Wiek i rolki

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

dyletant_
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 2:19
Jeżdżę od: 19 maja 2010

Re: Wiek i rolki

Post autor: dyletant_ » pt maja 21, 2010 8:21

Mam 37 lat, pierwsze dwa dni w zyciu na rolkach - w sumie 4,5 godziny (4 gleby) i ... rewelacja :-) - polecam ;-)

najgorzej sie przelamac i nie przejmowac usmieszkami czy szyderczymi tekstami dzieciakow, ale jak juz zaczyna Ci wychodzic... - uczucie wiatru we włosach (o ile się je ma), pierwsze udane skrety i hamowanie - bezcenne :-)
Nie ma sie co zastanawiac - wsiadaj na rolki i stwierdzisz, rewelka! - a niech ci w głebi serca zazdroszcza podli szydercy ;-)

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Wiek i rolki

Post autor: jar-as » pt maja 21, 2010 11:04

adam40 pisze:Witam mam 40 lat od 3 dni wale gleby na rolkach mimo faktu że mam 120 kg stopy napierniczają a brzuch ciąży jak diabli ale rolki to jest to :D
Obawiam sie ze jesli wytrzymasz w rolkowym zapale ,to niedługo juz nie bedziesz miał sie czym chwalić ,bo 120 spadnie do ok 100 i bedziesz przeciętniakiem :lol: .W dwa miesiace straciłem 11 kg ,jest o co powalczyć a przy tym frajda nie lada .
dyletant_ pisze:Mam 37 lat, pierwsze dwa dni w zyciu na rolkach - w sumie 4,5 godziny (4 gleby) i ... rewelacja :-) - polecam ;-)

najgorzej sie przelamac i nie przejmowac usmieszkami czy szyderczymi tekstami dzieciakow, ale jak juz zaczyna Ci wychodzic... - uczucie wiatru we włosach (o ile się je ma), pierwsze udane skrety i hamowanie - bezcenne :-)
Nie ma sie co zastanawiac - wsiadaj na rolki i stwierdzisz, rewelka! - a niech ci w głebi serca zazdroszcza podli szydercy ;-)
I tak trzymaj .

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiek i rolki

Post autor: Pedro » pt maja 21, 2010 11:49

dyletant_ pisze:.. nie przejmowac usmieszkami czy szyderczymi tekstami dzieciakow...
chyba jeszcze mi się TAK nie zdarzyło - albo nie słyszałem - szydercom i dzieciakom raczej szczeny opadają jak widzą co taki oldboy potrafi między kubeczkami (*), ale od dawna na taką ewentualność mam przygotowaną odpowiedź - "A TWÓJ TATA TAK POTRAFI" :?: :!: :lol:

* a jak jeszcze oswoję się z nowymi Sebami - dopiero im pokażę :mrgreen:

dyletant_
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 2:19
Jeżdżę od: 19 maja 2010

Re: Wiek i rolki

Post autor: dyletant_ » sob maja 22, 2010 1:46

Pedro pisze: (..) co taki oldboy potrafi między kubeczkami (*), (...)
Pedro - o kubeczki to ja dla bezpieczeństwa poproszę znajomych na 40'tke ;-) - dziś mnie wyśmiali za nową pasje, ale kiedyś jeszcze szczeki im o/wy-padną i licze, że bede instruktorem ;-)

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiek i rolki

Post autor: Pedro » ndz maja 23, 2010 6:33

dyletant_ jeżeli to okaże się Twoją pasją i naprawdę dobrze Cię wciągnie, to nawet się nie obejrzysz jak zechcesz z kubeczkami przynajmniej spróbować ... a potem ... na 40tke będziesz chciał bilet do Paryża na PSWC :lol:

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Wiek i rolki

Post autor: jar-as » ndz maja 23, 2010 7:07

dyletant_ pisze:
Pedro pisze: (..) co taki oldboy potrafi między kubeczkami (*), (...)
Pedro - o kubeczki to ja dla bezpieczeństwa poproszę znajomych na 40'tke ;-) - dziś mnie wyśmiali za nową pasje, ale kiedyś jeszcze szczeki im o/wy-padną i licze, że bede instruktorem ;-)
A tak z ciekawości co Twoi znajomi robią takiego ciekawego ze wyśmiali rolki ,bo zazwyczaj ludzie zazdroszcza podjęcia decyzji i chowają sie za durnymi usmieszkami .Miedzy nami jest 70latek i daje rade na kubkach i raczej wzbudza podziw niz usmieszki i jak stoi i jezdzi nas kilkanascie osób w tym srednia wieku ok 30 ( ja ją niestety zawyzam :wink: ) kto osmieli sie zasmiać :lol: .A tak powaznie na nadmorskiej sciezce jezdzi tyle starszych osób mam na mysli 60 + ze nikt tego juz nie traktuje jako wybryku natury , tylko jako fantastyczny styl życia , sposób na stres i wagę a widok jako całkowicie normalny i naturalny .

