Najlepsi rolkarze w Polsce>?

O wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy:) / Off-topic discussions - talk about any non-skating topics you want

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Elvis
Posty: 12
Rejestracja: pt lipca 06, 2007 7:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Wierzę w to

Post autor: Elvis » czw lipca 12, 2007 1:45

Dlaczego w kadrze na stronie PZSW nie ma takiego zawodnika jak Piotr Bluj który wygrywa obecnie co drugie zawody?
rolki są , ale zawodników brak , dlaczego!!! bo mamy nędze w Związku

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wierzę w to

Post autor: zico » czw lipca 12, 2007 2:02

Elvis pisze:Dlaczego w kadrze na stronie PZSW nie ma takiego zawodnika jak Piotr Bluj który wygrywa obecnie co drugie zawody?
Zapytaj się najlepiej Piotra Bluja i PZSW.
Tutaj nadal amatorzy.

PS nie odpisałeś mi na temat "zawodowstwa" i "profesjonalizmu" - co to znaczy wg Ciebie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Wierzę w to

Post autor: Andrzej » czw lipca 12, 2007 2:16

Elvis pisze:Dlaczego w kadrze na stronie PZSW nie ma takiego zawodnika jak Piotr Bluj który wygrywa obecnie co drugie zawody?
Może za słaby jest, albo nie te zawody :?:

Elvis
Posty: 12
Rejestracja: pt lipca 06, 2007 7:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Co to jest profesjonalizm

Post autor: Elvis » czw lipca 12, 2007 2:49

W polsce nie ma mowy narazie o pełnym profesjonaliźmie bo nie ma odpowiedniego szkolenia seniorów . Nikt w Polsce nie żyje z rolek . Profesjonalizm to całkowite poświęcenie sie danemu sportowi i osiąganie z tego takich korzyści by dana osoba mogła się z tego utzrzymać. Z tego co wiem ( a może się mylę ) żaden Zawodnik nie otrzymuje z Polskiego Związku stypendium ani też nie ma stałych dochodów z grupy w której jeździ( zawodnicy otrzymują sprzęt , stroje , ale czy otrzymuja kasę ?)Wiem że wygrana któregoś z zawodników dzielona jest pomiędzy wszystkich startującyh z danej grupy.Ale czy zawodnicy np Ambry maja stałe pensje ? Jest również strasznie mało zawodów oficjalnych na których mogliby się wykazać zawodnicy z całej Polski. No i jeszcze jedno brak profesjonalizmu widoczny jest w przygotowaniach do sezonu. Czy rolkarze będący w kadzre wogóle mają jakieś zgrupowania w czasie zimy by móc się przygotować do sezonu?
rolki są , ale zawodników brak , dlaczego!!! bo mamy nędze w Związku

