Niedrogie rolki na początek przygody

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Niedrogie rolki na początek przygody

Post autor: GiS » śr maja 15, 2013 1:51

gatomalo pisze:Ja chciałem o matematyce, choć pewnie lepiej abym przynajmniej teraz siedział tu cicho.
Może wyjątkowo hitman1986 nie czytaj tego co poniżej.

Z 300 na 200 faktycznie jest 33% (brawo za marketing!), ale z 200 uzbierać do 300 to już jest realna połowa.
Buahahahaha:D rozbawiło mnie to niemal do łez (ale mówię to w jak najbardziej pozytywnym sensie:) )

Matematyka jak najbardziej słuszna. Liczyłem jak mi wygodniej, ale w drugą stronę też dobrze! Marketingowo można to ująć tak:
"Hitman, skoro dołożyłeś już POŁOWĘ to czemu by jeszcze nie pięc procent?". Nawet bardziej obrazwe i dzałające na wyobraźnie.

passa
Posty: 24
Rejestracja: pn kwietnia 15, 2013 2:42
Jeżdżę od: 14 lut 2013

Re: Niedrogie rolki na początek przygody

Post autor: passa » śr czerwca 12, 2013 4:08

Nie wiem z jakiego miasta jest autor wątku,ale najtaniej jest zweryfikować swoje rolkarskie zapały jeżdżąc na rolkach wypożyczonych.
W moim mieście funkcjonuje wypożyczalnia rolek przy okazji jazd w krytej hali (poza sezonem),ta sama wypożyczalnia zaczęła funkcjonować w sezonie w miejskim parku.
Mają prawie same Rocesy,z połowa ma takie plastikowe buty,które wyglądają jak narciarskie i pewnie w podobny sposób trzymają stopę.

crom28
Czterokółkowiec
Posty: 61
Rejestracja: pn sierpnia 26, 2013 10:11
Moje rolki: RB Tempest 110
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Piła

Re: Niedrogie rolki na początek przygody

Post autor: crom28 » pt sierpnia 30, 2013 9:50

passa pisze:najtaniej jest zweryfikować swoje rolkarskie zapały jeżdżąc na rolkach wypożyczonych.
czy ja wiem, miałem podobne doświadczenie z łyżwami, buty z wypożyczalni łyżew były tak niewygodne, że skutecznie zniechęciły mnie do dalszego próbowania tego sportu.
Nie polecałbym też produktów chińskich, znajomy zakupił takie rolki (bo tanio), po dwóch jazdach zaczęły pękać kółka a sam but mimo że wyglądał wcale nie gorzej od markowych to okazał się niewygodny. Skutek jest taki że wydał 250zł i krótko potem szuka nowych rolek bo tamte się nie sprawdzają. Miało być taniej, wyszło drożej.
Myślę, że na początek najlepiej wybrać jakiś niedrogi produkt renomowanej firmy, która od dawna specjalizuje się w wytwarzaniu takiego sprzętu (K2, Rollerblade itp.), jeśli kogoś zupełnie nie stać to można się załapać na posezonowe wyprzedaże albo rozważyć używane.
RB Crossfire 90 --> SKIKE v07/120 --> RB Tempest 110

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Niedrogie rolki na początek przygody

Post autor: bj43 » sob sierpnia 31, 2013 5:05

Autor tematu został prawdopodobnie skutecznie przez kolegów zniechęcony, skoro od czerwca nie pojawił się na forum.

Tego typu zapytania pojawiają się dość często i świadczą o pewnym, typowym obecnie wśród młodych ludzi sposobem na życie – minimum wysiłku, maksimum korzyści. Filozofia jest taka - po co mam tracić czas na czytanie tego, co na dany temat wielokrotnie było już napisane, skoro mogą to za mnie zrobić inni (w domyśle „jelenie”) i potrzebną informację podsunąć mi pod nos. Poza tym, czasem odnoszę wrażenie, jakby ci ludzie nie potrafili samodzielnie podejmować decyzji i brać odpowiedzialności za te decyzje. Wolą, żeby to zrobił ktoś inny. Jest w tym też jakaś logika – w razie niepowodzenia można winę odsunąć od siebie. Rozbawił mnie tekst „czy te rolki [link] będą dla mnie w porządku?”. Ja takie posty staram się ignorować chociaż, jak widać, nie zawsze mi się udaje.

Wracając do tematu - nie warto początkującym odradzać kupna tanich rolek. Z dwóch powodów. Po pierwsze - mamy przekorną naturę, uwielbiamy uczyć się na błędach i zawsze zrobimy inaczej niż nam się radzi. Faktem jest, że później żałujemy, że nie wydaliśmy trochę więcej na porządny sprzęt, szczególnie gdy minie euforia po zakupie upragnionej zabawki i zaczniemy zauważać jej wady. Po drugie - trzeba też zrozumieć interes handlowców, którzy z tego żyją i którzy nie zawsze znając się na sprzęcie nakupili towaru o niskiej jakości i teraz mają problem ze sprzedażą.
Pozdrawiam.

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Niedrogie rolki na początek przygody

Post autor: bj43 » sob października 05, 2013 10:26

Okazuje się, że amatorów niedrogich rolek na początek przygody nie brakuje. Wczoraj widziałem (i słyszałem!) dorosłego rolkarza na rolkach za 60 PLN z kółkami z recyklingu plastikowych butelek. Hałas, jaki te kółka wydawały podczas jazdy był powalający.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Niedrogie rolki na początek przygody

Post autor: Doody » sob października 05, 2013 4:17

Żeby tylko był hałas nie byłoby źle. W mojej głowie został obraz z Nightskating'u z Torunia, gdzie na samym końcu jechał sobie człowieczek z płozą rolki odchyloną od osi nogi o co najmniej 45 stopni. Aż się dziwiłem że przejechał te kilkanaście km i miał staw skokowy jeszcze w całości
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”