Rolki trudniejsze od jazdy na łyżwach - WYŻALĘ SIĘ

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Auguro
Posty: 24
Rejestracja: pn marca 19, 2012 11:14
Moje rolki: FILA Wave Alu Man 84mm
Jeżdżę od: 19 mar 2012

Rolki trudniejsze od jazdy na łyżwach - WYŻALĘ SIĘ

Post autor: Auguro » wt marca 20, 2012 1:38

Przez córkę zacząłem jeździć na łyżwach, doszło do tego że chodziłem w tym roku na tor czasem po dwa razy dziennie, raz z córką a wieczorami sam. Tak się zaraziłem, że musiałem codziennie przejechać co najmniej 10 km (godziny pracy toru nie pozwalały mi na więcej). Wiedząc że tor nie będzie czynny cały rok zakupiłem rolki naiwnie myśląc że to tak samo proste jak łyżwy. No i się przejechałem. Oczywiście wcześniej pośledziłem forum i przygotowałem się w kwestii bezpieczeństwa. Rolki wybrałem organoleptycznie - takie które najlepiej leżały mi na STOPIE no i trochę przez sentyment do zakupionych łyżew zakupiłem File na kółkach 84mm/83A.
Wczoraj postanowiłem je wypróbować. Pojechałem na drogę rowerową do Powsina... tak wiem zły wybór ;). Po przejechaniu kilomtera i zaliczeniu wywrotki wróciłem załamany do domu. (ochraniacze na nadgrastki wyglądają jakbym jakiś fristajl uprawiał).

Nie wiem co źle robię, dzisiaj wybiorę trasę polecaną na mapkach z Waszego forum, ale i tam ma doła. Myślałem że ziuuu i jade, a tu porażka. Jeśli codziennie będę jezdził 10 km to po jakim czasie będę czuł się bezpiecznie? Czy to że jeżdżę na łyżwach jest jakimś utrudnieniem w nauce na rolkach z powodu nawyków lodowiskowych?

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: Rolki trudniejsze od jazdy na łyżwach - WYŻALĘ SIĘ

Post autor: konnaczynka » wt marca 20, 2012 1:48

ja też zaczynałam na łyżwach, teraz uczę się na rolkach - miałam wrażenie jakbym z wyścigówki przesiadła się do tira :lol: , ale już chyba zaczynam się przełamywać - na biodrze mam wielkiego siniaka, wszystkie ochraniacze już przetestowane bo gleba była jak się patrzy, ale to nic...
Porad żadnych nie udzielę, ale może pomoże Ci świadomość, że nie jesteś sam :mrgreen:
No dobra, Ja mam lepiej, bo mam cały sztab szkoleniowców :mrgreen: Szczęściara ze mnie

Dantierre
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: ndz lipca 03, 2011 8:12
Moje rolki: rollerblade spark alu /twister
Jeżdżę od: 01 paź 2010

Re: Rolki trudniejsze od jazdy na łyżwach - WYŻALĘ SIĘ

Post autor: Dantierre » wt marca 20, 2012 7:36

No droga do powsina nie jest szczególnie szczęśliwa.
Pojedź sobie na jakiś placyk czy boisko szkolne swojej córki i na spokojnie poeksperymentuj. Im więcej będziesz jeździł tym szybciej załapiesz o co w tym chodzi. Sam niewiele umiem ale z czasem staję się pewniejszy i próbuję nowych rzeczy.

Głowa do góry. Podstawa to się nie załamywać.

P.S Może w tym roku chłopaki z Polskater znów będą organizować zajęcia z jazdy na rolkach (szczerze na to liczę). Sporo fajnych rzeczy będziesz mógł się nauczyć :)

Auguro
Posty: 24
Rejestracja: pn marca 19, 2012 11:14
Moje rolki: FILA Wave Alu Man 84mm
Jeżdżę od: 19 mar 2012

Re: Rolki trudniejsze od jazdy na łyżwach - WYŻALĘ SIĘ

Post autor: Auguro » wt marca 20, 2012 8:14

Takie zajęcia to super sprawa by była. Jeszcze jedno pytanie. Jaka jest najstabilniejsza pozycja postojowa dla początkującego. Kombinuje układanie rolek w literę T, ale może jest lepszy pomysł.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki trudniejsze od jazdy na łyżwach - WYŻALĘ SIĘ

Post autor: zico » wt marca 20, 2012 8:16

T
lub
V + ugięte nogi w kolanach + jeszcze w razie braku równowagi ręce na kolanach (sylwetka pochylona do przodu).
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Re: Rolki trudniejsze od jazdy na łyżwach - WYŻALĘ SIĘ

Post autor: robal » ndz kwietnia 01, 2012 8:47

Czesc!

A to dziwne, bo u mnie jest odwrotnie: przez wiele lat byly lyzwy, pozniej nic, nastepnie pare lat rolki, a 3 lata temu powrot na lyzwy. I ten ostatni etap okazal sie STRAAAASZZZZNY! ;) Na rolkach jakies opory sa, a lyzwy jada bez mojego udzialu ;) i dokladnie tam, gdzie one chca, a nie ja ;) :D
Moze to po prostu kwestia nastawienia psychicznego, ze to bedzie tak samo, a jednak nie jest - bez wzgledu na to, 'w ktora strone' zmieniamy sprzet.

Pozdrawiam,
robal.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”