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co to jest profesjonalizm

Post autor: zico » czw lipca 12, 2007 3:04

Elvis pisze:W polsce nie ma mowy narazie o pełnym profesjonaliźmie bo nie ma odpowiedniego szkolenia seniorów . Nikt w Polsce nie żyje z rolek . Profesjonalizm to całkowite poświęcenie sie danemu sportowi i osiąganie z tego takich korzyści by dana osoba mogła się z tego utzrzymać. Z tego co wiem ( a może się mylę ) żaden Zawodnik nie otrzymuje z Polskiego Związku stypendium ani też nie ma stałych dochodów z grupy w której jeździ( zawodnicy otrzymują sprzęt , stroje , ale czy otrzymuja kasę ?)Wiem że wygrana któregoś z zawodników dzielona jest pomiędzy wszystkich startującyh z danej grupy.Ale czy zawodnicy np Ambry maja stałe pensje ? Jest również strasznie mało zawodów oficjalnych na których mogliby się wykazać zawodnicy z całej Polski. No i jeszcze jedno brak profesjonalizmu widoczny jest w przygotowaniach do sezonu. Czy rolkarze będący w kadzre wogóle mają jakieś zgrupowania w czasie zimy by móc się przygotować do sezonu?
Czyli "zawodowstwo" i "profesjonalizm" to wg Ciebie otrzymywanie korzyści? Brawo! Nie ma to jak klapy na oczy i siano przed sobą.
Wierz, mi że wiele osób poświęca się temu sportowi maksymalnie (kosztem rodziny, zdrowia i pracy zawodowej) i nie muszą być wcale "profesjonalistami" i wygrywać wszystkie zawody. Robią to doskonale i rozwinęli tyle imprez w kraju, ale pewnie Ty tylko słyszałeś o Sanoku i Lubinie. Ale narzekać to każdy potrafi i niestety należysz do tej grupy - zamiast poczytać najpierw uważnie forum, przejrzeć kalendarz PZSW, poczytać o zawodnikach, którzy przewinęli się przez polskie wrotkarstwo (np. Paweł Surowiak), poczytać o osobach, które pomogły we wrotkarstwie to Twoim jedynym podejściem do tematu i zajęciem jest narzekanie na wszystko i wszystkich. Rada - pozostań na razie na forum "tematy poboczne", a jak już zdobędziesz wiedzę na temat wrotkarstwa w Polsce, to zapewniam Ciebie, że zmienisz swoje narzekające, monotonne zdanie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Racja

Post autor: WFH » czw lipca 12, 2007 3:44

Elvis pisze:Dopóki wrotkarstwo nie trafi na olimpiadę to wszyscy niestety jeżdzący na rolkach w Polsce będą amatorami.Polski Związek Sportów Wrotkarskich wspiera jedynie kadetów i juniorów. Seniorzy są pozostawieni na pastwę losu.Kadeci i juniorzy jeżdzą na mistrzostwa świata a seniorzy wożą się po maratonach gdzie za zwycięstwo dostają śmieszne pieniadze. Zgrupowań też nie ma dla seniorów. A grupy typu Ambra czy Rollsport działają jedynie dzięki sponsorom. I kto widział by szef Ambry był równocześnie członkiem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.
Zico juz sie odniosl do tej wypowiedzi, ale ja tez chce :twisted:
1.Bycie amatorem lub "zawodowcem" nie zalezy od tego czy dany sport jest w programie Igrzysk Olimpijskich. Tak sie sklada, ze jest wielu wrotkarzy na swiecie, ktorych smialo mozna nazwac "zawodowcami".
2.Nie istnieje cos takieg jak MS dla kadetow, wiec nie wiem w jaki sposob PZSW moglby tam kogokolwiek wysylac :twisted:
3.Seniorzy moze rzeczywiscie nie sa wspierani, ale takze maja mozliwosc startu w ME i z niej korzystaja.
4.Twierdzisz, ze nie ma zgrupowan kadry dla seniorow...A dla innych sa???Jedno w roku przed ME...Zreszta w tym roku obecni byli na nim takze seniorzy...
5.Co do maratonow - nagrody nie zaleza od zawodnikow...
6.Grupy typu Ambra czy Rollsport...To raczej jedna i ta sama grupa. I dzieki komu mialaby istniec jesli nie dzieki sponsorom?To normalne tak samo jak np. w kolarstwie.
7.W ostatnim zdaniu to juz przesadziles...Widziales kiedykolwiek na oczy szefa Ambry???Nie ma on nic wspolnego z PZSW. A nawet jesli by mial to co z tego???

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Wierzę w to

Post autor: WFH » czw lipca 12, 2007 3:51

Elvis pisze:Dlaczego w kadrze na stronie PZSW nie ma takiego zawodnika jak Piotr Bluj który wygrywa obecnie co drugie zawody?
Bo ta kadra to tylko prowizorka...Co z tego, ze jest kadra skoro jak sam zauwazyles nie ma szkolenia?Poza tym kadra to nie reprezentacja. A na ME Polske bedzie reprezentowal wlasnie m.in. Piotr Bluj.

