problem z nierownomiernym obciazaniem nog

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Skorpio
Posty: 8
Rejestracja: pn czerwca 13, 2011 10:40
Jeżdżę od: 12 cze 2011

problem z nierownomiernym obciazaniem nog

Post autor: Skorpio » pn maja 21, 2012 9:11

Ucze sie jezdzic (bo jazda to tego jeszcze nazwac nie mozna) drugi sezon i juz wczesniej zauwazylem moj problem, ale myslalem, ze w miare jezdzenia "samo sie" poprawi. Chodzi o to, ze nie potrafie jechac z wysunieta lewa noga. Z prawa nie mam problemu, a jak probuje wysunac lewa, trace rownowage. Jezdzilem zima na lyzwach i problem byl ten sam. To dosc klopotliwe kiedy chce sie skrecic w lewo (na lyzwach skrecam w lewo przekladanka, ale moje wrotki sa na to chyba za szerokie - nogi sie placza, zreszta nie chodzi mi o omijanie porblemu tylko rozwiazanie go). Poza tym po 20 min jazdy (na lyzwach tez) boli mnie lewa stopa (prawa nie) - tak jakbym ja bardziej obciazal.

Poradzcie prosze co zrobic, zeby to poprawic. Dodam, ze jestem praworeczny - nie wiem, czy to moze miec jakis zwiazek. Nie widzialem na forum podobnego tematu, ale moze ktos w Was mial podobne trudnosci i jakos sobie poradzil - bede wdzieczny za podpowiedz.

Aha, nie jezdze na rolkach tylko na wrotkach SkorpionSkates, ale skoro na lyzwach mam to samo, to chyba nie jest kwestia sprzetu.

Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: problem z nierownomiernym obciazaniem nog

Post autor: konrad654 » pn maja 21, 2012 3:02

chyba po prostu masz jedną nogę bardziej "rozwiniętą". Ja właśnie teraz staram się teraz lewą prowadzić przed prawa np. na zakrętach i T-stopa na lewej(b. dziwne uczucie i trudno utrzymac nogę :mrgreen: ). Po prostu chyba trzeba ćwiczyć

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: problem z nierownomiernym obciazaniem nog

Post autor: julek1967 » pn maja 21, 2012 4:07

Najlepiej będzie jak poprosisz kogoś tam gdzie jeździsz,aby Ci dał parę wskazówek jak poprawić jazdę.Pokarzesz mu problem i będzie łatwiej coś zaradzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”