón s inou skupinou.

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pt czerwca 09, 2006 12:38

Czesi są dobrzy, "Za inlajn.cz Rastik"

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » sob czerwca 10, 2006 11:26

Krzysztof pisze:http://www.inlajn.cz/inlajn/index.php?main=poznan2005

Maraton Poznan2005: relacja po czesku.

Keď sme sa dostali z toho pásma smrti tak som bol dosť psychicky zdecimovaný a tak som nechal újsť prvý vlak a že si v pohode dojazdím maratón s inou skupinou.
Troche spóźniona relacja :D :D :D

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » ndz czerwca 11, 2006 12:45

Z serii : przeżyjmy to jeszcze raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań Maraton - historia dziesięciu edycji maratonów od 2000 r. do 2009 r.”