Upadki

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Upadki

Post autor: doc_strus » śr czerwca 18, 2014 12:07

Ja mam i wkładkę i grubą skarpetę i jest dużo lepiej, but Mam dobrze dobrany a mimo to miałem luzy w palcach na boki i pięta mi chodziła. Generalnie zawsze tak miałem w każdych rolach więc to pewnie wina budowy stóp.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Upadki

Post autor: Toudi » śr czerwca 18, 2014 12:30

Ja też mam wąską stopę i dlatego muszę mieć buty prawie za małe, żeby na szerokość były przyzwoite.
Niektóre modele butów są węższe niż inne i takich warto szukać.
Pozdrawiam
Piotr

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Upadki

Post autor: doc_strus » czw czerwca 19, 2014 3:12

Natchnięty tą dyskusją przypomniałem sobie że w starych salomkach które mam jest shock absorber w postaci pełnej wkładki i włożyłem dzisiaj te wkładki do linera seby zamiast dodatkowej wkładki którą miałem. Po 20km mogę powiedzieć że jest o wiele lepiej niż z piankową wkładką, mam piętę trochę wyżej ale dzięki temu już nie ma ona luzu a z racji większej grubości i twardości noga lepiej siedzi i nie luzuje się z czasem jak to miało miejsce z miękką wkładką.

czyku
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 20, 2014 9:53
Moje rolki: Powerslide Imperial
Jeżdżę od: 0- 4-2014

Re: Upadki

Post autor: czyku » czw czerwca 19, 2014 6:10

Znalazłem wczoraj narciarskie skarpety które wyglądają podobnie do tych do rolek. Zalozylem i zupelnie inna jazda! Wieksza stabilnosc i kontrola. Niestety po pewnym czasie bardzo mnie sciska środek stopy. Zrobiłem jak zico radzil i na poczatku jezdzilem w luznych gdzie nie bylo tej stabilizacji potem po ok. 15 min znow zawiazalem i docisnalem na maksa. Mimo to po paru min czuje ucisk i bol bardzo nie komfortowy. Gdy poluzuje juz to juz nie to samo.
Przynajmniej wiem ze pewien brak stabilizacji był spowodowany przez delikatnie luźną rolke. Grubsza skarpeta pomaga ale co można zrobić z tym bólem?

doc_strus
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: sob lutego 22, 2014 3:06
Moje rolki: FR2
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: Upadki

Post autor: doc_strus » czw czerwca 19, 2014 9:12

Mam taki ból, chociaż coraz mniejszy udało mi się go zmniejszyć regulacją szyny. Wygląda to tak jakby stopa była zmuszana do nie naturalnego ułożenia i przez to dodatkowo obciążona podczas jazdy. Ja robię tak że dociągam mocno a jak zaczyna boleć w środkowej części podbicia to popuszczam po pół ząbka tymi dzwigienkami przy klamrze, najczęściej wystarczy pstryknać raz i po chwili jest ok.

Aha i zawiąż mocno z przodu aż do klamry 45 stopni. Ja jeszcze robię tak że na czas jak rolki leżą to bardzo mocno zawiązuję trzy pierwsze dziurki a potem drugim sznurowadłem związuję na max w poprzek i dzięki temu but się zwęża. Dobrze jest je wyłożyć na słońce to ładnie się poddają i robią coraz węższe. Widać to po przodzie buta bo wypiętrza się plastik przy wycięciu, takie zwężenie dużo daje.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Upadki

Post autor: Pinnhead » pn czerwca 23, 2014 1:19

Ja również pomogłem sobie regulując szynę oraz rozluźniając śródstopie. Naciągasz sznurówki na placach, na śródstopiu lekko i powyżej znów mocno. Dzięki temu śródstopie nie będzie rozpłaszczane w bucie.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Upadki

Post autor: bj43 » pn czerwca 23, 2014 9:37

Pinnhead pisze:... Naciągasz sznurówki na palcach, na śródstopiu lekko i powyżej znów mocno. Dzięki temu śródstopie nie będzie rozpłaszczane w bucie.
Przy normalnych sznurowadłach, bez robienia dodatkowych węzłów, nic to nie da. Po kilkunastu krokach sznurówki przesuną się wyrównując naciąg ("praw fizyki Pan nie zmienisz...").
Pozdrawiam.

