Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Twee
Posty: 9
Rejestracja: śr kwietnia 30, 2014 11:29
Moje rolki: brak
Jeżdżę od: 0- 0-2114

Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: Twee » czw maja 01, 2014 10:55

Witam, od niedawna przymierzam się do kupna rolek. Gdzieś tu na forum wyczytałem, że polecanym modelem jest Rollerblade Crossfire. Na allegro można je znaleźć najtaniej za jakieś 550-650 złotych ale.. Mam pewien problem: potrzebuje rozmiar 40.5 lub 41 (taki rozmiar mam w rozmiarówce butów z Nike - 25.5cm), a wszystkie Crossfire są najczęściej w 46, najmniejszy jaki znalazłem to 42..
Mam 175cm wzrostu, ważę około 64kg, nie jeździłem wcześniej na rolkach, ale za czasów gimnazjum i wcześniej śmigałem na deskorolce, hulajnodze i BMX'ie więc ogólnie lubię takie klimaty i pewnie fajnie byłoby poszaleć trochę na rolkach, ale z racji, że zakładam iż na starcie nie będę na tyle ogarnięty by sie powyżywać na nich, chciałbym po prostu pojeździć sobię dla relaksu po drodzę rowerowej (w jedną stronę odcinek ma jakieś 2-3 km) dlatego myślę o rolkach do fitnessu.

Czy moglibyście mi doradzić jakiś model rolek, które nadadzą się do moich potrzeb, będą mi służyć więcej niż sezon, a co najważniejsze znajdę je w moim rozmiarze?
Mieszkam w Bielsku-Białej.
W sklepach przymierzałem jedynie w Decatlonie FILE, rozmiar 41 był mega wygodny, jednak tu na forum nikt ich nie polecał.. Rollersblade'y za 300-400 zł podobno nie są zbyt wytrzymałe, a K2 w Intersporcie były tylko z plastikową płozą i oczywiście też wyłącznie w większych rozmiarach..

Jeśli chodzi o kolorystykę, to chciałbym najlepiej coś z toxic yellow, jasno-zielonego, niebieskiego lub jakieś czarne z srebrnymi/białymi pierdółkami (nie lubię czerwonego) :P

Pozdrawiam ;)


Edit:
co sądzicie o tych: ROLLERBLADE SPARK 84 ALU ŁYŻWOROLKI :?:
<nie podajemy linków>/rolki-rollerblade-spa ... 79935.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: Pinnhead » pt maja 02, 2014 10:07

O Sparkach poszukaj na forum. Jak mierzyłeś File i były mega wygodne to spróbuj pojeździć w nich, jeśli nadal będą wygodne to chyba ok. Zależy jaki to model - nie podałeś.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Twee
Posty: 9
Rejestracja: śr kwietnia 30, 2014 11:29
Moje rolki: brak
Jeżdżę od: 0- 0-2114

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: Twee » pt maja 02, 2014 4:24

No ale na tym forum wszyscy piszą że rolki za ~300zł nie są zbyt dobre, przymierzałem takie:
Obrazek
Jest to model Fila Master Wave, który jest tu tak samo odradzany jak Oxelo..

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: _blues_ » pt maja 02, 2014 7:55

Miałem Fila Primo Wave. Niby były wygodne na początku, ale przy kupnie pierwszych rolek kłopot jest w tym, że ciężko jest wytłumaczyć co to znaczy "wygodne". I efekt był taki, że szybko przekonałem się, że są za luźne. Dodatkowo podobno(TM) Fila jest szerokim butem.
Jak bym "wygodne" do rolek ujął tak: ma być już ciasno, a jeszcze nie boleśnie :)

Twee
Posty: 9
Rejestracja: śr kwietnia 30, 2014 11:29
Moje rolki: brak
Jeżdżę od: 0- 0-2114

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: Twee » pt maja 02, 2014 10:48

No więc co polecicie, jakiś konkretny model tak by były też mniejsze rozmiary? Nie znam się na tym konkretnie, a chciałbym pojeździć jeszcze w tym roku :)

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: szafa76 » sob maja 03, 2014 9:16


Twee
Posty: 9
Rejestracja: śr kwietnia 30, 2014 11:29
Moje rolki: brak
Jeżdżę od: 0- 0-2114

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: Twee » sob maja 03, 2014 6:14

Czy model Crossfire wychodzi tylko w jednej kolorystyce na sezon? Wersja z zeszłego roku mimo iż miała inne sznurowania bardziej odpowiadała mi kolorystycznie.. :)

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: szafa76 » sob maja 03, 2014 9:11

