rozmiar rolek odwieczny problem

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

szokoloko
Posty: 2
Rejestracja: czw kwietnia 23, 2009 9:17

rozmiar rolek odwieczny problem

Post autor: szokoloko » czw kwietnia 23, 2009 9:39

witam :D
jest to mój pierwszy post na tym forum :D

sytuacja jest następująca muszę kupic rolki-dziewczyna już ma i męczy mnie z przyjaciółką swoją bym też kupił :evil: . Jeździłem dawno i myśle że szybko się znowu wkręce. Wymierzyłem stopę wedłu poradników czyli od pięty do najdluzszego paluszka(oczywiscie w skarpecie w ktorej bede jezdzil)-wyszło mi 27cm.
Czyli powinienem zamowic rolki 27 cm ,rozmiar 42 ? mierzylem w intersporcie rollerblade zetrablade 42(27cm wkladka) i byly za duze :shock: oczywiscie kadra tam urzedujaca nie potrafi dobrac rozmiaru.. :oops: jedynie bardzo sympatyczna pani z dzialu rolek powiedziala mi ze ma stope 28cm i rolki zamowila sobie 27.5 i sa na nia idealne. Chcialbym zamowic dzisiaj roleczki rollerblade aero 2 tfs (wiem ze nie sa polecane dla poczatkujacych ale ja sie szybko wkrece i zmotywuje :D ) postanowilem zamowic rozmiar 26.5 i 27 . Czy ktos juz mial do czynienia z tymi rolkami i moglby mi wymierzyc dokladnie wkladke wewnetrzna lub ma rozmiar stopy 42 i podpowie mi jaki numer powinienem zamowic? bede bardzo wdzieczny:)

za wszelkie bledy przepraszam pisze szybko i klawiatura cos nawala :/ jesli to nie ten dział to tym bardziej mi przykro i jedyne co moge zrobic to prosic o przeniesienie postu do odpowiednieo dzialu :D

pozdrawiam Michał

Valturii
Posty: 27
Rejestracja: pt marca 27, 2009 12:48

Re: rozmiar rolek odwieczny problem

Post autor: Valturii » czw kwietnia 30, 2009 5:43

Ja kupowałem Rolki dla siebie i dziewczyny u Zico przez internet, w ogóle nie mierząc żadnych innych i wszystko OK.. :) Najlepiej jest tak, jak mi poradził (tak mi się wydaję, że On dał mi taką radę.. ;) )..

Stawiasz stopę na kartce, obrysowujesz ją i potem mierzysz całą długość najbardziej wysuniętych punktów.. Do tego dodajesz 5mm i z taką długością patrzysz w tabelce, jaki powinieneś kupić rozmiar.. I po sprawie..

Ps. Mówisz że zmierzyłeś cm i były za duże ?? Hmmm.. Ale chyba nie mierzyłeś po "przekątnej stopy", nie ?? To musi być długość stopy, a nie dosłowna odległość palca dużego do pięty..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”