Rozmiar tulejek do łożysk Rollerblade

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

antagonista
Posty: 3
Rejestracja: pn sierpnia 13, 2012 10:11
Jeżdżę od: 01 cze 2012

Rozmiar tulejek do łożysk Rollerblade

Post autor: antagonista » pn sierpnia 13, 2012 10:30

Witam,

Niedawno zaczęłam rolkować, głównie slalom i hokej. Jeżdżę na fitnessówkach Evo-Action kupionych kilka lat tamu "na ślepo", bez zwracania uwagi na jakiekolwiek specyfikacje. Nie stać mnie na razie na pożądne rolki, więc postanowiłam chociaż zmienić kółka i łożyska w obecnych. Tu pojawił się problem. Kupiłam kółka <nie podajemy linków>/show_item.php?item=2555557862 Rollerblade'a. Nie mam pojęcia, jakie łożyska i tuleje dopasować. Myślę nad <nie podajemy linków>/show_item.php?item=2543025532, lecz nie mają tulejek w komplecie. Moje pierwsze pytanie - czy pokazane przeze mnie łożyska uważacie za dobre? Drugie pytanie - czy będą pasowały do kółek, które kupiłam? Trzecie pytanie, najważniejsze - jaki rozmiar tulei kupić? 6mm czy 8mm? <nie podajemy linków>/powerslide-tulejki-8m ... 56903.html lub <nie podajemy linków>/rollerblade-tulejki-8 ... 13580.html byłyby ok?

Proszę o rady, bo nie chcę kupić w ciemno czegoś, na czym się zupełnie nie znam.

Pozdrawiam,
antagonista

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rozmiar tulejek do łożysk Rollerblade

Post autor: Doody » pn sierpnia 13, 2012 11:03

Łożyska do których link wkleiłaś będą do kół pasowały. Tuleje trzeba dopasować do osi, tzn. sprawdź jaką średnicę mają śruby mocujące kółka i takie właśnie tuleje kup.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

antagonista
Posty: 3
Rejestracja: pn sierpnia 13, 2012 10:11
Jeżdżę od: 01 cze 2012

Re: Rozmiar tulejek do łożysk Rollerblade

Post autor: antagonista » wt sierpnia 14, 2012 12:01

Doody pisze:Łożyska do których link wkleiłaś będą do kół pasowały. Tuleje trzeba dopasować do osi, tzn. sprawdź jaką średnicę mają śruby mocujące kółka i takie właśnie tuleje kup.
Dziękuję za odpowiedź (: Będą 8 mm. Kolejne pytanie - które tuleje wybrać? Tzn. z tego, co wizualnie przedstawiają, różnią się między sobą i nie mam pojęcia, czy trzeba je jakoś konkretnie dopasować do łożysk, czy jak... <nie podajemy linków>/lozyska-do-rolek-roll ... 07961.html Te łożyska. A tuleje: <nie podajemy linków>/powerslide-tulejki-8m ... 56903.html , <nie podajemy linków>/rollerblade-tulejki-8 ... 13580.html , <nie podajemy linków>/tuleje-dystansowe-4-s ... 73818.html ? Te ostatnie całkowicie różnią się od poprzednich. Czy potrzebuję znać szerokość tulei, a jeśli tak, to jak ją sprawdzić?

antagonista
Posty: 3
Rejestracja: pn sierpnia 13, 2012 10:11
Jeżdżę od: 01 cze 2012

Re: Rozmiar tulejek do łożysk Rollerblade

Post autor: antagonista » wt sierpnia 14, 2012 12:26

Kupiłam, zobaczymy, co z tego będzie ;) Jeśli jeszcze czegoś nie będę wiedziała, poproszę o pomoc.

Pozdrawiam,
antagonista

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rozmiar tulejek do łożysk Rollerblade

Post autor: Doody » wt sierpnia 14, 2012 8:25

Bierz tuleje z linku 1 lub 2, tuleje z linku 3 są przeznaczone do łożysk micro (688) ale wtedy musisz mieć też mniejsze gniazdo w kole lub adapter no i łożyska 688. Tak poza tym to nie wiem czy ich potrzebujesz - przecież powinny być w starych kółkach?

Ogólnie, to szkoda że nie zapytałaś przed kupnem kółek, bo najprawdopodobniej w twoje szyny wchodzą koła większe niż 70mm które kupiłaś. Z drugiej strony dobrze że wybrałaś Rollerblade, a nie jakieś NILS, Signa czy inne g.... którego pełno jest na A portalu.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”