Pomoc dla poczatkujacego

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

90kali
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 17, 2013 11:55
Jeżdżę od: 05 cze 2013

Pomoc dla poczatkujacego

Post autor: 90kali » czw kwietnia 18, 2013 8:53

Witam wszystkich serdecznie bo jest to mój pierwszy post:)
Pisze do Was z wielka prośba o poradę by usłyszeć rad specjalistów bo swoja przygodę z rolkami chce zacząć od czerwca gdy przyjedzie do mnie do Niemiec dziewczyna z która chcemy wskoczyć na rolki i trochę pozwiedzać te wyżynne tereny po nie da się ukryć przyjemnych asfaltowych drogach:)
Jestem poczatkującym wiec od razu bez bicia się przyznam, ze moja wiedza o rolkach jest znikoma za co przepraszam i obiecuje w przyszłości poprawę;)
I by zrobić w tym kierunku pierwszy krok przejdę do rzeczy. Chciałbym kupić rolki dla siebie oraz dla dziewczyny i chciałbym by był to solidny zakup na kilka sezonów:
- rolki do 500zl (czyli bym się zamknął w 1000zl kupując 2 pary)
- by były wygodne do pokonywania długich dystansów
- by można było się na nich dobrze rozpędzić
- oraz bym nie musiał się martwic ze cos się z nimi stanie jak zeskoczę z chodnikowego krawężnika czyli by były solidne:)
-no i noga już oczywiście nie rośnie ani mi ani dziewczynie:)

Korzystając z Waszej wiedzy czy możecie mi polecić jakieś warte uwagi rolki dobrej firmy z której ja i dziewczyna będziemy zadowoleni?? Mam nadzieje ze te kryteria które napisałem nie przekroczą moich finansowych możliwości:)

Szukając już troszkę na allegro w oko wpadł mi ten model:
- BLADERUNNER FORMULA 82 ABEC 7 2013

Co o tym sadzicie?? Bo problem w tym ze moim laickim okiem nie potrafię ocenić czy ten model spełnia moje wyżej napisane kryteria:)

Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedz i pomoc:)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pomoc dla poczatkujacego

Post autor: Doody » czw kwietnia 18, 2013 10:35

90kali pisze:BLADERUNNER FORMULA 82 ABEC 7 2013
- NIE są solidne.

Rolki proponowane na początek ze względu przede wszystkim na niski środek ciężkości to Rollerblade Spark 80. Jeśli już kiedyś jeździłeś i czujesz się w miarę pewnie, to możesz pomyśleć nad Rollerblade Crossfire 84 lub Activa 84 będzie to wybór który wystarczy na dłużej - chodzi mi tu o satysfakcję z jazdy ale też potrzebuje trochę większych umiejętności na początek.

Jeśli ... podkreślam jeśli nie jeździłeś nigdy wcześniej, to proponuję żebyś kupił rolki wcześniej niż w czerwcu i poćwiczył na jakimś płaskim asfaltowym placu , bo może się okazać że z Waszej wycieczki zostanie kilkusetmetrowa przebieżka i dobrze jeśli się zakończy bez poważniejszych urazów. Na trasie możesz spotkać podjazdy ale też bardziej niebezpieczne zjazdy, gdzie trzeba mieć opanowaną wcale nie tak oczywistą sztukę hamowania. Nie zapomnij też o komplecie ochraniaczy, a już na pewno obowiązkowo kask i usztywniane rękawiczki.

Bardzo ważną sprawą jest też przymiarka rolek. Nie w stylu: załóż, nie pije, to kupujesz. Musisz założyć, zawiązać, dopiąć i pojeździć po sklepie jakieś 15min. jeśli wtedy wszystko jest ok, to jest też duża szansa, że będzie ok w czasie dalszej jazdy.

Co do budżetu, to powyższe propozycje mogą lekko go przekraczać ale pamiętaj lepiej wydać raz na dobry sprzęt niż trzy razy na tani.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

90kali
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 17, 2013 11:55
Jeżdżę od: 05 cze 2013

Re: Pomoc dla poczatkujacego

Post autor: 90kali » czw kwietnia 18, 2013 5:56

Witam przede wszystkim dziękuje za fachowość w udzieleniu odpowiedzi:)

Bardzo cenne informacje za które dziękuje:)

I też właśnie jestem zdania, że lepiej wydać pieniążki raz a porządnie mimo sprzeciwów dziewczyny która uważa mnie za szaleńca, że chcę wydać tyle kasy na rolki...no ale w takim przypadku nie pozostaje nic jak postawić ją przed faktem dokonanym bo czuje, że dopiero gdy założy te rolki z górnej półki na nogę to zacznie mi dziękować:) a poza tym tyle co dadzą nam frajdy i wspólnych wspomnień to żadne pieniądze tego nie oddadzą:)

Co do podanych modeli jeżeli chodzi o mnie to raczej już jestem przekonany, że zdecyduje się na ten model który zaproponowałeś czyli Rollerblade Crossfire 84:) po prostu zdam się na zdanie specjalisty a myślę że nie będę rozczarowany:) Chcę a wtedy mogę zminimalizować koszty i chcę kupić obie pary rolek u jednego sprzedawcy a wtedy mogę liczyć na upust cenowy...problem w tym że jak patrzyłem na activa 84 to niestety nie było odpowiednich rozmiarów;/
ale za to znalazłem taki model rolek:
- ROLKI Rollerblade SIRIO COMP women
i pytanie czy on może konkurować z ta activa 84 odnośnie moich wcześniej podanych kryteriów??:)

Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc dla poczatkujacego

Post autor: zico » czw kwietnia 18, 2013 6:44

Sirio to co najmniej dwa poziomy niżej niż Activa.
I jeszcze warto sprawdzić czy buty wewnętrzne są pełne, zdarzają się rolki Rollerblade, które mają "niedorobione" linery.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

90kali
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 17, 2013 11:55
Jeżdżę od: 05 cze 2013

Re: Pomoc dla poczatkujacego

Post autor: 90kali » czw kwietnia 18, 2013 8:13

Oki dziękuje za odpowiedź i wskazówki na co mam zwracać uwagę:)

Teraz tylko jeszcze pytanie po czym poznam że buty są pełne tzn czy mają dorobione linery?? Jak bardzo szkodliwa jest to wada??? :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc dla poczatkujacego

Post autor: zico » czw kwietnia 18, 2013 8:21

Zapytać się, sprawdzić - cokolwiek. Zawsze też można przecież zwrócić.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pomoc dla poczatkujacego

Post autor: Doody » czw kwietnia 18, 2013 11:15

Najprościej wyjąć liner i zobaczyć: jeśli wygląda jak but OK, jeśli wygląda jak but z obciętymi palcami ŹLE.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”