Skarpetki

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Blissful
Posty: 39
Rejestracja: czw marca 14, 2013 11:58
Moje rolki: Rollerblade Activia 90
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Skarpetki

Post autor: Blissful » pn marca 18, 2013 11:19

A mnie ciekawi, w jakich skarpetkach jeździcie :P
To nie żart! Troszkę różnych rzeczy sobie czytałam i gdzieś była mowa o specjalnych skarpetkach na rolki są przewiewne tam gdzie trzeba i wzmocnione również w odpowiednich miejscach :)
Poszukałam i znalazłam, jakież było moje zaskoczenie ceną, drobna sumka niecałe 70 PLN :P
Czy to nie drobna przesada jak za parę skarpetek? Znalazłam też oczywiście w cenie ok 15 PLN.
Przeczesałam tez różne fora w poszukiwaniu odpowiedzi i zdania są podzielona, jedni chwalą drudzy uważają to za przesadę.

Oferta na rynku jest całkiem rozbudowana. Są skarpetki bawełniane, sztuczne, z naturalnego włókna, bambusowe, z wełenki merynosa i gro innych cud wynalazków :)

Teraz pytanie - co wybrać? :shock:

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Skarpetki

Post autor: GiS » pn marca 18, 2013 12:43

cześć!
jak czytam Twoje posty to strasznie dużo uciechy daje mi Twój styl wypowiadania się:) z jak najbardziej pozytywnym przesłaniem, na milę wionie optymizmem:)
a co do tematu, to ja osobiście albo używam bawełnianych skarpet frotte, albo wzmocnionych skarpet sportowych ( i jedne i drugie zakupowane na bazarku w cenie poniżej 10pln/para), ważne aby sięgały powyżej lainera, aby uniknąć obtarć.
Generalnie ja uważam skarpety za 70 pln za przerost formy nad treścią. Jednak nie znaczy to że bym odradzał. Mi wynalazki poprawiające komfort nie robią różnicy ze względu na pancerne kopyta (zdarza mi się na rolkach nawet bez skarpet jeździć i jakoś nie robi mi to dużej różnicy, chyba że po dłuższej jeździe kiedy lainer jest już przepocony), ale zdaję też sobie sprawe, że nie wszyscy tak mają:)
ja ta proponuję zacząć od dolu skali finansowej i poszukiwać komfortowego rozwiązania, które pozwoli zadbać o stopy (a ma się jedne), za jak najniższą cenę. Jeśli okazać by się miało, że dopiero skarpety za 70 pln zapewniają Twom stopomi miłe odczucia przez cały czas spędzony na rlkach to znaczy, że wymyślili to właśnie dla Ciebie:)
Pozdro!
GiS

Awatar użytkownika
Blissful
Posty: 39
Rejestracja: czw marca 14, 2013 11:58
Moje rolki: Rollerblade Activia 90
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Skarpetki

Post autor: Blissful » pn marca 18, 2013 1:19

Hm, hm jak miło mi to przeczytać, dzięki!
Tak już mam fabrycznie, że jestem wieczną optymistką;) Chociaż ludzi to czasami wkurza.

Oczywiście nie zamierzam wydawać zaraz tylu pieniędzy na skarpetki.
Po doświadczeniach trekkingowych i dogtrekkingowych wiem, że zwykle skarpetki nie zdadzą u mnie egzaminu.
Nawet znalazłam w przyjemnej cenie coś takiego.
<nie podajemy linków>/skarpety-sportowe-nes ... 47023.html
Pewnie wypróbuje.
Albo bambusowe, mają właściwości antybakteryjne i teoretycznie stopa nie powinna pisząc dosłownie za bardzo śmierdzieć no i są delikatne ;)
<nie podajemy linków>/skarpety-bambusowe-be ... 87888.html

Zazwyczaj cierpi u mnie najmniejszy paluszek u nogi kiedy na prawdę bardzo dużo chodzę. Wycieczka górska czy jak już wspomniałam dogtrekking. W rolkach niekoniecznie będzie miało to miejsce. Na pewno podzielę się doświadczeniami ^^

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Skarpetki

Post autor: GiS » pn marca 18, 2013 2:08

ludzi wiele rzeczy wkurza, nie wiedzieć czemu;p
mi osobiście brak doświadczeń z takimi cudami jak podałaś w linkach, ale te pierwsze wyglądają zachęcająco:)
moje lepsza połówka używa czegoś podobnego w góry tylko, że w grubszym wariancie(ściągacz na śródstopiu).
Generalnie z doświadczeń moich wynika, że lepiej unikać sztucznych skarpet i celować w bawełnę bez domieszek:)
jak się bambus będzie sprawował to nie wiem, ale cena nie jest jakaś porażająca, więc czemu by nie:)

a odbiegając trochę od tematu to na stopy, które łatwo się kaleczą pomaga chodzenie w lato bez butów. Najlepiej gdzieś po lesie (szyszki, igliwie, kamienie), pierwsze kilkanaście godzin po zimie to masakra, ale podeszwa fajnie się utwardza i potem niewygodne buty jakoś dziwnie przestają piłować:D
wadą rozwiązania jest dla osób dbających o wygląd mało estetyczny wygląd stóp, ale podobno wygoda nigdy nie idzie w parze z elegancją:)

Awatar użytkownika
Blissful
Posty: 39
Rejestracja: czw marca 14, 2013 11:58
Moje rolki: Rollerblade Activia 90
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Skarpetki

