Biegowy rekord świata na 100 m - 9,58 s.

O wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy:) / Off-topic discussions - talk about any non-skating topics you want

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Biegowy rekord świata na 100 m - 9,58 s.

Post autor: Ariel » wt sierpnia 18, 2009 3:09

W dzisiejszym Przeglądzie Sportowym zamieszczono ciekawą analizę czasów biegu medalistów na 100 m. Wynika z niej, że nowy rekordzista świata Usain Bolt z Jamajki pokonał odcinek 20 m pomiędzy 60 a 80 metrem dystansu w czasie 1,61 s czyli z prędkością nieco ponad 44,72 km/h. :o

Marcin Urbaś tak skomentował bieg Usaina:

"Usain Bolt jest sprinterem o tak nieprawdopodobnej motoryce, że nawet drobne błędy techniczne nie przeszkadzają mu w ustanawianiu rekordów świata. W Berlinie wbrew kanonowi techniki sprinterskiej przy pierwszym kroku postanowił stopę na palcach, co jednak nie miało dla dalszej rozgrywki jakiegokolwiek znaczenia. Tym razem wypracował sobie przewagę już na początku dystansu i potem to już była dla niego bułka z masłem. Gdyby się jeszcze pochylił przy wejściu na metę, rekord byłby nawet lepszy."
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biegowy rekord świata na 100 m - 9,58 s.

Post autor: Janusz » śr sierpnia 19, 2009 7:48

Dzisiaj po drodze do roboty rowerem rozhuśtałem się do 45km/h, nie wiem, czy na stu metrach, ale szybkość niewyobrażalna, gdybym próbował się utrzymać na nogach.... :alien:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas wolny / Free time”