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Upadki

Post autor: waluś » pn czerwca 23, 2014 10:58

bj43 pisze:
Pinnhead pisze:... Naciągasz sznurówki na palcach, na śródstopiu lekko i powyżej znów mocno. Dzięki temu śródstopie nie będzie rozpłaszczane w bucie.
Przy normalnych sznurowadłach, bez robienia dodatkowych węzłów, nic to nie da. Po kilkunastu krokach sznurówki przesuną się wyrównując naciąg ("praw fizyki Pan nie zmienisz...").
Hokejowe woskowane i może będzie dobrze

czyku
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 20, 2014 9:53
Moje rolki: Powerslide Imperial
Jeżdżę od: 0- 4-2014

Re: Upadki

Post autor: czyku » wt czerwca 24, 2014 3:13

A czym różnią się woskowane od zwykłych?

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Upadki

Post autor: kamilspider » wt czerwca 24, 2014 4:18

Woskowane od zwykłych sznurowadeł różnią się tym, że te pierwsze są woskowane, lepiej i łatwiej się dociągają i mają zazwyczaj dłuższą żywotność od zwykłych.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Upadki

Post autor: Toudi » wt czerwca 24, 2014 7:06

Jak masz bawełniane, to możesz sobie nawoskować sam.
Możesz też zamiast woskowania sznurować buty w sposób, który lepiej trzyma, niż tradycyjne sznurowanie w jodełkę.
Polecam sznurowanie w drabinkę.
Pozdrawiam
Piotr

czyku
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 20, 2014 9:53
Moje rolki: Powerslide Imperial
Jeżdżę od: 0- 4-2014

Re: Upadki

Post autor: czyku » śr czerwca 25, 2014 11:33

Panowie a co dokładnie rozumiecie przez regulacje szyny? Ponieważ apropo szyn wczoraj zamieniałem drugi raz kółka na przemian i przy okazji przestawiłem trochę szynę gdyż zauważyłem, że mam je na zewnątrz. Ustawiłem ją tak, że przód mam mniej więcej między dużym i tym drugim palcem (pomysł schematu od Zico z facebooka). Mimo to piętę trochę źlę ustawiłem bo bardziej do wewnątrz a powinna być raczej po środku tak?
Druga sprawa, co już dawniej zauważyłem. Gdy mam dokręcone kółka ( niektóre ) słabiej się kręcą od drugich. Jedne dokręcone na maksa kręcą się i kręcą, natomiast drugie chwile i stają. Domyślam się, że przez to rolki zwalniają. Na początku było mi to na rękę, ale teraz gdy już coraz bardziej się wczuwam to trochę obciąża. Gdy je poluzuje troszeczkę, kręcą się jak pozostałe ale klekoczą jak jakieś plastiki gdy jadę.

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Upadki

Post autor: GiS » śr czerwca 25, 2014 12:09

Co do szyny - ustaw, tak żeby było wygodnie i żebyś prosto stał na rolkach.

A co do dokręcania kółek i problemów z nimi -> tulejki.

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Upadki

Post autor: bj43 » śr czerwca 25, 2014 2:07

czyku pisze:... Druga sprawa, co już dawniej zauważyłem. Gdy mam dokręcone kółka ( niektóre ) słabiej się kręcą od drugich. Jedne dokręcone na maksa kręcą się i kręcą, natomiast drugie chwile i stają. Domyślam się, że przez to rolki zwalniają. Na początku było mi to na rękę, ale teraz gdy już coraz bardziej się wczuwam to trochę obciąża. Gdy je poluzuje troszeczkę, kręcą się jak pozostałe ale klekoczą jak jakieś plastiki gdy jadę.
Wymiary tulejek dla kółek:
viewtopic.php?f=5&t=7280
Pozdrawiam.

czyku
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 20, 2014 9:53
Moje rolki: Powerslide Imperial
Jeżdżę od: 0- 4-2014

Re: Upadki

Post autor: czyku » pt czerwca 27, 2014 5:03

No ok, ale one chodziły dobrze aż do pewnego momentu. Dodam, że rolki mam może 2 miesiące do tego intensywnie jeżdzę 2 tyg. A możliwe, że jest coś z tą śrubą? - możę ją nasmarować czy coś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”