jazda z dzieckiem w wózku

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

alina
Posty: 4
Rejestracja: sob marca 29, 2008 9:09
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

jazda z dzieckiem w wózku

Post autor: alina » sob marca 29, 2008 9:32

Witam, jestem początkująca i z bardzo długą przerwą od ostatniej nieudolnej jazdy :D
Bardzo chciałabym jeździć dobrze na rolkach, a że mam małe dziecko, postanowiłam jeździć z nim w wózku trójkołowym.
Może jest tu osoba, która spotkała się z czymś takim i może podzielić się ze mną doświadczeniem?
Bardzo dużo takich osób widziałam kiedyś w Niemczech i wtedy właśnie zapragnęłam w ogóle jeździć.
I dodatkowe pytanie, ile razy widziałam kogoś na rolkach, tyle razy był to ktoś bez kasku i ochraniaczy. Czy ja jestem jakaś przewrażliwiona na tym punkcie, bo ja zawsze w komplecie jeżdżę, mimo że śmiesznie wyglądam :D

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: jazda z dzieckiem w wózku

Post autor: zico » sob marca 29, 2008 9:34

alina pisze:Czy ja jestem jakaś przewrażliwiona na tym punkcie, bo ja zawsze w komplecie jeżdżę, mimo że śmiesznie wyglądam :D
I bardzo dobrze czynisz :)

:thumright:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jazda z dzieckiem w wózku

Post autor: Agent_L » ndz marca 30, 2008 12:04

Ochraniacze ważne a w wózku hamulec - taki jak w rowerze.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

mpszyman
Posty: 1
Rejestracja: wt kwietnia 01, 2008 12:47

Re: jazda z dzieckiem w wózku

Post autor: mpszyman » wt kwietnia 01, 2008 12:58

alina pisze:Bardzo chciałabym jeździć dobrze na rolkach, a że mam małe dziecko, postanowiłam jeździć z nim w wózku trójkołowym.
No hej

Generalnie polecam! Ja też jeżdżę z małolatem w wózku (starszy obok mnie śmiga na rolkach). Mam trójkołówkę Quinny z hamulcem i kołami pompowanymi. W zeszłym roku jeździłem z gondolą, w tym już mamy spacerówkę. Sterowność i kontrola bez zarzutu. Jedna uwaga - raczej radziłbym Ci ni zdejmować heel brake'a - w tej konfiguracji zestawu jeżdżącego łatwiej się hamuje "siadając" niż T-Brake'em. ;-). Ale to już jak z jazdą "bez trzymanki" - jak wolisz. No i pamiętaj o zapinaniu pasów ;-).

W sumie całkiem fajnie to wychodzi - szczególnie polecam niedzielne spacery w okolicach kościołów - miny babć wracających "ze mszy" bezcenne. Ważne jest, że ja mam fun, a młody jeszcze większy ;-)

Pozdrawiam
Maciek

alina
Posty: 4
Rejestracja: sob marca 29, 2008 9:09
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: jazda z dzieckiem w wózku

Post autor: alina » śr kwietnia 02, 2008 9:20

Jestem po tzw. "jeździe" próbnej, bo niestety nie umiem jeździć, tzn. za każdym razem muszę od nowa się uczyć, a że przerwy w niejeżdżeniu mam naprawdę długie, a umiejętności mizerne, to jeszcze długa droga przede mną, a myślałam, że tak po prostu pomknę przed siebie :roll:
Poza tym doszłam do wniosku, że mam za duże rolki, tzn. noszę buty w rozmiarze 39, a rolki kupiłam sobie 41, to było dawno i o rolkach nie wiedziałam kompletnie nic. W związku z tym bardzo mocno zawiązuję but, żeby trzymał się dobrze nogi. Skutkiem jest brak krążenia w nodze, drętwienie i ból, ale myślałam, że tak ma być, dopiero tu na forum przeczytałam, że mam odczuwać komfort. Komfort, a co to takiego :)
Jak mam dobrać prawidłowy rozmiar, czy gdzieś są dostępne jakieś miarki? Czy po prostu mam zmierzyć stopę linijką?
Rolki mam firmy Street Fighter, czy ktoś słyszał o takiej firmie?

