Nowe Rollerblady i dwa pytania

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Pkarpiozo
Posty: 10
Rejestracja: czw marca 15, 2012 9:11
Moje rolki: Rollerblade Fusion X3
Jeżdżę od: 01 sty 2012

Nowe Rollerblady i dwa pytania

Post autor: Pkarpiozo » czw marca 15, 2012 9:22

Witam na forum, moj pierwszy post.

Wlasnie kupilem Fusion X3 po przeczytaniu mnostwa threadow.

I....wlasnie nawet w nich jeszcze nie jezdzilem, a

Dwa z kolek jak je krece reka delikatnie tykaja, miarowo.

Drugi problem, jedno z kolek w drugiej rolce zatrzymuje sie po okolo 2, moze 3 obrotach, odstaje wyraznie od reszty.

Czy da sie to rozwiazac czy moze zaniesc je do sklepu i domagac sie wymiany na nowe?


Dzieki, pozdrawiam.

Piotr

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowe Rollerblady i dwa pytania

Post autor: Doody » czw marca 15, 2012 9:33

Kółko które się zatrzymuje chwyć i dość mocno spróbuj przekszywić w jedną i drugą stronę - tak jakbyś łamał. Możliwe że tulejka lepiej się ustawi i kółko się będzie lepiej kręciło.

Cykaniem jeśli nie jest zbyt mocne - się nie przejmuj - jak będziesz jechał nie będzie go słychać.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Pkarpiozo
Posty: 10
Rejestracja: czw marca 15, 2012 9:11
Moje rolki: Rollerblade Fusion X3
Jeżdżę od: 01 sty 2012

Re: Nowe Rollerblady i dwa pytania

Post autor: Pkarpiozo » czw marca 15, 2012 9:47

Doody pisze:Kółko które się zatrzymuje chwyć i dość mocno spróbuj przekszywić w jedną i drugą stronę - tak jakbyś łamał. Możliwe że tulejka lepiej się ustawi i kółko się będzie lepiej kręciło.

Cykaniem jeśli nie jest zbyt mocne - się nie przejmuj - jak będziesz jechał nie będzie go słychać.

Cykaja w prawej rolce ktora byla na wystawie kilka dni, moze spadla albo nakladano ja do przymierzania i cos sie stalo,

Kolko wolno-chodzace: odkrecilem trzpien wyjalem kolko zalozylem i dokrecilem , chodzi juz ok.

Przy zdejmowaniu kolka tykajacego nie moglem zalozyc go z powrotem bo cos sie w srodku przeswitu pojawilo na drodze, jakis metallwy pierscien ktory raz sie pojawial a raz wracal do polozenia normalnego, ktore umozliwialo wlozenie trzpienia, musialem potrzasac, poobracac kolko zanim ten metalowy cuś sie chowal na tyle, aby trzpien przeszedl, czy to normalne? Moze lozysko jest rozwalone jezeli cos sie tam przesuwa?

Dantierre
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: ndz lipca 03, 2011 8:12
Moje rolki: rollerblade spark alu /twister
Jeżdżę od: 01 paź 2010

Re: Nowe Rollerblady i dwa pytania

Post autor: Dantierre » czw marca 15, 2012 9:49

Ten przesuwający się pierścień to normalne :)

Pkarpiozo
Posty: 10
Rejestracja: czw marca 15, 2012 9:11
Moje rolki: Rollerblade Fusion X3
Jeżdżę od: 01 sty 2012

Re: Nowe Rollerblady i dwa pytania

Post autor: Pkarpiozo » czw marca 15, 2012 10:03

Dantierre pisze:Ten przesuwający się pierścień to normalne :)


Ok. Dzieki za pomoc. Wyregulowalem w miare juz te koleczka. Jutro pojde wyprobowac. Lodowisko zamkniete, trzeba sie przerzucic na koleczka.

Waze 94 (i caly czas spada;) czy kolka 80a nie sa aby zmyt miekkie, no niestety takie sa tu fabrycznie zamontowane. W sklepie byly jeszcze RB XT 84, ale ze wzgledu na kostke brukowa miejscami na mojej trasie sklonilem sie ku fusion X3.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe Rollerblady i dwa pytania

Post autor: zico » czw marca 15, 2012 10:11

Przy tej wadze te kółka zdecydowanie są za miękkie, ale spokojnie i tak je w końcu wymienisz :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”