Nauka jazdy - LINKS

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

ma_nea
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 215
Rejestracja: czw kwietnia 19, 2007 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ma_nea » wt kwietnia 24, 2007 12:09


lenka
Posty: 9
Rejestracja: wt kwietnia 24, 2007 10:34

Post autor: lenka » wt kwietnia 24, 2007 11:38

Hej! Jestem tu nowa i wszystko co wiąże się z jazdą na rolkach jest dla mnie – nowe i ekscytujące. Dziś po raz pierwszy nałożyłam rolki. Powiedzmy, że równowagę złapałam i nawet dojechałam do końca chodnika i z powrotem :) Filmiki obejrzałam, ale obawiam się, że nie bardzo mi pomogą. Zastanawiam się, czy istnieje jakaś szkółka nauki jazdy w naszym pięknym kraju? Moja kobieca intuicja podpowiada mi, że bez porady doświadczonej osoby – daleko nie zajadę :( Bardzo chciałabym nauczyć się podstaw jazdy rekreacyjnej. Czy ktoś jest z Lublina na Forum?

Pozdrowionka. Lenka :)

Awatar użytkownika
Artus
Czterokółkowiec
Posty: 51
Rejestracja: czw maja 11, 2006 2:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: DUBLIN

Post autor: Artus » śr kwietnia 25, 2007 9:36

lenka pisze:Hej! Jestem tu nowa i wszystko co wiąże się z jazdą na rolkach jest dla mnie – nowe i ekscytujące. Dziś po raz pierwszy nałożyłam rolki. Powiedzmy, że równowagę złapałam i nawet dojechałam do końca chodnika i z powrotem :) Filmiki obejrzałam, ale obawiam się, że nie bardzo mi pomogą. Zastanawiam się, czy istnieje jakaś szkółka nauki jazdy w naszym pięknym kraju? Moja kobieca intuicja podpowiada mi, że bez porady doświadczonej osoby – daleko nie zajadę :( Bardzo chciałabym nauczyć się podstaw jazdy rekreacyjnej. Czy ktoś jest z Lublina na Forum?

Pozdrowionka. Lenka :)
Faktycznie z kims kto umie jezdzic szybciej idzie nauka. Ja uczylem sie sam ogladajac duzo filmikow i czytajac forum. Mistrzem jeszcze nie jestem ale czuje sie na rolach w miare pewnie. Nie poddawaj sie, rolki na nogi i cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc...
Be sure, you are happy...
Rollerblade GEO 1.3

lenka
Posty: 9
Rejestracja: wt kwietnia 24, 2007 10:34

Post autor: lenka » śr kwietnia 25, 2007 3:12

Artus pisze: Faktycznie z kims kto umie jezdzic szybciej idzie nauka. Ja uczylem sie sam ogladajac duzo filmikow i czytajac forum. Mistrzem jeszcze nie jestem ale czuje sie na rolach w miare pewnie. Nie poddawaj sie, rolki na nogi i cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc...
Dzięki za wsparcie. To ważne aby nie zniechęcić się na początku i pamiętać, że za każdym razem będzie lepiej. Szkoda, ze taki kawał drogi do Ciebie....bo w Lublinie tylko dzieci jeżdżą na rolkach....no może raz widziałam większego kolesia w TESCO :)
Dzisiejsza próba jazdy chyba wypadła lepiej . Raz się niegroźnie wywaliłam i raz mało co nie zaryłam twarzą o glebę. W sumie ok. Podniosłam się stosując pozę kota (podpierając się rękami) i próbowałam dalej ....:)

Mam pytanie o klamrę powyżej kostki: jak mocno trzeba ją zapinać?

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Andrzej » śr kwietnia 25, 2007 3:29

lenka pisze: Szkoda, ze taki kawał drogi do Ciebie....bo w Lublinie tylko dzieci jeżdżą na rolkach....
Napisz do Wełka i Małysza. Są na tym forum. Są z Tomaszowa Lubelskiego i pochodzą z jednego z najbardziej prężnych klubów rolkowych w Polsce. Bodajże nazywają sie TUKS Roztocze

jacek_8
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 11, 2006 12:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Busko Zdrój/miasto Óć
Kontakt:

Post autor: jacek_8 » śr kwietnia 25, 2007 5:23

Do Lenki:
Najbardziej zakręconym facetem w Lublinie jest Jurek Mieńko i kilku jego kolegów. Grają głównie w hokeja, ale robią też inne rzeczy na rolkach. Jurek ma sklep z częściami zamiennymi do AGD na ulicy Hutniczej. Komórki Ci nie podam bo nie jestem upoważniony, ale myślę, że sobie poradzisz. Lublin to nie NY. :D
Biedny wariat.
Sam to wiesz, że dla ludzi jest wariatem.
Lecz pieniądze, gdyby miał ekscentrykiem by się zwał.
To magia słów...

lenka
Posty: 9
Rejestracja: wt kwietnia 24, 2007 10:34

Post autor: lenka » sob kwietnia 28, 2007 3:14

Do Andrzeja i Jacka 8 – dzięki za info!

