Zwiększenie prędkości -

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Nikolaii
Posty: 41
Rejestracja: pt czerwca 23, 2006 3:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Zwiększenie prędkości -

Post autor: Nikolaii » ndz września 17, 2006 3:47

Witam Wszystkich po długiej przerwie.

Dwa miesiące przerwy znajomości z ośmioma kółkami zaowocowało nowym spojrzeniem na moją jazdę. Poprawiła się zdecydowanie technika i troszkę jak by prędkość .
Jazda nabrała całkiem nowego wymiaru i co tu dużo mówić , wzrósł apetyt na nowe doznania .

Proszę pomóżcie w temacie uzyskiwania większych prędkości na rolach ...
Sylwetka , technika …

Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » ndz września 17, 2006 8:41


Red_
Posty: 19
Rejestracja: pt czerwca 01, 2007 10:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Red_ » pt lipca 13, 2007 1:08

Chciałbym dołaczyć się do prośby powyżej. (nie tworzyłem nowego tematu, aby nie robić zamieszania, więc mam nadzieję, że to odświeżenie będzie mi darowane :)) Przejrzałem wszystkie filmy, ale chodzi mi bardziej o opis słowny, tym bardziej, że same zapisy wideo są przerażające: ;) wiem, że double push jest nie dla mnie. Jak zwiększyć swoją prędkość na rolkach rekreacyjnych i utrzymać ją przez długi okres czasu? Jak narazie mogę jeździć albo średnio szybko ( a w zasadzie dość powoli) przez długi okres czasu, albo przyspieszyć, ale jedynie na krótko. Próbowałem lekko skręcać w stronę rolki prowadzącej (tzn. w lewo, jeśli aktualnie "prowadzi" lewa noga i na odwrót) oraz mocniej się odpychać, jednak nie dało to rezultatów na które liczyłem. Co ma robić reszta ciała w czasie pracy nóg? Jak mocno powinien być ugięty tułów? Jak długo powinien trwać "ślizg"? Jak mocno powinny być wychylone stopy? Innymi słowy: co zrobić, aby jeździć szybciej? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Jacek.B
Ścigant 4x100mm
Posty: 290
Rejestracja: pn maja 15, 2006 9:40

Post autor: Jacek.B » pt lipca 13, 2007 2:23

Red_ pisze:Innymi słowy: co zrobić, aby jeździć szybciej? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Popatrz, jak jeżdżą na maratonach. Kiedy kilka osób jedzie w grupie
bez double push'a, świetnie widać co i jak. Filmy są świetne do nauki.
Poproś kogoś o ocenę, albo o nagranie Ciebie w czasie jazdy komórką
czy kamerą i będziesz wiedział co robisz nie tak.

P.S. Ja się mało znam, ale chyba nie da się tego opisać. Swoją drogą
na rolkach rekreacyjnych trudniej wyciągać krok tak mocno jak na
długich.

Red_
Posty: 19
Rejestracja: pt czerwca 01, 2007 10:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Red_ » ndz lipca 15, 2007 11:50

Niedawno mnie oświeciło. :) Zauważyłem, że skupiam się głównie na odpychaniu, a faza ślizgu jest krótka. Poza tym ślizgałem się głównie lewą stopą. Wczoraj - zupełnie przypadkowo - wyciągnąłem nogę nieco szerzej i starałem się ślizgać jak najdłużej, a następnie to samo robiłem z przeciwlęgłą. Zarówno prędkość, jak i komfort wzrosły o 100%. :) Mam nadzieję, że uda mi się to doszliwać. Co do filmów: przejrzałem parę i mam nadzieję, że uda mi się z nich wyciągnąć nieco trafnych wniosków. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”