yacca
Posty: 23
Rejestracja: śr marca 31, 2010 8:14
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Wiek i rolki

Post autor: yacca » ndz maja 30, 2010 2:30

Ech, mnie dzisiaj skopał tyłek (na oko) 70 latek o aparycji Herberta von Karajana ... Nie wiem czy to rolki, czy technika odepchnięcia, ale śmigał jak naoliwiony! Mam kółka rozmiar 84 - On chyba też nie miał większych - no ale w poprzednim życiu był chyba chińskim panczenistą... Zaprawdę powiadam Wam - Jego kościsty zadek widziałem nie dłużej niż 20 sekund, bo później rozpłynął się na horyzoncie! :D Jestem PEŁEN PODZIWU dla techniki i kondycji tego faceta :o

Awatar użytkownika
Manek
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 22, 2010 12:14
Moje rolki: Fila NRK Black
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wiek i rolki

Post autor: Manek » ndz maja 30, 2010 9:28

Ha! To miłe perspektywy przed nami śmigać co najmniej do 70-ki :)
pozdrawiam,
m.

Awatar użytkownika
tadelka
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 12:38
Moje rolki: Rollerblade Spark 80
Jeżdżę od: 30 kwie 2010
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wiek i rolki

Post autor: tadelka » ndz czerwca 06, 2010 12:08

ha! Wiecie, ze cos w tym jest. Nie wiedzialam, ze tyle "starszych" facetow jezdzi na rolkach, dopoki sie nei wybralam na sciezke dla rolkarzy. Srednia wieku to 35-40 lat.
Zawsze myslalam, ze rolki sa dla dzieci, a tu prosze, jakie mile zaskoczenie. Nie widzialam nawet zadnego 20-latka ! Na dodatek ta elita pedzi jak szalona, z wiatrem we wlosach, bez ochraniaczy i tylko sie usmiecha pod nosem na zoltodziobow opancerzonych we wszystkie mozliwe gadzety zapewniajace miekkie ladowanie. Boze, jak my smiesznie wygladamy. Sama sie brechtam jak widze poczatkujacych, powaznych gosci, ktorzy jada machajac rekami. Wygladam niestety podobnie :alien:

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Wiek i rolki

Post autor: Praga » ndz czerwca 06, 2010 12:32

tadelka pisze:...na dodatek ta elita pedzi jak szalona, z wiatrem we wlosach, bez ochraniaczy i tylko sie usmiecha pod nosem na zoltodziobow opancerzonych we wszystkie mozliwe gadzety zapewniajace miekkie ladowanie...
Mały offtop. Brak ochraniaczy nie świadczy o dojrzałości i super "skilu" ale o braku wyobraźni. Dzisiaj lecąc ze spooorej górki, z wiatrem i na pełnej prędkości (wg mnie bardzo szybko bo wyprzedzałem wszystkich rowerzystów) wpadłem podczas hamowania na mokrą plamę. Dżizas... 10 metrowy smar na kolanach i nadgarstkach zakończony wejściem z impetem w trawnik. Ciuchy mi do tej pory pachną świeżo skoszoną trawą... Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak wyglądałbym gdybym nie miał zbroi. Tymczasem wstałem i pojechałem dalej jakby nigdy nic.

Awatar użytkownika
Manek
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 22, 2010 12:14
Moje rolki: Fila NRK Black
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wiek i rolki

Post autor: Manek » ndz czerwca 06, 2010 1:21

Brak ochraniaczy nie świadczy o dojrzałości i super "skilu" ale o braku wyobraźni.
Właściwie chciałem napisać podobnie ale... w pierwszej chwili pomyślałem, że nie będę się wymądrzał jako mało doświadczony.
Nie dotyczy to niestety tylko mega dobrych rolkarzy. Niedawno widziałem mamę z kilkuletnim synkiem, oboje na rolkach, zero ochraniaczy a wiem że ta pani jest lekarzem. Nie chodzi nawet o jakieś ekstremalne urazy ale jak patrzę na moje przetarte ochraniacze na nadgarstki i wyobrażam sobie dłonie to ciary przechodzą... :? a wszystko w ramach wolniutkich manewrów na boisku. po co zdzierać skórę skoro można sztuczne tworzywa :-)
pozdrawiam,
m.

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Wiek i rolki

Post autor: jar-as » ndz czerwca 06, 2010 9:37

Dobre nadgarski przed obtarciami chronią przy okazji a przede wszystkim przed złamaniami .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”