Jak często ?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

gaga
Posty: 32
Rejestracja: pn listopada 16, 2009 5:59
Moje rolki: FILA PRIMO DLX
Jeżdżę od: 02 sie 2008
Lokalizacja: Kielce

Jak często ?

Post autor: gaga » czw maja 05, 2011 8:30

Mam pytanie , jak często należy rozbierać łożyska na części pierwsze aby je oczyścić i nasmarować ? Właśnie odważyłam się to zrobić pierwszy raz i oczywiście odrazu poszłam sprawdzić efekty moich poczynań , chyba jak były nowe to nie miały takiego speeda :D , tylko nie wiem czy nie dałam za mało smaru :(

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak często ?

Post autor: zico » czw maja 05, 2011 8:32

Jak się nie kręcą lub jak słychać metaliczny dźwięk, jakby nie było smaru... Jak często to się dzieje to już sprawa indywidualna.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

speed
Posty: 31
Rejestracja: czw marca 24, 2011 10:56
Moje rolki: RB Fusion 84

Re: Jak często ?

Post autor: speed » pt maja 13, 2011 5:07

Mi jedno BSB abec 5 po paru godzinach jazdy zatrzymuje się bardzo szybko dosłownie pare obrotów i stoi, jak się je kręci palcami to czuć opór w porównaniu do pozostałych, czy to przeszkadza w jeździe ? nie, może pod obciążeniem zachowuje się inaczej a może tak samo nie wiem.
rolki: RB Fusion 84, łyżwy: Bauer Supreme one.8

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak często ?

Post autor: Toudi » pt maja 13, 2011 6:31

speed pisze:Mi jedno BSB abec 5 po paru godzinach jazdy zatrzymuje się bardzo szybko dosłownie pare obrotów i stoi, jak się je kręci palcami to czuć opór w porównaniu do pozostałych, czy to przeszkadza w jeździe ? nie, może pod obciążeniem zachowuje się inaczej a może tak samo nie wiem.
Ja bym sprawdził tulejkę, czyli, innymi słowy, po wykręceniu kółka z szyny dobrze się kręci czy nie.
Jeśli dobrze, to raczej jest to wina tulejki, ew. nieprawidłowego zamocowania łożyska w kole.
Jeśli się kręci źle, to pewnie wina łożyska.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”