Pytania od nowicjusza

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Flymo
Posty: 1
Rejestracja: pn marca 26, 2012 4:33
Moje rolki: Signa Sport
Jeżdżę od: 26 mar 2012

Pytania od nowicjusza

Post autor: Flymo » pn marca 26, 2012 4:49

Mam rolki od 2ch lat - kupione pod wpływem przypływu gotówki, zostawione w kącie.

Teraz chciałbym się nauczyć jeździć - Rolki to Signa Sport do jazdy rekreacyjnej, z kółkami 70mm.
Dziś wyszedłem pierwszy raz - gleby zaliczone, ale kawałek przejechałem... Mam jednak problem z jedną nogą - Gdy odpycham się prawą nogą, rolka ucieka mi do asfaltu (tak jakbym nie miał kostki, rolka się kładzie.)

Kiedyś pamiętam za młodego umiałem jeździć, ale tylko po kostce brukowej.

Jakieś wskazówki dla początkującego?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pytania od nowicjusza

Post autor: zico » pn marca 26, 2012 5:07

Rolki dobrze nie trzymają, po prostu. To jest podstawa.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pytania od nowicjusza

Post autor: Doody » pn marca 26, 2012 5:09

No właśnie i tu się pojawia problem, niestety Signa Sport ma ten mankament, że z dobrym sprzętem ma niewiele wspólnego dlatego też ciężko powiedzieć czy np. ich konstrukcja (ustawienie szyny względem buta) też nie jest problemem, a na pewno stabilizacja w kostce nie jest dobra.
Flymo pisze:Kiedyś pamiętam za młodego umiałem jeździć, ale tylko po kostce brukowej.

Koła wpadały Ci w szczeliny między kostkami i jechałeś jak po szynach!? :shock: hmmm ... czegoś tu nie rozumiem, a po asfalcie nie umiałeś?

Co do rady staraj się aby wektor siły był pokrywał się z pionową osią szyny w obydwu rolkach, mówiąc prościej staraj się trzymać kolano kostkę i koła w jednej płaszczyźnie.

Aby wzmocnić mięśnie możesz robić np. ćwiczenie polegające na wspięciach na palce.

Ale tak czy inaczej zastanów się nad wymianą sprzętu, a uwierz mi że odczujesz różnicę.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

martita1606
Posty: 2
Rejestracja: śr kwietnia 11, 2012 9:35
Jeżdżę od: 10 sty 2000

Re: Pytania od nowicjusza

Post autor: martita1606 » pt kwietnia 13, 2012 8:36

Witam, czy mogę liczyć na pomoc, chce kupić sobie łyżwowrotki lecz nie mam o tym pojęcia , mogę wydać 250\zł, będę jeździć na zwykłej drodze i to nie codziennie raczej rekreacyjnie, jeździłam ładnych kilka lat temu, i nadal mam chęć.
Szukałam na allegro jest dużo lecz jakie wybrać, proszę o pomoc.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Pytania od nowicjusza

Post autor: worrmss » pt kwietnia 13, 2012 8:51

Pani Marto, w tej cenie na tym forum nikt nie poleci żadnych rolek, albowiem taka kwota jest za mała na sprzęt godny polecenia. Nie znam wagi, lecz dobre rolki w dobrej cenie to RB Spark 80. Można ew. szukać czegoś używanego.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pytania od nowicjusza

Post autor: Doody » sob kwietnia 14, 2012 8:59

martita1606 pisze:Witam, czy mogę liczyć na pomoc, chce kupić sobie łyżwowrotki lecz nie mam o tym pojęcia , mogę wydać 250\zł, będę jeździć na zwykłej drodze i to nie codziennie raczej rekreacyjnie, jeździłam ładnych kilka lat temu, i nadal mam chęć.
Szukałam na allegro jest dużo lecz jakie wybrać, proszę o pomoc.
pozdrawiam
Zobacz pierwszy post w tym temacie - jeśli chcesz mieć takie problemy z techniką i jeszcze wiele innych + problemy ze sprzętem to kup rolki za 250,00 zł jeśli ich nie chcesz dozbieraj co najmniej drugie tyle.

Możesz się w tej cenie ewentualnie za używkami rozejrzeć ale tak jak napisał worrmss, abyśmy Ci doradzili musisz podać więcej danych: jak chcesz jeździć, gdzie, ile ważysz itd.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

martita1606
Posty: 2
Rejestracja: śr kwietnia 11, 2012 9:35
Jeżdżę od: 10 sty 2000

Re: Pytania od nowicjusza

Post autor: martita1606 » sob kwietnia 14, 2012 9:09

Witam, szukam rolek do jazdy rekreacyjnej nic szczególnego, miejscem do jazdy to typowa ulica , niestety nie ma nic ciekawego koło mojej małej miejscowości, mam 175wzrost i waż jakieś 63kg, nie chciałam czegoś droższego ponieważ wiem że tego nie wykorzystam do końca, ale coś takiego aby wyczytało po prostu zwykła Zajda na ulucy i nie rozpadło się po roku użytkowania.

A co powiecie np, o takich-proszę uwzględnić że jeżdżę amatorsko
<nie podajemy linków>/rolki-fitness-rollerb ... 79869.html

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pytania od nowicjusza

Post autor: zico » sob kwietnia 14, 2012 10:47

Odpuść sobie, te rolki to nie są Rollerblade, to są Bladerunner. Poszukaj na forum.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”