Wasze pierwsze kroki na rolkach...

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

a_da
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 04, 2007 10:07
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: a_da » pt maja 04, 2007 10:14

po pierwszych krokach.. chciałam napisać króciutko.. bo straaaasznie boli mnie prawa ręka (z wiadomych powodów), że nie jest lekko :?
Jejeu.. cel no.1 -> nauczyć się JaKoś hamować i unikać tras z górkami :)

Dzięki za all rady, mam nadzieję, ze jeśli bolące biodro (z wiadomych powodów) pozwoli, jutro kolejna część treningu:D

Greguus
Posty: 8
Rejestracja: czw maja 03, 2007 6:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wesola

Post autor: Greguus » sob maja 05, 2007 9:18

Ja wlasnie sie wybieram na Pola M. trenowac dalej...
Jak ktos ma ochote sie posmiac to zapraszam ;)
I milego dnia zycze.

Awatar użytkownika
malczan85
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 457
Rejestracja: wt sierpnia 08, 2006 1:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malczan85 » sob maja 05, 2007 10:55

a_da pisze:po pierwszych krokach.. chciałam napisać króciutko.. bo straaaasznie boli mnie prawa ręka (z wiadomych powodów), że nie jest lekko :?
Jejeu.. cel no.1 -> nauczyć się JaKoś hamować i unikać tras z górkami :)

Dzięki za all rady, mam nadzieję, ze jeśli bolące biodro (z wiadomych powodów) pozwoli, jutro kolejna część treningu:D
Nie poddawaj sie ćwicz dużo... :thumright:
"Google moim przyjacielem" ;P

PunTomas
Posty: 21
Rejestracja: czw kwietnia 19, 2007 8:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów - Służewiec

Post autor: PunTomas » sob maja 05, 2007 5:17

michał1990 pisze:na Stegnach to raczej mało publicznie bo tam przeważnie nikogo nie ma 8) 8)
raz spotkałem 2 osoby tylko
No jak dla mnie akurat. :D Dzisiaj moje wyczyny podziwiała cała publika - braciszek cioteczny plus żona plus ich dzieciaki plus cała banda obcych dzieciaków na dodatek.

A potem były "piękne okoliczności przyrody" ;)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 05, 2007 7:26 przez PunTomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Roces R300 90mm

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » sob maja 05, 2007 6:24

gdzie sa takie fajne trasy jak ta na zdjeciu??
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


PunTomas
Posty: 21
Rejestracja: czw kwietnia 19, 2007 8:32
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów - Służewiec

Post autor: PunTomas » sob maja 05, 2007 6:53

michał1990 pisze:gdzie sa takie fajne trasy jak ta na zdjeciu??

Ta końkretnie miejscówka - proszszszsz bardzdzdz....


http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... 3&scale=11

Wólka Dworska gm. Góra Kalwaria.

http://tiny.pl/dl4c
Roces R300 90mm

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » sob maja 05, 2007 7:17

uuu strasznie daleko tymbardziej ze nie ma samochodu żeby tam dojechac:D
sądziłem ze to troche blizej
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Post autor: Caravan » sob maja 05, 2007 8:41

michał1990 pisze:uuu strasznie daleko tymbardziej ze nie ma samochodu żeby tam dojechac:D
sądziłem ze to troche blizej
Biorąc pod uwagę Twoje ostatnie "spacery", spokojnie dojedziesz :mrgreen:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

bea
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 11:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

moje pierwsze kroki

Post autor: bea » ndz maja 06, 2007 12:10

Witam wszystkich serdecznie!

w piatek kupilam rolki i wczoraj moje pierwsze proby bezinwazyjnego zaliczania gleby! bylo super
dzis bola mnie plecy i ramiona, a nogi o dziwo nie! i dzis robie sobie przerwe, zamiast rolek pojde na basen zrelaksowac napiete miesnie...

