ćwiczenie na obniżenie postawy

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sstolper
Posty: 46
Rejestracja: wt lipca 05, 2011 8:55
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 01 maja 2011
Lokalizacja: Słupsk

ćwiczenie na obniżenie postawy

Post autor: sstolper » pt września 16, 2011 10:49

Miałem ostatnio okazję pograć trochę w hokeja na rolkach (tak na marginesie były to kije i piłka do unihokeja).
Mój starszy syn mnie trochę ponagrywał kamerą i widze że za bardzo sie prostuję. Myśle sobie, że może jest jakieś ćwiczenie na sucho które pozwoli obniżyc postawę. Prosze o ewentualne podpowiedzi, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ćwiczenie na obniżenie postawy

Post autor: zico » pt września 16, 2011 10:58

Przysiady - najprostsze ćwiczenie aby wzmocnić mięśnie, które są odpowiedzialne za niską postawę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

sstolper
Posty: 46
Rejestracja: wt lipca 05, 2011 8:55
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 01 maja 2011
Lokalizacja: Słupsk

Re: ćwiczenie na obniżenie postawy

Post autor: sstolper » pt września 16, 2011 11:52

Dzięki za podpowiedź. Też tak dedukowałem ale mięśnie nóg ponad kolanami mam spore (widać tą masę), pytanie czy wielkość idzie w jakość. Przy próbach jazdy obniżonej bolą mnie mięśnie grzbietu (wzdłóż kręgosłupa) i zewnętrzne od piszczeli ponizej kolan. Może to bedzie jakaś wskazówka.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: ćwiczenie na obniżenie postawy

Post autor: Doody » sob września 17, 2011 9:22

sstolper pisze:Dzięki za podpowiedź. Też tak dedukowałem ale mięśnie nóg ponad kolanami mam spore (widać tą masę), pytanie czy wielkość idzie w jakość. Przy próbach jazdy obniżonej bolą mnie mięśnie grzbietu (wzdłóż kręgosłupa) i zewnętrzne od piszczeli ponizej kolan. Może to bedzie jakaś wskazówka.
Na mięśnie przykręgosłupowe - szczególne w części lędźwiowej doskonałe jest ćwiczenie jak na obrazku poniżej:

Obrazek

Obciążenie jest zbędne.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: ćwiczenie na obniżenie postawy

Post autor: konnaczynka » pt marca 09, 2012 10:04

sstolper pisze:Dzięki za podpowiedź. Też tak dedukowałem ale mięśnie nóg ponad kolanami mam spore (widać tą masę), pytanie czy wielkość idzie w jakość. Przy próbach jazdy obniżonej bolą mnie mięśnie grzbietu (wzdłóż kręgosłupa) i zewnętrzne od piszczeli ponizej kolan. Może to bedzie jakaś wskazówka.
Z tego co wiem, za utrzymanie odpowiedniej postawy i równowagi odpowiedzialne są mięśnie głębokie placów i brzucha. Najlepsze ćwiczenie - martwy ciąg ze sztangą i przysiady ze sztangą, abs-y. Robiąc martwy ciąg zwróć uwagę to, żeby plecy były cały czas proste, brzuch napięty, sztanga blisko nóg, a w przysiadach ciężar na całych stopach, sztanga na wysokości kolan, kolana nigdy przed stopami.
Zresztą przyda się trening wzmacniający, ogólny, bo nigdy nie należy ćwiczyć tylko jednej partii mięśni.
Jeśli chodzi o wielkość mięśni... nie zawsze wielkość idzie w parze z wytrzymałością. Z tą jakością też różnie bywa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”