Do Tomaszowa mam tylko 90 km.... ale i tak bliżej niż do Dublina :roll:
Odnajdę wszystkich trzech :D Może coś poradzą.
jacek 8 pisze:Komórki Ci nie podam bo nie jestem upoważniony
A gygy posiada? (możesz wysłać na wp?)
jacek 8 pisze:Lublin to nie NY. :D
Jasne, jednak nie zamierzam spacerować po Hutniczej z transparentem "szukam Jurka Mieńko i jego kilku kolegów" :D Poza tym, wypraszam sobie, Lublin jest ok....ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne, jak mawiał były prezydent :D

Pozdrawionka. Lenka
"Ćwiczenie czyni mistrza"

Awatar użytkownika
XArturoX_KaFi_
Posty: 46
Rejestracja: sob kwietnia 28, 2007 7:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań/ Jeżyce
Kontakt:

Post autor: XArturoX_KaFi_ » wt maja 01, 2007 2:33

A macie cos do nauki agresywnej hehehe, co prawda dopiero po weekendzie długi będę miał roleczki to szukam juz, od czego mam zacząć jedzic się umie

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nauka jazdy - LINKS

Post autor: koziar2 » wt maja 01, 2007 7:36

Artus pisze: PS. Nie zamieszczajcie tutaj linkow z freestyle lub jazda agresywna, taka mala prosba :D

Powodzenia
:) <b>Xarturo24x</b>: trzeba chyba zalozyc nowy temat :)

Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nauka jazdy - LINKS

Post autor: malczan85 » wt maja 01, 2007 10:45

koziar2 pisze:
Artus pisze: PS. Nie zamieszczajcie tutaj linkow z freestyle lub jazda agresywna, taka mala prosba :D

Powodzenia
:) <b>Xarturo24x</b>: trzeba chyba zalozyc nowy temat :)
Będzie, Zico ma coś z tym zrobić. Trzeba być cierpliwym.
Dla niecierpliwych proszę o przejrzenie strony http://www.egocentrum.pl/index.php3?kat=9&art=161
Na tej stronie masz słownik o jeździe agresywnej, plan treningu, zasady bezpieczeństwa jak i wskazówki treningowe. Miłego czytania. :D
Nie robimy bałaganu :wink:
"Google moim przyjacielem" ;P

Awatar użytkownika
XArturoX_KaFi_
Posty: 46
Rejestracja: sob kwietnia 28, 2007 7:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań/ Jeżyce
Kontakt:

Re: Nauka jazdy - LINKS

Post autor: XArturoX_KaFi_ » wt maja 01, 2007 6:23

koziar2 pisze:
Artus pisze: PS. Nie zamieszczajcie tutaj linkow z freestyle lub jazda agresywna, taka mala prosba :D

Powodzenia
:) <b>Xarturo24x</b>: trzeba chyba zalozyc nowy temat :)
oczywiście bez 2 zdań :P ale tak jak napisał
malczan85 pisze:Będzie, Zico ma coś z tym zrobić. Trzeba być cierpliwym.
będziemy bez 2 zdań :) cierpliwymi Grzeczymi Userami :)

Darko1
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 11, 2007 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Darko1 » pt maja 11, 2007 11:48

Witam,
Mam 25 lat 20kg nadwagi i dziś pierwszy raz stanąłem na wrotkach (nie licząc wczorajszej nauki w domu na dywanie; P.S. w jeździe po przedpokoju jestem mistrzem :D ). Na drodze było jednak znacznie gorzej. Nie myślałem że można być taką pokraką i beztalenciem jak ja. Mam nadzieję ze jest to uleczalne bo po dzisiejszym dniu mam małą załamkę.

lenka
Posty: 9
Rejestracja: wt kwietnia 24, 2007 10:34

Post autor: lenka » czw maja 17, 2007 11:42

Darko1, nie przejmuj się brakiem umiejętności. Nikt nie rodzi się z rolkami na nogach :) Początki zawsze wymagają odrobiny trudu i samozaparcia. Z dania na dzień będzie coraz lepiej. Powodzenia!

Lenka
"Ćwiczenie czyni mistrza"

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » ndz maja 20, 2007 12:56

Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”