Odnoszac sie do kolejnych Twoich wypowiedzi...
1. Zgadzam sie, ze nikt nie otrzymuje z PZSW stypendiow, ale moze je dostwac z innych zrodel...
2. Co do podzialu wygranych pieniedzy, to chyba wewnetrzna sprawa grupy(grup?)
3.Popieram Twoje zdanie co do malej liczby zawodow...Uwazam, ze powinno ich byc zdecydowanie wiecej, jednak nie jest to takie proste.
4.Przygotowania do sezonu w zimie sa w Polsce bardzo utrudnione ze wzgledu na dlugo trwajaca zime, nie jest to dowod na brak profesjonalizmu.

Awatar użytkownika
Vaio
Posty: 18
Rejestracja: pn października 22, 2007 10:36
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Re: Co to jest profesjonalizm

Post autor: Vaio » ndz października 28, 2007 11:08

Elvis pisze:W polsce nie ma mowy narazie o pełnym profesjonaliźmie bo nie ma odpowiedniego szkolenia seniorów . Nikt w Polsce nie żyje z rolek . Profesjonalizm to całkowite poświęcenie sie danemu sportowi i osiąganie z tego takich korzyści by dana osoba mogła się z tego utzrzymać. Z tego co wiem ( a może się mylę ) żaden Zawodnik nie otrzymuje z Polskiego Związku stypendium ani też nie ma stałych dochodów z grupy w której jeździ( zawodnicy otrzymują sprzęt , stroje , ale czy otrzymuja kasę ?)Wiem że wygrana któregoś z zawodników dzielona jest pomiędzy wszystkich startującyh z danej grupy.Ale czy zawodnicy np Ambry maja stałe pensje ? Jest również strasznie mało zawodów oficjalnych na których mogliby się wykazać zawodnicy z całej Polski. No i jeszcze jedno brak profesjonalizmu widoczny jest w przygotowaniach do sezonu. Czy rolkarze będący w kadzre wogóle mają jakieś zgrupowania w czasie zimy by móc się przygotować do sezonu?
Oj żal mi ciebie Elvis..... :roll:
Jeśli tak uważasz to sie mylisz.
Wielu wrotkarzy (rolkarzy) jeździ dla zabawy i sportu, a nie dla pieniędzy.
Bo jeśli nie wiesz, to sponsor rzadko kiedy daje kasę.Głównie ubrania lub sprzęt albo jeśli twoim sponsorem jest Burger King ( :):P:D ) to także jedzenie (niezwykle kaloryczne).Oglądałem program o sponsoringu Bama Margery (mam nadzieje że wiecie kto to jest) przez firmę Element.Oni mu nie dają kasy, tylko ciuchy i deski.On sam zarabia, jeżdżąc na zawody i występując w filmach (zarobił też mnóstwo kasy na programie "Jackass" i "Viva La Bam").Skoro jesteś takim profesjonalistą i znawcą tematu to czemu o tobie jeszcze nie napisali na łamach magazynu DosDedos??

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Agent_L » pn października 29, 2007 10:26

Nie mogę się zgodzić z tym tekstem o olimpiadzie. Pływanie synchroniczne jest na olimpiadzie, a widziałeś żeby miało w PL takich fanów jak piłka nożna?

Dochodowość sportu zależy głównie od tego do ilu osób trafiają reklamy sponsorów. Jak już narzekamy, to ponarzekajmy na mentalność polskiego społeczeństwa, które interesuje się tylko piłką nożną i tylko przed tv z piwem w ręku. Takie epizody jak Małysz czy siatkówka przebłyskują chwilami gdy odnosimy spektakularne sukcesy i umierają natychmiast gdy sukces się kończy.

A jak chcesz pensję to znajdź sobie sponsora, co tu więcej dumać.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn października 29, 2007 10:28

Taka malutka dygresja - olimpiada, a igrzyska olimpijskie to dwie różne rzeczy ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn października 29, 2007 10:30

Nie macie tu z kim dyskutować, bo Elvis tak szybko jak się pojawił, tak szybko zniknął...Nie odpowiadając zresztą...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas wolny / Free time”