Komfort stóp!

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
qdlaty
Posty: 13
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 12:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Komfort stóp!

Post autor: qdlaty » ndz września 04, 2005 12:39

Dla mnie akurat ważne. Paula powiedziała mi, że we wszystkim, poza kapciami, stopa się będzie źle czuła. Pewnie to prawda.
Próbowałem sznurować ciasno buty - strasznie bolą stopy po chwili, próbowałem luźno - stopa "lata" w bucie i krzywo stawiam kroki, teraz próbowałem dwóch skarpet - niby świetnie, ale w pewnych miejscach (zgięcie) uciska.

Co sądzicie, czy polecacie, jakieś specjalne skarpety sportowe, żeby poprawić komfort jazdy?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » ndz września 04, 2005 9:37

X-Socks model SKATING.

W Warszawie SKI-TEAM lub ROLL SPORT. Skarpety bajka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » ndz września 04, 2005 10:04

Sznuruj ciasno, żeby noga nie latała. A że boli - nikt nie mówił że będzie łatwo. Noga musi dociąć się do buta, potem spokój na całe lata. Ja już to przeżyłem na własnych nogach. POZDRO ALAN54

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » ndz września 04, 2005 10:57

Stopa musi się trochę "dopasować" (raczej przyzwyczaić) do buta, ale radzę uważać. Już dwa razy się przekonałem, że jak boli, to jest to znak, że jest coś nie tak. Owszem można ból znieść (i te dwa razy właśnie tak robiłem), ale potem mogą być problemy. Trochę mi się w bucie pięta obcierała, ale dało się wytrzymać, to nic z tym nie robiłem (no bo co się może stać od obtarcia?? - naiwnie myślałem). Potem zobaczyłem, że to obcierane miejsce mi trochę zgrubło i dopóki mi to nie zejdzie, zakładam na to miejsce kawałek filcu z wyciętym otworem (żeby bardziej nie obcierać).

//dodano
Aha, no i stopa mi się obtarła dlatego, że dwa razy z rozpędu nie zmieniłem skarpet pojechałem w takich jakie miałem na nogach.

Paula
Posty: 9
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 10:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Księżniczka Q

Post autor: Paula » pt września 09, 2005 10:52

Q! Sznuruj mocno, pakuj ciasno stoopki, bo moim zdaniem robisz sobie krzywdę nie dociągając zapięć. Buziaki i do jutra!

Co do obtarć - z drugiej strony do tego też nie można dopuścić. Moim zdaniem stopa powinna być po prostu bezpiecznie "opakowana butem" :) lata praktyki i trochę wyczucia ;)

Awatar użytkownika
qdlaty
Posty: 13
Rejestracja: pn sierpnia 29, 2005 12:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: qdlaty » sob września 10, 2005 11:24

W całej Warszawie nie upolowałem X-Socks'ów Skating :(
Moją być w przyszłym tygodniu.

Ale w międzyczasie wypatrzyłem firmę:
http://www.sestosenso.pl
która za o wiele niższą cene ma skarpety na rolki.
Zamówiłem, przetestowałem - rewelacja.

Polecam.

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » ndz września 11, 2005 2:10

Ciekaw jestem czy pluszowa rzeźba frotte się sprawdza w użytkowaniu :lol: :lol: :lol:
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn września 12, 2005 8:41

Ja również kupiłem w http://www.sestosenso.pl skarpety. Koledzy ostrzegali mnie przed pluszowym materiałem wewnątrz skarpety.
Używałem ich do rolek rekreacyjnych z wyjmowaną skarpetą (chyba tak to sie nazywa), następnie do prusów oraz obecnie do fila.
W każdym przypadku nie było z nimi żadnych problemów. Ale muszę dodać że jeżdząc w innych skarpetach problemy z obtarciami też mnie omijały.
Mogę od siebie jeszcze dodać że są wyjątkowo trwałe i mimo że używam ich do rolek i koszykówki nie widać po nich wielkiego zużycia.
Polecam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”