decyzje o zakupie rolek podjelam blyskawicznie
w Warszawie jestem nowa, wynajmuje malutki pokoj, rower by sie tam nie zmiescil, a chcialam koniecznie zaczac uprawiac jakis sport, po pracy dla relaksu. Dwa tygodnie temu bylam w parku niedaleko mostu Poniatowskiego i widzialam grupe rolkarzy, swietnie sie bawili. Stwierdzilam ze i ja tez tak bede!!!

dluga droga przede mna, mam nadzieje ze sie nie zniechece. Wczoraj tylko raz sie wywrocilam, jak cwiczylam "scyzoryk". (nota bene cwiczenie podpatrzylam w linku na forum;) Najtrudniej bylo mi sie pozbierac z asfaltu. I tu dziekuje uroczej parze na spacerze, ktora pomogla mi sie podniesc!! :lol:

w przyszlym tygodniu kolejne proby
narazie cwicze w parku przy moscie Poniatowskiego bo mam tam najblizej autobusem
a jak znajde ten park szczesliwicki to chetnie dolacze do tych co juz wiecej umieja

do zobaczenia i trzymajcie kciuki!!!

Beata
co cię nie zabije to wzmocni!

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » ndz maja 06, 2007 12:19

Caravan pisze:
michał1990 pisze:uuu strasznie daleko tymbardziej ze nie ma samochodu żeby tam dojechac:D
sądziłem ze to troche blizej
Biorąc pod uwagę Twoje ostatnie "spacery", spokojnie dojedziesz :mrgreen:
tylko zabardzo nie ma scieżek dojazdowych. Nie ma jak przejechac tam. A ulice śa zakorkowane bo to z regoły 1 pasmowki a chodnikow nie ma nawet
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Marta
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 224
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:23
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marta » pn maja 07, 2007 2:35

Moje pierwsze kroki to jednak rower. Miałam 3,5 roku. Zaraz potem wrotki przywiązywane do butów... były francuskie i bardzo je lubiłam, następnie były narty i kolejne rowery, z których powyrastałam :(. Podstawówka to łyżwy. Jeździłam w 4, 5 i 6 klasie (odkurzone w tym roku i dalej pasują). Potem to już nic nie robiłam. A na starość zwariowałam i wymyśliłam sobie rolki. Nosiłam się z tym zamiarem od dłuższego czasu, potem zalogowałam się na forum (chyba w kwietniu zeszłego roku). Rolki kupiłam w sierpniu. Jazda na nich przychodzi mi z wielkim trudem. Dalej nie potrafię jeździć po kostce, obracać się, nie wspominając już o jeździe tyłem. Od niedawna i tu muszę się pochwalić pozbyłam się plecaka i butów na zmianę i jeżdżę po mieście. Ode mnie na Błonia jest ok. 4,45 km. Jak się sprężę to przejadę w 25 min. A jak się zmęczę to potrafię wsiąść i wysiąść z autobusu... I tak pierwsze kroki u mnie trwają aż do dziś i końca nie widać :lol:
Znowu rolki :)

Awatar użytkownika
XArturoX_KaFi_
Posty: 46
Rejestracja: sob kwietnia 28, 2007 7:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań/ Jeżyce
Kontakt:

Post autor: XArturoX_KaFi_ » pn maja 07, 2007 11:57

no ja powiem tak moja 1 jazda dziś fak faktem było to w tesco pod zadaszonym takim parkingu ala ale nie mogłem się powstrzymać ;) dziś odebrałem rolki od Zico któremu jestem wdzięczny hehehehe za Rolki bo potrafi załatwic rolki :) dzięki zico :)

Awatar użytkownika
qhud
Posty: 30
Rejestracja: śr maja 09, 2007 9:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa Anin