Jak chodzi o model crosfaierów z 2013r. to spotykałem się tylko z taką kolorystyką jaką widzisz w moim awatarze :) Ale dla mnie akurat kolor był sprawą mało istotną,na jazdę wpływu nie ma :D ,rocznik 2014 tez mi się podoba.Wiązanie typu szybkie które mam w moich rolkach nie jest złe kwestia przyzwyczajenia,jedynie w lewej sznurówce przetarła się już zewnętrzna otulina (fakt dosyć mocno dociągam wiązania) ale jak na sznurowadło typu zajebiste :D w końcu firma rollerblade :D (nowe markowe sznurówki RB kosztują 20zł :shock: ) powinno dłużej wytrzymać :wink: ,ale coś wykombinuję muszę się przejść po sklepach obuwniczych może dopasuję mniej markowe :D

Twee
Posty: 9
Rejestracja: śr kwietnia 30, 2014 11:29
Moje rolki: brak
Jeżdżę od: 0- 0-2114

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: Twee » sob maja 03, 2014 10:08

No Twoje też mi sie podobają, jednak najbardziej podchodzą mi te:
Obrazek
Obrazek
Według opisów są z 2013 roku :)

Dziwne, że wersje do 350zł są dostępne w wielu kolorystykach, a te droższe mają tylko jedną opcję.. :?

~700zł to dla mnie sporo kasy, więc jak już je wydam to chciałbym trochę pojeździć, a czerwony kolor tylko zniechęcał by mnie do jazdy.. :P

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: Pinnhead » ndz maja 04, 2014 7:38

Czerwone są szybsze :P
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: szafa76 » ndz maja 04, 2014 10:16

Pinnhead poprzednie rolki(hipermarket) miałem czarno czerwone :D rozwijałem na nich takie prędkości,że w ciągu miesiąca kółka zrobiły się kanciaste :D a konstrukcja karoserii nie wytrzymywała 90 kilogramowej pojemności silnika :D

Twee
Posty: 9
Rejestracja: śr kwietnia 30, 2014 11:29
Moje rolki: brak
Jeżdżę od: 0- 0-2114

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: Twee » pn maja 05, 2014 1:02

No i chyba jednak sie na nie zdecyduje, jednak coś mnie jeszcze gnębi..

Dlaczego tego czerwono-czarnego modelu Crossfire 2014 nie ma nigdzie w internecie, tylko na 2 polskich stronach?
Nawet na oficjalnej stronie Rollerblade w katalogu na 2014 jest model tych pomarańczowych: http://www.rollerblade.com/themes/rolle ... 8&dealer=4
Na samej górze jest: 2014 Collection

Czy będę zadowolony z jazdy na tych rolkach? Jeśli to nie są jakieś fejki to czy od czasu do czasu będzie się w nich dało normalnie pojeździć po mieście (zamiast asfaltu/drogi rowerowej to po jakimś chodniku/kostce brukowej)? Mają kółka 90 więc chyba nie sprawi to problemu?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: Doody » pn maja 05, 2014 10:15

Twee pisze: Dziwne, że wersje do 350zł są dostępne w wielu kolorystykach, a te droższe mają tylko jedną opcję.. :?
Oficjalne produkty danej marki to te które możesz znaleźć na ich oficjalnej stronie i w katalogach. Jeśli widzisz inne kolory lub lekko zmienioną nazwę albo dodatkowe oznaczenia przy nazwie (niezależnie jakiego modelu i marki to dotyczy), najpewniej oznacza to, że dana seria została wyprodukowana na zlecenie którejś z dużych sieci, typu Decathlon, GoSport, Intersport itp. Najczęściej takie produkty są tańsze ale nie bez powodu. Mogą w nich być użyte gorsze materiały, gorsze części np. łożyska lub mogą mieć np. tylko połowę linera jak to się już zdarzało w produkcjach RB.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: zico » pn maja 05, 2014 6:16

Szczególnie jeśli chodzi o tanie modele. Crossfire z kolei wg mojej oceny zrobili lepszego - wreszcie dali normalne sznurówki, a nie jakieś "szybkie"wiązanie, które wiąże się dłużej niż sznurówki i jest 4x droższe, gdy się uszkodzi.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Twee
Posty: 9
Rejestracja: śr kwietnia 30, 2014 11:29
Moje rolki: brak
Jeżdżę od: 0- 0-2114

Re: Pierwsze rolki: ROLLERBLADE CROSSFIRE?

Post autor: Twee » pn maja 05, 2014 7:20

Heh, to teraz mam dylemat Crossfire vs. Seba FRX 80 2014
czy jest jakaś zauważalna różnica między kółkami 80/84/90 biorąc pod uwagę, że to będą moje pierwsze rolki?

Nie myślałem, że wybór rolek może być tak trudny.. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”