rolki do freeride lub jazdy agresywnej 800 do max 1000

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

play69
Posty: 22
Rejestracja: czw czerwca 16, 2011 8:35
Jeżdżę od: 14 cze 2011

rolki do freeride lub jazdy agresywnej 800 do max 1000

Post autor: play69 » śr czerwca 12, 2013 11:04

Witam,

Dwa lata temu postanowiłem sprawdzić jak to jest skakać na rolkach. Jako że człowiek najpierw musi przed
biegiem nauczyć się chodzić kupiłem rollerblade fusion x3.

Stwierdzam po dwóch latach, że jeździć mniej więcej potrafię więc czas na coś więcej.

Pytanie 1: Czy powinienem kupić rolki do freeride czy jazdy agresywnej (chodzi mi o duży przeskok umiejętnościowy nie o preferencje)
Pytanie 2: Jakie rolki i gdzie powinienem kupić

Dodam tylko, że wczoraj byłem z żoną w decathlonie, gdzie z ciekawości założyłem rolkę Oxelo z dwoma kółkami. Przyznam szczerze,
że but był wyjątkowo wygodny i lekki (w stosunku do mojej rolki). Miałem wrażenie, że mogę w tej rolce stepować i skakać dużo przyjemniej
niż w wymienionych wyżej fusion x3. Stąd pomysł, żeby zmienić już coś w bardziej agresywnym kierunku (niekoniecznie rzecz jasna Oxelo :))

Pozdrawiam,
Michał

TeeeX
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 15, 2012 12:27
Moje rolki: SEBA FRX 80
Jeżdżę od: 09 maja 2012
Lokalizacja: Toruń

Re: rolki do freeride lub jazdy agresywnej 800 do max 1000

Post autor: TeeeX » śr czerwca 12, 2013 11:56

Z Fusionów możesz zrobić typową rolkę agresywną.
Wystarczy dokupić szynę, soulplate, kółka i kilka śrubek :P. No i zrobić otwory na soulplate w miejscach oznaczonych przez producenta.

Robiąc takiego customa możesz dostosować go do własnych potrzeb np. zrobić set pod powerblading.

play69
Posty: 22
Rejestracja: czw czerwca 16, 2011 8:35
Jeżdżę od: 14 cze 2011

Re: rolki do freeride lub jazdy agresywnej 800 do max 1000

Post autor: play69 » śr czerwca 12, 2013 12:01

Dzięki za odpowiedź ale trochę mnie zabiłeś ;) możesz mi coś doradzić? co dokładnie dokupić i gdzie?

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: rolki do freeride lub jazdy agresywnej 800 do max 1000

Post autor: waluś » śr czerwca 12, 2013 12:11

Obejrzyj sobie takie rolki jak Rollerblade Solo. Są na skorupie od Fusionów

play69
Posty: 22
Rejestracja: czw czerwca 16, 2011 8:35
Jeżdżę od: 14 cze 2011

Re: rolki do freeride lub jazdy agresywnej 800 do max 1000

Post autor: play69 » śr czerwca 12, 2013 12:32

Waluś wygląda to naprawdę bardzo dobrze. Czy po skierowaniu do sklepu zapytania (zeco etc.) o osprzęt konieczny do takiej modyfikacji jest szansa na odpowiedź z ich strony? Są gdzieś jakieś FAQi lub tutoriale z informacją jak zabrać się za takie przeróbki?

Jakie powinny być parametry tych części dla osoby która jest na początku przygody z jazdą agresywną?

Co umożliwiają takie płozy:

Obrazek

Rozumiem, że mogę na tym poskakać i zrobić jakiegoś grinda ale czy mogę w tym trochę pojeździć po mieście?
I jeszcze jedno pytanie - czym w praktyce różni się jazda na płozie z 4 kółkami (z tym dwa środkowe są maleńkie) od jazdy na 2?

Z góry dzięki za odpowiedź

TeeeX
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 15, 2012 12:27
Moje rolki: SEBA FRX 80
Jeżdżę od: 09 maja 2012
Lokalizacja: Toruń

Re: rolki do freeride lub jazdy agresywnej 800 do max 1000

Post autor: TeeeX » śr czerwca 12, 2013 1:05

Żeby zrobić set na miasto i na skatepark możesz założyć szynę Kizer z 80mm kółkami (na początek myślę, że stokowe kółka wystarczą)
http://www.zicoracing.com/pl/p/Szyny-Po ... olory/1471

oraz soulpate: http://www.zicoracing.com/pl/p/Rollerbl ... lates/1458
dzięki któremu będziesz mógł się poślizgać po murkach.

play69 pisze:Waluś wygląda to naprawdę bardzo dobrze. Czy po skierowaniu do sklepu zapytania (zeco etc.) o osprzęt konieczny do takiej modyfikacji jest szansa na odpowiedź z ich strony? Są gdzieś jakieś FAQi lub tutoriale z informacją jak zabrać się za takie przeróbki?

Jakie powinny być parametry tych części dla osoby która jest na początku przygody z jazdą agresywną?

Co umożliwiają takie płozy:

Obrazek

Rozumiem, że mogę na tym poskakać i zrobić jakiegoś grinda ale czy mogę w tym trochę pojeździć po mieście?
I jeszcze jedno pytanie - czym w praktyce różni się jazda na płozie z 4 kółkami (z tym dwa środkowe są maleńkie) od jazdy na 2?

Z góry dzięki za odpowiedź
Ad1. Takie płozy pozwalają na łatwiejsze ślizganie się po rurkach.
Ad2. Typową rolką agresywną raczej ciężko jeździ się po mieście. Jak dobrze pamiętam to mają 56mm kółka więc nie pozwalają na osiągnięcie niebotycznych prędkości.
Ad3. Raczej niczym ^^

Co do zakupów to proponuje najpierw pogadać z ziko. Powinien doradzić. No i musisz się zastanowić czy chcesz z tego zrobić typową rolkę agresywną czy hybrydę do powerblading.

play69
Posty: 22
Rejestracja: czw czerwca 16, 2011 8:35
Jeżdżę od: 14 cze 2011

Re: rolki do freeride lub jazdy agresywnej 800 do max 1000

Post autor: play69 » śr czerwca 12, 2013 2:38

a co powiecie o ewentualnym zakupie takich rolek?

Rollerblade - Solo Trooper 2012 za jakieś 530 PLN

w sumie soul plate + płoza + kółka wyniosą mnie prawie tyle co te rolki - pytanie czy są dobre do agresywniejszej jazdy po mieście od
moich fusion x3 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”