Damskie vs Męskie

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Dariusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwietnia 21, 2012 11:27
Jeżdżę od: 25 kwie 2012

Damskie vs Męskie

Post autor: Dariusz » ndz kwietnia 22, 2012 12:55

Witam serdecznie,

Wpadłem dziś, a w zasadzie wczoraj na pomysł aby za kupić sobie rolki w których mógłbym dojeżdzać do pracy. Wiec zaczołem poszukiwańia od ceneo i mam już dwa typy. Zaznaczam że tak na prawde zaczynam przygode z rolkami. Jako dziecko jezdzilem na plastikowych rolkach które dostalem na komunie, ale to było dawno temu. Teraz ślizgam sie na łyżwach ale tylko dwa no może trzy razy w sezonie. Chciąłbym jeżdzic spokojnie po mieście na asfalcie i kostce brukowej. Z czasem nauczyć sie jakś obrotów czy jazdy tyłem może jakiś skoków z krawężnika to wszystko.

Rollerblade - Spark 80 odrazu wpadły mi w oko i okazało sie że na forum często je polecacie. Wyczytalem że mają obniżony środek ciężkości co ułatwia naukę początkującym takim jak ja. Ale pojawia sie problem gdyż mam bardzo małą stope, rozmiar buta 39 i męskie modele zaczynające sie od 41 są za duże. Stąd moje pytania czy zastosowany w damskim modelu system Womens' fit który sprawia że but jest bardzej wyprofilowany pod damską stope nie będzie mi przeszkadzał. Zostaje jeszcze kwestia koloru może mało ważna ale zawsze w internecie sa szare z błekitnymi wstawkami czy są w innej wersji kolorystycznej?

Powerslide - Phuzion 1 Urban wydają sie w porzadku jest mój rozmiar i bradzo mi sie podobają, ale "zawsze jest jakieś ale" wydają sie wyższe. Czy nadają sie dla początkującego?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Damskie vs Męskie

Post autor: zico » ndz kwietnia 22, 2012 8:24

Męskie modele Spark zaczynają się od rozmiaru 38 to tak dla ścisłości.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
kondraxk
Posty: 48
Rejestracja: czw marca 15, 2012 8:30
Moje rolki: Fusy 84
Jeżdżę od: 0- 0-2003

Re: Damskie vs Męskie

Post autor: kondraxk » ndz kwietnia 22, 2012 11:17

Pomysł dojazdu rolkami do pracy gorąco popieram i witam w klubie :D. Tymniemniej z tego co piszesz, równie gorąco polecam bardzo dobrze opanować co najmniej jeden sposób zwalniania/hamowania, oraz zakupić komplet ochraniaczy + kask.

Dariusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwietnia 21, 2012 11:27
Jeżdżę od: 25 kwie 2012

Re: Damskie vs Męskie

Post autor: Dariusz » ndz kwietnia 22, 2012 1:23

zico pisze:Męskie modele Spark zaczynają się od rozmiaru 38 to tak dla ścisłości.
Czyli po prostu wymyśliłem sobie problem. Zajżałem do twojego sklepu i faktycznie są nawet w komplecie z ochraniaczami :)

Interesuje mnie jeszcze czy w jakiś sposób odradzacie zakup tych Powerslidów. Bo oprócz damsiej stopy mam troche kobiecą nature :P i strasznie podobają mi sie te Phuziony :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Damskie vs Męskie

Post autor: zico » ndz kwietnia 22, 2012 1:41

Sparki mają najniżej osadzony środek ciężkości oraz wyciągany but wewnętrzny, są też lżejsze, choć to mniej ważny element niż 2 pierwsze, m.in. dlatego są częściej wybierane.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Dariusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwietnia 21, 2012 11:27
Jeżdżę od: 25 kwie 2012

Re: Damskie vs Męskie

Post autor: Dariusz » ndz kwietnia 22, 2012 8:24

Byłem dziś w sklepie i mierzyłem co prawda troche z duże Sparki rozmiar 41 w sumie ok ale jakoś dziwnie ciasno trzymały pięte. Boje sie że mogą mi obcierać kostke.

Mierzylem też Powerslide Phuzion 4 ale to zupełnie inna bajka zupełnie nie pasowały tak samo jak jakieś K2. Za to jak mierzylem Pro 80 Bladerunner to były całkiem wygodne chyba najbardziej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”