Post autor: qhud » śr maja 09, 2007 11:33

Witajcie
Zabawe z "małymi kółkami" zaczynałem na początku lat 90tych (4 czy 5 klasa podstawówki) na wrotkach doczepianych do butów. Jak dziś pamiętam rażący pomarańczowy kolor skurzanych pasków. Trwało to może ze 2 sezony, po czym mi przeszło.
Na początku LO mój najlepszy kumpel sobie kupił rolki, a jako, że ja całą swoją kasę wydawałem na kasetki z muzyką (metalową) więc porzyczałem czasem rolek od niego lub gdy on odpoczywał ja wskakiwałem w nie (tak, wiem jak to obrzydliwie brzmi;) i uczyłem się podstaw. W ten sposób co nieco ogarnąłem.
Później znów nastąpiła dłuuuuuga przerwa. Do pomysłu nabycia rolek powróciłem latem zeszłego roku. Jako że waga również 3-cyfrowa i siedzący tryb życia nie specjalnie sprzyja dobrej kondycji, chciałem coś z tym zrobić. Tymczasem minął zeszły rok, a rolki nadal pozostawały w sferze planów. W styczniu tego roku zgadalem się z innym znajomym, że warto by było się troche poruszać, najpierw o łyżwach myśleliśmy, ale że zmima miała się ku końcowi postanowiliśmy zakupić rolki.
Zacząłem przeglądać siec w poszukiwaniu wszelakich informacji o rolkach i rolkarstwie i tak trafiłem tutaj.
W połowie kwietnia stałem się posiadaczem rolek Salomon Motion 7.2
Pierwsze kroki (ślizgi?) po tak długim czasie były trudne. Podeszwa śródstopia bolała niemiłosiernie (w końcu wiem po co jest tyle ławek w parkach poustawianych;)
Jednak koncu jednak przypomniałem sobie wszystko czego się niegdyś nauczyłem. Nie było tego wiele, bo zdaje się że wtedy nie umiałem nawet przekładanki w kółku robić, co najwyzej brałem jakieś niezbyt ostre zakręty. Teraz wszystko wróciło. Nauczyłem się obracać przód-tył i troche jeździć tyłem. Rolki mocno wkręcają. A internet jest revelacyjnym żródłem materiałów szkoleniowych.
Ostatnio zacząłem sie uczyć odpychania się zewnętrzną stroną kółek i wydaje mi się że idzie mi to całkiem nieźle. Niestety nabawiłem się przy tym paskudnego bąbla nieco poniżej kostki po wewnętrznej stronie stopy co bardzo skutecznie uniemozliwiło mi jeżdżenie podczas długiego weekendu. Nie mogę się doczekać aż to się zagoi i znów będę mógł pośmigać na roleczkach :)

PS. mimo że sporo (jak mi się wydaje) już umiem, za każdym razem jak zakładam rolki, pierwsze 15-20 minut czuję się jak "królewna z drwena" Wy też tak macie?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » śr maja 09, 2007 11:36

qhud pisze:PS. mimo że sporo (jak mi się wydaje) już umiem, za każdym razem jak zakładam rolki, pierwsze 15-20 minut czuję się jak "królewna z drwena" Wy też tak macie?
Witamy w świecie rolek :)
Pamiętam, że też tak miałem, szczególnie na początku. Organizm też musi się rozgrzać - pamiętaj o tym ;) Potem już wszystko wchodzi ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

rslawin
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 09, 2007 8:23
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bogatynia

Ale jazda

Post autor: rslawin » śr maja 09, 2007 8:43

Witam Wszystkich forumowiczów. Mam 32 lata i postanowiłem zacząć przygodę z rolkami. Kupiłem rolki w decathlonie takie podstawowe. Pierwsze założenie rolek i bęć .... Tak się poobijałem że przez dwa tygodnie nie założylem. Następnie wpadłem na pomysł aby spróbować zjechać z dużej góry. Ale ludzie mieli ubaw, jechałem od krawężnika do krawężnika. Mogliłem się aby jakoś zachamować i nie upaść. Uświadomilem sobie że nie umiem hamować. No i czas zacząć naukę. Obecnie uczę się z moją córką(lat5), synem(lat7). I polecam wszystkim zaczynającym jeżdzić, kupić kask i ochraniacze.

Może jest ktość z okolic Bogatyni(Dolnośląskie) . :D

Pozdrawiam
rslawin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”