uszkodzony but rolki po glebie

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

miguel
Posty: 8
Rejestracja: pt kwietnia 09, 2010 11:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010

uszkodzony but rolki po glebie

Post autor: miguel » pn sierpnia 02, 2010 8:56

No i stało się. Dziś zaliczyłem pierwszą poważniejszą glebę :/ Niestety przy okazji obtarłem jeden z butów rolki - materiał się przetarł i gąbka pod nim trochę też. Dziury "na wylot" nie ma. Co robić w takiej sytuacji? Są jakieś sposoby? Nie wiem, ceruje się buta, coś nakleja? Boję się, że przez tą dziurę np. w czasie deszczu będzie przemakał mi liner

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: uszkodzony but rolki po glebie

Post autor: waluś » pn sierpnia 02, 2010 9:37

Jak Ci zmoknie liner to najwyżej go wysuszysz. Natomiast jeśli jesteś początkujący to prędzej czy później się dowiesz z praktyki że po mokrej nawierzchni nie ujedziesz nawet metra więc w sumie deszczem nie ma się co przejmować bo i tak wtedy nie będziesz jeździł. Co do obtarcia to Ci niestety nie pomogę. Może wklej zdjęcie jak to wygląda

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: uszkodzony but rolki po glebie

Post autor: Casc » pn sierpnia 02, 2010 9:40

Teraz może i jest początkujący, ale z czasem na pewno będzie w stanie jeździć po mokrej nawierzchni. Co prawda rolki nie znoszą tego najlepiej, ale zapewniam że jest to możliwe a do tego jest bardzo interesującym doświadczeniem (bo trzeba ćwiczyć równowagę w oparciu o częsty brak oparcia). Zwłaszcza na jakichś wygładzonych marmurach itp.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

miguel
Posty: 8
Rejestracja: pt kwietnia 09, 2010 11:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: uszkodzony but rolki po glebie

Post autor: miguel » pn sierpnia 02, 2010 11:24

Witam ponownie.

Dziękuję za odpowiedzi. Dziś ujechałem w deszcz kilkaset metrów, bo tyle mniej więcej miałem do domu gdy zaczęło padać. W tym podjazdy i zjazdy w terenie zabudowanym - i żyję. Rzeczywiście były momenty gdy kółka traciły na chwilę całkowicie przyczepność. No ale na swoje "usprawiedliwienie" mam to, że nieźle jeżdzę na łyżwach.

Załączam zdjęcia, niestety rolka jest chyba jeszcze trochę wilgotna (por. deszcz). Brzydko to niestety wygląda.

Obrazek Obrazek

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: uszkodzony but rolki po glebie

Post autor: Herb » wt sierpnia 03, 2010 12:28

Wypadałoby to jakoś zabezpieczyć, żeby sie nie pruło. Obszyj, zaszyj, zaklej ...przypal, cokolwiek, byleby nie pozwolić dziurze się powiększać.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: uszkodzony but rolki po glebie

Post autor: Toudi » wt sierpnia 03, 2010 9:02

No, przypal trochę brzegi żeby się nie strzępiło.
I ciesz się, bo twoje rolki zaczęły właśnie nabierać charakteru. :D
A dziura jest mała i wygląda na niegroźną.
Pozdrawiam
Piotr

miguel
Posty: 8
Rejestracja: pt kwietnia 09, 2010 11:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: uszkodzony but rolki po glebie

Post autor: miguel » śr sierpnia 04, 2010 5:29

Dzięki. Przypaliłem brzegi i rzeczywiście teraz wygląda to lepiej. Mimo wszystko, mam nadzieję, że w najbliższym czasie moje rolki nie nabiorą już więcej "charakteru" ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”