Dla tych co zaczynaja :-)

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

mal999
Posty: 1
Rejestracja: pt października 01, 2004 12:26
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Dla tych co zaczynaja :-)

Post autor: mal999 » pt października 01, 2004 12:30

Helo ! Od pol roku staram sie nauczyc jezdzic nie jest to wcale proste a bardzo podoba mi sie jazda na rolkach. Na sciezkach Ci co jezdza bardzo dobrze patrza z politowaniem na takie poczatkujace jak ja. Mam pytanko: czy jest w Krakowie klub czy jakas szkolka jazdy na rolkach? W moim wieku :-) to moze niepowazne tak jezdzic ale mi sie podoba i chce sie nauczyc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » pt października 01, 2004 1:31

Czesc:)

Niestety nie znam zadnych klubow z Krakowa.

A co do jazdy to sie nie przejmuj, kazdy sie kiedys uczyl :)
Zreszta, czlowiekowi sie wydaje, ze umie jezdzic, a w sobote sam sobie podlozylem noge i wylozylem sie jak dlugi ;-)

Zycze samych przyjemnosci z jazdy na rolkach i zapraszam do Poznania na wspolne rolkowanie :)
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

mata

Post autor: mata » wt października 19, 2004 6:59

ja jestem z Bytomia i nie mam gdzie jeździć
bardzo bym chciała się nauczyć

anaya

Post autor: anaya » wt marca 29, 2005 6:15

Mam pytanie.. Wy tak z ta jazda.. to rekreatywenie?? Ja ucze sie jazdy agresywnej!! I to jest dopiero to!! A na rekretkach to jezdze juz hoho.. tzn od 6 roku zycia:D Tez jestem z Krakowa!! no to pozdrowki!! pa!!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » czw kwietnia 14, 2005 1:40

Heh, nie tylko jazda rekreacyjna;) Gramy w hokeja, jeździmy agresywnie, fitnessowo - jesteśmy wszechstronni;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Gość

Post autor: Gość » śr kwietnia 27, 2005 3:32

Mam pytanko...
Czy nie ma tam u was ludzi, którzy jeżdżą dopiero od roku i się uczą jazdy agresywnej ?
A tak w ogóle to ja jestem z Elbląga,mam 14 lat i szukam kogoś kto by mnie nauczył jeżdzic. Interesuje mnie jazda agresywna!!!!!!!!!! :roll:

Awatar użytkownika
Dora
Posty: 28
Rejestracja: czw września 29, 2005 1:09
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: warszawa służewiec
Kontakt:

Post autor: Dora » czw września 29, 2005 1:51

o matko kochana a ja dopiero chcę zacząć jeździć...uwielbiałam to w dzieciństwie...ech...zazdroszczę wam ale cóż lepiej późno niż wcale...
póki co nie mam pojęcia co to jest jazda fitnesowa i inne takie...ja na razie mam zamiar jeździć do pracy...ale jestem szatan ze Służewieckich wyścigów więc chyba s rozkręce...liczę na wasze wsparcie..jak by co ..
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » czw września 29, 2005 1:58

Jazda fitnesowa to taka jazda dla utrzymania/poprawienia kondycji.
Jest to polaczenie sportu z rozrywka.

Jak dawno nie jezdzilas to zacznij od jazdy fitnesowej... wiekszosc ludzi tak zaczyna, potem sie mozna rozkrecic i bic rekordy :)))

Jeżeli jeszcze nie czytałaś to spojrz na strone Zica - dokładnie dział o rolkach - http://www.zico-skating.com/rolki.htm

Poza tym jest tez grupa rolkarzy z warszawy, na pewno Tobie pomogą z nauką.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » pt września 30, 2005 10:26

Czesc wszystkim poczatkujacym (i nie tylko)!