Post autor: Blissful » pn marca 18, 2013 2:16

Ja bambusowe skarpetki używam tak na co dzień, nie są grube, skóra dobrze w nich oddycha no i jak już wspomniałam mają pewne ciekawe właściwości. Chociaż trudno to jednoznacznie stwierdzić. Są też skarpetki z wełny merynosa. Koszulki z takiej wełny mam i sprawują się doskonale na całodniowe wędrówki.
Generalnie nie mam problemu z delikatnymi stopami, a konkretnie z małym paluszkiem w stopie, jest jakiś taki nie przystosowany do łazikowania...
Z dziecka na rolkach pamiętam, bolały mnie nogi, ale to kwestia kiepskiego sprzętu i raczej za dużego rozmiaru :)

Wszystko się okaże. Odbieram swoje cuda w sobotę, mam nadzieje, że ładna pogoda nie każe na siebie długo czekać bo jestem tak podekscytowana i nakręcona na jazdę na rolkach, że aż mi się śnią po nocach ^^
Z zamiarem kupna nosiłam się od zeszłego sezonu, ale jakoś fundusze mi nie pozwalały, wyfrunięcie z gniazda i przeprowadzka na swoje jednak troszkę kosztuje :P

Tak jak napisałam, będę testować i dzielić się swoimi doświadczeniami na temat skarpetek :D

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Skarpetki

Post autor: GiS » pn marca 18, 2013 3:29

Blissful pisze:Ja bambusowe skarpetki używam tak na co dzień(...). Są też skarpetki z wełny merynosa. Koszulki z takiej wełny mam i sprawują się doskonale na całodniowe wędrówki
"zadziwiająca ta nowa nauka":D
nie wiele mi to w sumie mówi, ale może to dlatego, że moje horyzonty ograniczają się do sprzętu militarnego i nie za bardzo śledzę rozwój sprzętu turystycznego:) (chociaż jak ostatnio zobaczyłem buty z pięcioma palcami to stwierdziłem, że chcę takie:D!)

co do doboru rolek no to faktycznie ma to ogromne znaczenie. Ja na poważnie na osimiu kołach zacząłem latać dopiero w maju zeszłego roku po nabyciu u Zico dobrego markowego sprzętu. Nie ma porównania do tego w cym próbowałem jeździć wcześniej...

Awatar użytkownika
Blissful
Posty: 39
Rejestracja: czw marca 14, 2013 11:58
Moje rolki: Rollerblade Activia 90
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Skarpetki

Post autor: Blissful » pn marca 18, 2013 3:34

Ja za to od razu postanowiłam sprawić sobie coś konkretniejszego. Fakt, że na razie do jazdy fitness i troszkę żeby poczuć prędkość we włosach :P
Chociaż nie przypuszczam, żebym byłą demonem prędkości w przyszłości... zresztą nigdy nie wiadomo:P
Kupiłam Rollerblade Activie 90, porównując i czytając co nieco mogę podejrzewać je o dobrą jakość ^^
W którą stronę się to moje wrotkarstwo rozwinie nie wiem...
Bardzo chciała bym w przyszłości spróbować tych rolek terenowych tzw nartorolek :) Większy wysiłek dla mnie, ale większa frajda i komfort dla psa...

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Skarpetki

Post autor: GiS » pn marca 18, 2013 3:42

W kwestiach doboru sprzętu speed/fitness mnie nie pytaj, ale jeżeli Zico mówi, że coś jest dobre to ja Mu wierzę na słowo:)
A ukierunkowanie na jakiś segment to już każdemu wg. potrzeb. Dla mnie naprzykład speed jest czymś co nie pociąga ani odrobinę (choć szacun dla wszystkich szlifujących się na dystansach, bo to wymagająca dziedzina). Wykonywanie cały czas tych samych ruchów i szlifowanie każdego z nich do perfekcji masakrycznie wieje mi nudą, dlatego wolę slalom, bo co chwilę mogę trenować coś innego. Z kolei moja druga połówka jeździ fitness, bo dla Niej kubeczki są nudne, a dopiero zmieniający się krajobraz i wiater we włosach daje odopowiedn zestaw doznań:)
Co kto lubi:)
A zwierz się napewno ucieszy:D

Awatar użytkownika
Blissful
Posty: 39
Rejestracja: czw marca 14, 2013 11:58
Moje rolki: Rollerblade Activia 90
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Skarpetki

Post autor: Blissful » wt marca 19, 2013 11:03

Tak jak napisałam, nie wiem co finalnie z tym moim rolkowaniem będzie, może będę zasuwała jak przecinak, może się skuszę na jakieś kubeczki, ale do tego moje rolki chyba się nie nadają :P
Kuszę mnie też rolki terenowe, fajna rzecz bo nie muszę się trzymać asfaltu i jeździć po duktach leśnych i polach. Ale to odkładam na przyszły sezon. Zupełnie inny typ jazdy, no i z kijkami :P

Skarpetki zamówiłam sobie te nessi, zobaczymy czy to coś ciekawego :P

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Skarpetki

Post autor: GiS » wt marca 19, 2013 1:23

No tak. Ja osobiście w teren wolę na nogach, kubeczki fajna rzecz tylko Twój towarzysz by się nudził:) no chyba, że nauczysz go robić fotki/filmy to może jakiś ciekawy edit z tego wyjdzie:D

Czekam na opinie:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”