alina
Posty: 4
Rejestracja: sob marca 29, 2008 9:09
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: jazda z dzieckiem w wózku

Post autor: alina » pn kwietnia 07, 2008 10:25

Poczytałam na forum i już sama sobie odpowiedziałam :)

Po pierwsze, mam nie pisać zbitym tekstem, bo sie źle czyta :)

Okazało się, że moje rolki mają wyjmowaną wkładkę, taką jakby skarpetę, która jest akurat, jeśli chodzi o wielkość, czyli moje problemy z krążeniem wynikały ze zbyt mocno zasznurowanego buta.

Na opakowaniu mam napisane, że moje rolki mają kółka 76mm/78A, ABEC 5 i aluminiową szynę, czyli z tego, co znalazłam na forum, znajdują się one na pograniczu rekreacyjnych i fitnessowych, czy mam rację?

Jak już w końcu wyjaśniło się z rolkami, to okazało się, że wózek ma niesprawny hamulec ręczny, a raczej bez niego się nie obędzie :(

Awatar użytkownika
go
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 223
Rejestracja: czw kwietnia 13, 2006 12:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: jazda z dzieckiem w wózku

Post autor: go » pn kwietnia 07, 2008 12:33

alina pisze: Okazało się, że moje rolki mają wyjmowaną wkładkę, taką jakby skarpetę, która jest akurat, jeśli chodzi o wielkość, czyli moje problemy z krążeniem wynikały ze zbyt mocno zasznurowanego buta.
Jednak ważne jest, żeby rolki nie były za duże - czyli jeśli masz rozmiar buta 39, to rolki mogą być 39,5 lub 40 - tak, żebyś czuła wygodę nawet po dłuższej jeździe (stopa wtedy trochę puchnie). Nie powinnaś mieć ich zawiązanych tak mocno, żebyś czuła drętwienie i ból - raz, że żadna to przyjemność, dwa, że trudniej będzie ci się uczyć jeśli (dosłownie) nie czujesz nóg.
alina pisze: Na opakowaniu mam napisane, że moje rolki mają kółka 76mm/78A, ABEC 5 i aluminiową szynę, czyli z tego, co znalazłam na forum, znajdują się one na pograniczu rekreacyjnych i fitnessowych, czy mam rację?
Takie rolki powinny być w sam raz dla ciebie - nie za duże kółka ochronią przed nabraniem zbytniej prędkości, a twardość 78A - to raczej miękkie kółka - zamortyzuje trochę jazdę bo nie najlepszym asfalcie.

Ale może byłoby lepiej i bezpieczniej, gdybyś mogła trochę się rozjeździć sama, bez wózka?
ps. Kask i ochraniacze wszyscy tutaj popierają. :)

pozdrawiam,
Ewka

alina
Posty: 4
Rejestracja: sob marca 29, 2008 9:09
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: jazda z dzieckiem w wózku

Post autor: alina » czw kwietnia 10, 2008 7:23

Chyba jednak te rolki są na mnie za małe, po kolejnej próbie, kiedy zawiązałam dużo słabiej niż zwykle, odczuwałam nadal silne bóle w stopach, uniemożliwiające cokolwiek.
Pomijam już mój zerowy brak umiejętności, bo nie przejechałam nawet paru metrów, tylko drobiłam w przestrachu, że się przewrócę.

Nie wiem, czy na to wpływ mają rolki, czy jak, bo kiedyś przecież jeździłam i to nawet z górki, czy to można zapomnieć?
Mam teorię, że po ciąży urosły mi stopy, bo gdzieś o tym czytałam, i dlatego rolki są za małe :)

Czy w Warszawie jest jakiś stacjonarny sklep specjalistyczny, gdzie ktoś mógłby mi doradzić i ewentualnie dobrać odpowiednie rolki?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: jazda z dzieckiem w wózku

Post autor: WFH » czw kwietnia 10, 2008 8:48

Rollsport przy Al. Jana Pawła II ( w pawilonach) przy skrzyżowaniu z Aleją Solidarności.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”