Nie przejmujcie sie glupimi minami, usmieszkami itp. ludzi, ktorzy juz jako tako jezdza. Z moich wieloletnich obserwacji wynika, ze ci, co NAPRAWDE dobrze jezdza, nie zachowuja sie na ogol w taki sposob, a nawet czasami zdarza sie, ze podjada i dodadza otuchy lub udziela paru rad. Za to faktycznie reaguja tak glupio przewaznie ci, ktorzy jezdza juz nieco lepiej od nas, nawet potrafia jakies triki proste wykonac, a pozniej wykladaja sie na malym garbie :)
Mimo, ze jezdze od wielu lat, to jezdze jak pierdola - jazda w za duzych rolkach :) - i takie miny nieraz widze. Jednak nic i nikt nie jest w stanie odebrac mi przyjemnosci z jazdy, nawet taki przyglup z wykrzywionym ryjem :D :twisted:
Wniosek: jesli jazda Was bawi, to sie bawcie i niewazne kiedy i czy wogole osiagniecie jakis "wyzszy" stopien wtajemniczenia. Dla mnie nie ma na sezon letni lepszego poprawiacza humoru i odstresowywacza niz role. Czego im Wam wszystkim zycze :)

Pozdrawiam,
wyrolowany robal.

Kahna
Posty: 4
Rejestracja: sob listopada 05, 2005 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Do Mal999

Post autor: Kahna » sob listopada 05, 2005 9:28

I co, znalazłeś/aś coś? bo ja mam podobną sytuację:)

Kahna
Posty: 4
Rejestracja: sob listopada 05, 2005 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kahna » sob listopada 05, 2005 10:02

Hihi, teraz zobaczyłam, że Mal wysłał ten post w X ubiegłego roku, więc chyba mojego posta nie przeczyta:)

Marfackib
Posty: 4
Rejestracja: czw stycznia 12, 2006 11:22
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Marfackib » czw stycznia 12, 2006 11:58

Witam wszystkich. Mam 40 lat. Biegam, pływam, jeżdżę na rowerze, startuję w maratonach MTB. 2 dni temu kupiłem pierwsze rolki. Chcę się na nich przygotować do maratonu Poznańskiego. Może ktoś poda kilka cennych wskazówek do "zupełnie zielonego rolkarza", dodam, że nigdy nie jeździłem na rolkach. Pozdrawiam Marek.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pt stycznia 13, 2006 11:05

Witamy nowego Kolegę.
Takie tematy już były. Szukaj na forum min.:
http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=228
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
PawelS
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 165
Rejestracja: pt maja 13, 2005 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawelS » sob stycznia 14, 2006 12:03

Znam ten ból. 2 lata temu miałem ten sam problem. Rolki kupiłem w maju, we wrześniu zaliczyłem maraton w przyzwoitym czasie. Problem nie jest w nauczeniu sie jazdy na rolkach, tylko w ogólnej sprawności i wydolności. Jeśli nie zapomniełeś jezdy na łyżwach, a podobno tego się nie zapomina (a może to na rowerze?), to wiekszego problemu nie będzie. Zupełnie inna para kaloszy to hamowanie! No i trzeba troche pojeździć, żeby na rolkach czuć sie całkiem pewnie, upadki są bolesne! Z rolkami problem polega głównie na tym, że nie za bardzo jest gdzie trenować, a szczególnie biegać szybko. Jazda w tempie rekreacyjnym, poza otrzaskaniem się ze sprzetem, na prawdę nie wiele wnosi. Jeśi Twoim celem jest pokonanie trasy maratonu, to na dobrą sprawę można to zrobić prawie bez treningu (przy odpowiedniej sprawności biegowej). Jeśi jednak zakładasz uzyskanie przyzwoitego wyniku, to polecałbym trening, który ja zastosowałem. Przede wszystkim wydolność - jako regularny uczestnik maratonów lekkoatletycznych przygotowywałem się jak do każego maratonu. Dodatkowo rolki ze 2 razy w tygodniu po około 20 km. ale wyłącznie pod kątem techniki pozwalającej na osiąganie jak największej prędkości. Wożenie się na rolkach nie pomaga zbyt wiele. Jeśli biegasz regularnie, to wydolność raczej masz wystarczającą. Może piszę tu herezje, ale jestem biegaczem, który rolki traktuje jako dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Głównie dlatego, że w moim ulubionym maratonie rolkarze startują osobno dzień wcześniej, więc mogę wystartować 2 razy. O zgrozo, ostatnio aby poprawić życiówkę bardziej walczę na rolkach niż w biegu!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”